Namo fasado apdaila: medžiagos ir jų savybės

Publikavimo data: 2021-09-20 Namo fasado apdaila: medžiagos ir jų savybės

Namo eksterjeras yra ta būsto dalis, kuri aplinkiniams sudaro pirminį įvaizdį. O pastarąjį pakeisti vėliau gana sunku. Tad renkantis, kokias medžiagas fasado apdailai naudoti, reikia derinti ir estetinį aspektą, ir, žinoma, medžiagų savybes. Lauko apdailai priskiriamas nemažas pluoštas funkcijų: ji turi saugoti namo konstrukcijas nuo išorės poveikio, demonstruoti atsparumą drėgmei, krituliams, šalčiui ir kitam poveikiui iš aplinkos, nereikalauti daug laiko priežiūrai, nekeisti savo reprezentatyvios išvaizdos ilgalaikėje perspektyvoje ir t.t. Tad ką rinktis? Klinkerio plytelės, medis, akmuo, PVC danga ir kt. – pasirinkimas rinkoje platus, o tai ir džiugina, ir drauge glumina. Neverta skubėti – skirkite laiko išsamiai medžiagų ypatumų analizei, juo labiau kad investicija juk ilgalaikė.

Fasadinės klinkerio plytelės

Fasado apdailos plytelės iš klinkerio – tai neabejotina prabanga, ilgaamžiškumas ir ypač solidus namo eksterjero dizainas. Įdomu tai, jog daugelis žino, kad klinkerinės plytelės fasado apdailai labai vertinamos, atrodo ypač efektingai ir kad tai puikus sprendimas namo apdailai, tačiau kas yra tas klinkeris, žino ne visi. O būtent ši medžiaga tobulai atitinka posakį, jog genialumas slypi paprastume, nes, trumpai tariant, klinkeris yra itin aukštoje temperatūroje išdegtas molis. O už šį išradimą turėtume padėkoti olandams, kurie, pritrūkęs statyboms akmens, nutarė panaudoti molį, kaitindami jį net 1 100–1 300 laipsnių temperatūroje. Rezultatas – pavydėtino tankio keraminis akmuo. Tad gaunamas itin patvarus ir ilgaamžis gaminys. Šiandieninės fasadinės klinkerio plytelės yra atspindys to, kas gaunama sujungus ilgametes išpuoselėtas tradicijas ir naujausias technologijas. Tai lemia, jog klinkerio plytelės fasado apdailai turi įspūdingą pluoštą privalumų.

Fasadų apdaila plytelėmis iš klinkerio: kokie privalumai?

Atsparumas išorės poveikiui

Lauko apdaila visuomet turi kontaktą su aplinkos veiksniais: lietumi, drėgme, saulės kaitra, šalčiu, temperatūros svyravimais ir pan. Tad norint džiaugtis apdailos privalumais, neprarasti techninių parametrų bei estetikos, svarbu rinktis išorės poveikiui atsparią apdailą. Šiuos reikalavimus visiškai pateisina fasadinės klinkerio plytelės – neigiamo poveikio joms nepadarys nei krituliai, nei šaltis, nei dideli temperatūrų pokyčiai; jos stebins patvarumu ir ilgaamžiškumu. Tiesa, šios plytelės pasižymi ir aukštu atsparumu mechaniniam poveikiui!

Atsparumas ugniai

Saugumo kontekste šios plytelės irgi pelno tašką, mat išsiskiria labai aukšta atsparumo ugniai klase. Jos, galima sakyti, visiškai nedegios!

Atsparios plytelės

Lengva priežiūra

Be minėto atsparumo, daugelis šiuolaikinių žmonių (nuolat skubančių ir turinčių mažai laisvo laiko) vertina tai, kas reikalauja mažai papildomo laiko priežiūrai. Tad ir šiame kontekste fasado apdailos plytelės iš klinkerio nusipelno daugybės liaupsių. Jums beveik nieko nereikės daryti! Jos nepraranda spalvos, nežaliuoja, nekaupia nešvarumų – pastarieji pasišalina tiesiog su lietumi. Jei yra poreikis jas nuplauti, galite tai padaryti tiesiog vandeniu iš laistymo žarnos – ir viskas!

Sprendimas pastato atnaujinimui

Neretai pastato atnaujinimas atidedamas dėl laiko stokos, baiminamasi, jog tai ilgai užtruks, daugelis nė pagalvoti nenori apie senos namo apdailos pašalinimą, daugybę atliekų ir pan. Jei atpažįstate čia save, tai fasado klinkerio plytelės gali būti tas sprendimas, kuris namo apdailos atnaujinimą perkels į visiškai kitą lygmenį. Šias apdailines plyteles galima klijuoti tiesiai ant senojo fasado, panaudojant išorinę šilumos izoliacijos sistemą. Todėl klinkerinės plytelės leis atnaujinimo darbus atlikti kur kas sparčiau, paprasčiau ir džiaugtis įspūdingu rezultatu, sujungiančiu šilumą, stilių ir aukštus kokybės standartus.

Energinis efektyvumas

Fasado klinkerio plytelės bus puikus pasirinkimas ir tiems, kam aktualus energijos taupymas. Pasirinkus apdailai šią medžiagą ir tinkamą sluoksnį aukštos kokybės šilumos izoliacijos medžiagos bus sumažintos išlaidos šildymui.

Įspūdinga spalvų paletė

Nusprendę pastato fasadui pasirinkti plyteles iš klinkerio turėsite didžiulį spalvų pasirinkimą. Klasikos gerbėjai žvalgosi raudonų ir rudų atspalvių, mėgstantiems romantiškus sprendimus, skandinavišką stilių, turintiems modernaus statinio viziją tobulai tiks šviesūs atspalviai, o trokštantiems solidumo patiks plati sodrių atspalvių gama. Tokia spalvų paletė nevaržys Jūsų kūrybinių idėjų ir leis susikurti tokį namo eksterjerą, apie kokį svajojate.

Plytelių tekstūros

Tekstūrų gausa

Ir ne tik spalvomis skiriasi klinkerinės plytelės išorės apdailai – dar turėsite progą rinktis iš labai plačios paviršiaus struktūrų įvairovės. Kurios atitiks Jūsų poreikius ir tobulai tiks vizijai įgyvendinti: lygios ar grublėtos, o gal šlifuotos, matinės, o galbūt svajingą aliuziją kuriančios sendintos? Tikriausiai dabar nenuostabu, jog klinkerio fasadų variacijų gali būti begalė ir Jūs galite turėti tiek klasika alsuojantį, tiek originalumu dėmesį kaustantį pastato eksterjerą.

Ekologija

Šiais laikais itin gajos ekologijos bei natūralumo idėjos, o jas visiškai atitinka šios plytelės. Gaminamos iš natūralaus degto molio klinkerio plytelės bus „draugiškos“ tiek aplinkai, tiek žmogui. Net išgaunant įvairias klinkerio plytelių spalvas nenaudojami jokie cheminiai priedai, o remiamasi tik derinant skirtingas molio rūšis, atitinkamą degimo trukmę, jo būdą, temperatūrą, parenkant skirtingą mineralų kiekį.

Ilgalaikė investicija

Juk yra tekę matyti – o gal ir patirti – kai labai dailiai atrodanti pastato apdaila jau po kelerių metų praranda savo pirminę išvaizdą, tiesa? Tuomet reikia atnaujinti, remontuoti ar net keisti apdailą. Pasirinkę klinkerio plyteles tokios problemos neturėsite. Tai viena investicija, užtikrinanti fasado reprezentatyvumą ir visas geriausias savybes nevienam dešimtmečiui.

Labai platus panaudojimo spektras

Daugeliui kalbant apie klinkerio plyteles prieš akis iškyla dailaus, stilingo namo su klinkerio apdaila vaizdinys. Tačiau šios medžiagos panaudojimo laukas kur kas platesnis! Fasadų apdaila plytelėmis iš klinkerio tiks balkonams, dekoratyvinių sienelių apklijavimui, vidaus patalpoms ir kt. Dėl spalvų ir tekstūrų gausos tobulai derančias klinkerio plyteles išsirinksite kone bet kurio stiliaus pastato fasadui: minimalistiniam, moderniam, rustic, klasikiniam, urban, skandinaviškam ar kitam.

Plytelių panaudojimas

O kaip dėl trūkumų?

Štai toks ilgas klinkerio plytelių privalumų sąrašas, kurį, tikėtina, kiekvienas šią medžiagą savo statiniui pasirinkęs dar galėtų pratęsti. Tačiau šalia privalumų paprastai reikia pažymėti ir trūkumus. O jų sąrašas toli gražu nebus toks ilgas. Čia galime išskirti vos vieną aspektą, kuris nesusijęs su klinkerio plytelių kokybe, tačiau dažnai traktuojamas kaip šio gaminio trūkumas – tai fasadinės klinkerio plytelės kaina. Pastaroji, žinoma, yra aukštesnė, palyginti su kai kuriomis fasado apdailos alternatyvomis. Tačiau atsižvelgiant į klinkerio plytelių ilgaamžiškumą, atsparumą bei kitas savybes, didesnė investicija tikrai atsipirks. Tiesa, jei fasadinės klinkerio plytelės kaina Jums aukšta, galimas variantas – derinti klinkerį su kitomis medžiagomis. Vienas geriausių pavyzdžių – klinkerio plytelių ir medžio derinys.

Verta pastebėti, jog norintys apdailos pigiau domisi fasadų apdaila plytų imitacija. Tačiau klinkerio plytas imituojančios plokštės fasadui vizualiai skiriasi nuo originalių plytelių ir nesukurs tokio estetiško vaizdo bei juo labiau nedovanos pluošto pavydėtinų savo savybių.

Klinkerinės plytelės ar tradicinis klinkerio mūras?

Dažnas pastebi, jog vizualiai šios plytelės beveik nesiskiria nuo klinkerio mūro. Negana to, tiek matmenys, tiek ir spalvų gama taip pat labai panaši. Tačiau vertinant plika akimi nematomus aspektus plytelės iš klinkerio nukonkuruoja tradicinį mūrą.

Vienas iš klinkerio plytelių pranašumų yra jų storis – didžiausias jis gali būti vos 25 mm! Tai turi įtakos ir gaminio svoriui, o toks mažas svoris lemia, kad šiomis plytelėmis galima dengti kokį tik norite fasadą. Dėl jų plonumo mažėja bendras sienos storis, o tai reiškia, kad padidėja patalpų erdvė, tačiau drauge išlaikomas visiškai nepakitęs šilumos izoliacijos koeficientas. Ir nors dažnas klinkerio gaminius sieja su aukštesne kaina, kalbant apie namo atnaujinimo darbus galutiniame rezultate tai gali būti labai ekonomiškas sprendimas, mat nereikės papildomos pamatų konstrukcijos, stogo prailginimo ir pan. Šias plonas plyteles montuokite ant buvusio fasado.
 

Vinilinė fasado apdaila

Dar viena pastato fasado apdailos medžiaga – vinilinės dangos. Galbūt kai kurie apie tokias net nėra girdėję? Nepaisant to, šiandien tokia danga užima tikrai solidžią rinkos dalį. Nenuostabu, nes vinilinė fasado apdaila sujungia kelias savybes, kurių dermė pirkėjams paprastai yra didelė paskata pirkti. Taigi ši danga yra ilgaamžė, siūlo platų spalvų pasirinkimą, o svarbiausia – labai patraukli kaina. Todėl turintys ribotą biudžetą dažnai vinilinę dangą įtraukia į savo pasirinkimų sąrašą.

Vinilinė fasado apdaila

Vinilinė apdaila: kokie privalumai?

Skirtingi tipai

Nusprendę rinktis vinilinę dangą fasadui turėsite nuspręsti, kokio tipo ši danga Jums aktuali: horizontali ar vertikali, vinilinės lentelės, vinilinės juostelės, o gal vinilinės plokštelės?

Plati spalvų įvairovė

Nusprendę fasadui pasirinkti vinilinę dangą turėsite labai plačias galimybes kurti kokį tik norite dizainą ir realizuoti tiek klasikines, tiek pačias netikėčiausias idėjas. Vinilinės dangos spalvų paletė neįtikėtinai plati! Milžiniškas spalvinis pasirinkimas suteiks progą įgyvendinti klasikines, minimalistines, prabangias ar net labai drąsias ir originalias idėjas, tad nevaržykite savo fantazijos.

Ilgaamžiškumas

Šį aspektą daugelis vertina besirinkdami ne tik statybines medžiagas. Žinoma, o kas gi norėtų dažnai investuoti į tą patį pirkinį ar paslaugą, tiesa? Todėl rinkdamiesi apdailą fasadui tikrai atsižvelgiame į tai, kiek metų ji tarnaus. Ir dar svarbu, ar per eksploatacijos laikotarpį konkreti danga yra linkusi prarasti savo pirminę išvaizdą bei savybes. Vinilinė, PVC fasado apdaila, jei yra kokybiška, tarnaus apie 30–40 metų, todėl gali būti geras sprendimas tiems, kurie nori ilgalaikės investicijos.

Lengva priežiūra

Vinilas ne tik atrodo estetiškai ir dailiai, tačiau drauge nelinkęs kaupti daug nešvarumų, o kai tokių atsiranda, juos pašalinti labai lengva. Tam Jums reikės aukšto slėgio žarnos. Tad vinilu dengtas fasadas tikrai nereikalaus daug Jūsų laiko jo priežiūrai – bus paprasta pastato eksterjerą išlaikyti švarų, tvarkingą ir reprezentatyvų.

Nedidelė kaina

Šis aspektas neretai yra vienas iš lemiančių šios dangos pasirinkimą. Juo labiau tai, kad vinilinei dangai būdingas ir atsparumas išorės poveikiui, labai plati tipų ir spalvų gama, lengva priežiūra bei kiti privalumai, Todėl daugybei teigiamų savybių draugiją palaikanti patraukli kaina tiesiog nepalieka kitos išeities, kaip tik pasirinkti šią dangą pastato fasadui.

Vinilinės dangos trūkumai

Nepilnas atsparumas vandeniui

Ši fasado danga gana atspari išorės poveikiui, pavyzdžiui, krituliams, tačiau kalbant apie atsparumą vandeniui, tai ji užtikrina dalinę apsaugą. Tačiau tai dažniau siejama su netinkamu montavimu – štai kodėl labai svarbu montuojant vinilinę dangą pasitikėti tik šios srities specialistais.

Galime paminėti ir tai, jog ši danga tarsi „paslepia“ drėgmę, todėl kartais ji gali likti nepastebėta ir identifikuojama jau gerokai pažengus pelėsiui patalpose. 

Neigiamas aukštos temperatūros poveikis

Yra žinoma, jog vinilinė danga, veikiama itin aukštos temperatūros, į aplinką išskiria kenksmingų medžiagų, todėl ji tikrai nepatiks ekologijos bei natūralumo šalininkams. Taigi, jei ieškote aplinkai ir žmogui draugiškos fasado apdailos, galbūt verta apsvarstyti kitus variantus.

Imlumas mechaniniam poveikiui

Tiek vinilinė fasado apdaila, tiek vinilinės grindys ar kitur naudojama ši medžiaga yra gana imli mechaniniam poveikiui – ją lengva pažeisti, dėl ko gali nukentėti vizualinis aspektas, o taip pat ir dangos techninė charakteristika.

Spalvos praradimas

Vinilinės plokštelės, lentelės ir kitokie tipai linkę ilgainiui blukti, todėl nereikia tikėtis, jog namo fasadas kelis dešimtmečius išlaikys sodrią, dailią, estetišką spalvą, kokia buvo iš pat pradžių. Jei manote, kad galėsite perdažyti – tokios minties atsisakykite, nes danga nedažoma.
 

Akmens imitacijos plytelės fasadams

Akmens imitacija fasadui

Akmuo fasado ar kitų paviršių apdailos sprendimuose visuomet atskleidžia savo solidumą ir prabangą. Tačiau, ne paslaptis, tai brangus variantas. Norintys sutaupyti renkasi ekonomiškesnį variantą – tai dekoratyvinė akmens imitacijos sienų danga. Sprendimas vizualiai dailus, kaina patraukli, tik techninė charakteristika natūraliam akmeniui, žinoma, užleidžia pozicijas.

Nusprendę pasirinkti šią apdailą pastato fasadui galėsite išsirinkti, kuris dizainas Jums tinka labiausiai: itin estetiškai ir solidžiai atrodantys skaldyto akmens imitacijos blokeliai, plytų įspūdį kuriančios akmens imitacijos plokštės fasadui, šis tas klasikinio ar itin originalaus.

Akmens imitacijos plytelės: kokie privalumai?

Ilgaamžiškumas

Tai kriterijus, kuris visada vertinamas ir kuris priskiriamas prie reikšmingiausių. Akmens imitacija lauko sienoms tikrai pasiteisins ir tarnaus ilgai, jei bus tinkamai sumontuota. Pati danga yra labai tvirta ir gali užtikrinti sėkmingą eksploataciją ilgalaikėje perspektyvoje.

Lengvumas

Palyginti su natūraliu akmeniu, tai akmens imitacijos plokštės yra kur kas lengvesnės, kas traktuojama kaip privalumas. Lengvesnė apdaila tiks kone kiekvienam fasadui, nesudarys didelių apkrovų sienos konstrukcijai, o ir montuoti bus lengviau.

Paprasta priežiūra

Akmens sienos imitacija beveik nereikalaus Jūsų laiko priežiūrai. Apdaila neimli nešvarumams, jie nesikaupia, todėl pastato fasadas visada atrodys dailiai, tvarkingai ir reprezentatyviai. Šiuolaikinių žmonių gyvenimo kontekste lengva ir daug laiko nereikalaujanti priežiūra tampa vis labiau sprendimo priėmimą lemiančiu aspektu.

Paprastas montavimas

Didelis privalumas tas, jog akmens imitacijos plytelių klijavimas, plokščių montavimas yra nesudėtingas, neatimantis labai daug laiko procesas. Visgi šio darbo patiems geriau nesiimti, jei nesate profesionalas. Patikėkite montavimą specialistams, mat net ir nedidelė klaida gali lemti apdailos laidumą vandeniui.

Kaina

Akmens imitacijos plokštės kaina yra ženkliai mažesnė, palyginti su natūraliu akmeniu, todėl dažnas būtent dėl palankios kainos renkasi šį sprendimą.

Akmens imitacijos plytelių trūkumai

Svarbu kokybiškas montavimas

Montuojant akmens imitacijos plokštes labai svarbu viską atlikti preciziškai, nes sumontavus neprofesionaliai, tikėtina, jog atsiras laidumas vandeniui. Tai lems drėgmės patekimą po plokštėmis, į konstrukcijas ir pan. Šių problemų sprendimai bus labai brangūs, todėl netaupykite geriems specialistams ir išvenkite didelių išlaidų ateityje.

Kaina

Taip, kaina paminėta ir prie šios dangos privalumų, jei lyginsime su alternatyva – natūralia akmens apdaila. Tačiau imitacijos kaina bus trūkumas, jei lyginsime ją su kita fasado apdaila, pavyzdžiui, medžiu ar viniline danga – tokiu atveju akmens imitacijos plokštės bus brangus variantas.
 

Natūralaus akmens plytelės

Natūralaus akmens plytelės

Tikrai nesuklysime pasakę, jog natūralaus akmens apdaila yra ne tik vienas iš seniausių, tačiau ir brangiausias fasado apdailos variantas. Visgi aukšta kaina verta to – akmens apdaila kuria ypatingos prabangos ir solidumo įspūdį, atrodo labai elegantiškai, unikaliai. Pasirinkus tekstūrą bei spalvą nesunku šią apdailą panaudoti kuriant kokį norite namo eksterjerą: klasikinį, minimalistinį, modernų ar kitokį.

Natūralaus akmens apdaila: kokie privalumai?

Atsparumas išorės poveikiui

Natūralaus akmens plokštės bei plytelės visiškai nebijo poveikio iš aplinkos: lietaus, sniego, vėjo, šalčio, saulės kaitros, temperatūrų svyravimo ar kitokio. Maksimalus atsparumas patikimai saugos namo konstrukcijas, vidaus patalpas, o pati akmens apdaila liks visiškai nepakitusi.

Atsparumas ugniai

Natūralus akmuo nedegus, todėl šiame kontekste garantuojamas maksimalus saugumas.

Paprasta priežiūra

Natūralaus akmens plytelės nelinkusios kaupti nešvarumų, todėl galite lengviau atsipūsti – priežiūra tikrai nereikalaus daug Jūsų laiko. Kartais galite lauko sienas tiesiog nuplauti vandeniu iš laistymo žarnos, tačiau imtis specialių priemonių ar dažnai tam skirti laiko tikrai nereikės. Nepaisant to, pastato fasadas visada atrodys tvarkingai bei reprezentatyviai.

Ekologija ir natūralumas

Jei esate ekologijos šalininkai, tai natūralaus akmens plytelės sienoms bus tinkamas variantas. Akmuo yra natūrali medžiaga, visiškai nekenksminga ir labai draugiška aplinkai bei žmogui.

Ilgaamžiškumas

Jei ieškote fasado apdailos, kuri daug dešimtmečių demonstruos visas geriausias savo savybes bei nekintančią išvaizdą, tuomet natūralaus akmens plytelės Jums, greičiausiai, tiks. Viena investicija ir galite pamiršti apie fasado apdailą. O geriausia tai, kad Jums nereikės nieko daryti, taisyti, tobulinti – namo išorė be jokių pastangų išliks pirminės išvaizdos.

Natūralaus akmens apdailos trūkumai

Kaina

Nepaisant įspūdingo pluošto privalumų, kaina neretai yra tas kriterijus, kuris susižavėjusius akmens apdaila visgi paskatina rinktis pigesnę alternatyvą. Natūralaus akmens apdaila – brangus sprendimas.

Svoris

Natūralus akmuo sienų apdailai yra labai sunkus, o tai ir montavimo procesą daro kur kas sudėtingesnį, taip pat reikalauja atitinkamo pagrindo, t. y. sienų karkaso, paruošimo.

Sudėtingas montavimas

Dėl svorio ir kitų aspektų natūralaus akmens apdailos montavimas yra sudėtingas, specifinių žinių reikalaujantis procesas, todėl tikrai raginame skirti laiko ir rasti tik puikiai šioje srityje nusimanančius specialistus. Juk statybose – ne paslaptis – net pačios aukščiausios kokybės medžiagos gali neatskleisti visų savo privalumų, jei bus netinkamai sumontuotos.
 

Medinis fasadas

Medinis fasadas

Medinė namo apdaila yra vienas iš seniausių eksterjero sprendimų. Kažkada buvęs kone vieninteliu pasirinkimu, labai vertintas medis šiandien susiduria su aršia konkurencija, mat rinkoje atsirado nemažai apdailos sprendimų, kurie pranašumais lenkia medinę fasado apdailą. Visgi iš populiariųjų gretų tokį senbuvį išstumti sunkoka, juo labiau kad dažnam aktuali patraukli kaina.

Medinė fasado apdaila: kokie privalumai?

Ekologija

Medinis fasadas – vienas iš ekologiškiausių ir natūraliausių sprendimų. Juk tikrai daug kartų girdėjote, esą medis yra gyva medžiaga, kvėpuojanti, tad gyventi tokiame name vienas malonumas. Todėl ekologijos gerbėjams medinis namo fasadas tikrai paliks puikų įspūdį.

Estetika

Nenuginčysi, medinė apdaila yra labai estetiška, elegantiška ir statiniui suteikia savotiško jaukumo bei šilumos.

Universalumas ir įvairovė

Jei aktuali medinė namo apdaila, turėsite neįtikėtinas pasirinkimo galimybes. Pirmiausia mediena – bene populiariausia yra eglė ir pušis. Taip pat skiriasi lentų matmenys, forma, kokybės klasės ir kt. O kur dar plačios galimybės lakuoti, alyvuoti ar dažyti norima spalva! Medinis fasadas leis realizuoti kokius tik norite namo eksterjero sprendimus: nuo klasikos, rustic stiliaus iki modernaus, šiuolaikiško.

Paprastesnis montavimas ir remontas

Mediniai namų fasadai įrengiami gana sparčiai, visiškai nesudėtingai. Neretas ir pats, nebūdamas profesionalu, imasi tų darbų. Dar vienas aspektas toks, jog prireikus remonto tam tikrai fasado daliai, pavyzdžiui, vienos vietos pažeidimui, tai padaryti bus nesudėtinga, nes nereikės keisti, demontuoti visos fasado apdailos, o tik norimą dalį. Tai didelis privalumas laiko bei finansų taupymo kontekste.

Kaina

Medinė namo fasado apdaila finansiniu požiūriu yra vienas iš patraukliausių variantų. Palyginti su klinkerinėmis plytomis, natūraliu akmeniu, akmens imitacija, tai – pigiausia fasado apdaila.

Medinės fasado apdailos trūkumai

Juodas medinis fasadas

Neatsparumas ugniai

Ne paslaptis, jog mediena yra imli ugniai, todėl svarstant tokį apdailos variantą tikslinga labai atsakingai įvertinti aplinkybes, pastato strateginę vietą, rizikas.

Mėgiama kenkėjų

Medieną mėgsta kinivarpos ir kiti kenkėjai, todėl turint tokią pastato apdailą reikės nuolat rūpintis, imtis prevencinių priemonių prieš medieną mėgstančius vabzdžius, o jiems įsiveisus nueiti tikrai sudėtingą kelią, bandant juos išgyvendinti.

Priežiūra

Medinis fasadas reikalaus priežiūros kas kelerius metus, jei norėsite, kad jis būtų estetiškas, o mediena demonstruotų geriausias savo savybes. Medinių fasadų spalvos blunka, tad kas 4–5 metus bus reikalingas medinio fasado dažymas (žinoma, tai preliminarus terminas, nes jis priklauso nuo naudojamų priemonių kokybės).

Mediena „vaikšto“

Greičiausiai esate girdėję posakį, kad mediena „vaikšto“. Todėl nenustebkite, jei medinės dailylentės, veikiamos šalčio, saulės kaitros, drėgmės, šiek tiek tai plėsis, tai susitrauks, kai kur gali atsirasti plyšelių.

Kaina

Kainą minėjome kaip privalumą, tačiau, priklausomai nuo medienos tipo, ji gali tapti ir trūkumu. Pavyzdžiui, deginta mediena bus tikrai brangus variantas. Kita vertus, tokiai nebaisus nei aplinkos poveikis, nei ugnis, ji atspari vandeniui, taip pat ir medieną mėgstantiems vabzdžiams.
 

Taigi, kurią namo fasado apdailos medžiagą pasirinkti?

Jūsų sprendimą turėtų lemti poreikiai, nors dažnu atveju juos reikia suderinti ir su finansinėmis galimybėmis. Jei galite investuoti daugiau, tobulas variantas bus fasadinės klinkerio plytelės, žavinčios ypač įspūdingu privalumų sąrašu, taip pat geras variantas ir natūralaus akmens apdaila. Jei prioritetas yra žema kaina, rinkitės estetika alsuojančią medinę apdailą arba vinilinę fasado dangą. Ieškantys „aukso viduriuko“ gali plačiau pasidomėti dirbtinio akmens apdaila, taip pat kuklesnėmis, mažiau kainuojančiomis, tačiau labai geras savybes demonstruojančiomis klinkerio plytelėmis.

 
Patalpinta rubrikoje(-ose): Statybinės medžiagos
Balsavo: 23
Adresas:
Dubysos g. 31, KLAIPĖDA
Telefonas:
El. paštas:
Tinklalapis:
Betono gaminiai
Daugiasluoksnės plokštės
Grindų dangos
daugiau veiklų >
Keraminiai, silikatiniai, keramzito, akytojo betono blokeliai. Silikatinės ir keraminės plytos, apdailos, klinkerinės plytos, klinkerinės(...)
Balsavo: 13
Adresas:
Veiverių g. 139, KAUNAS
Telefonas:
El. paštas:
Betono gaminiai
Chemijos pramonė
Dažai
daugiau veiklų >
Klientams siūlome didelį pasirinkimą statybinių medžiagų. Parduodamos įvairios statybinės medžiagos: Hidroizoliacijai ir restauracijai;(...)
INFANTAS, UAB Skambinti šiandien
Balsavo: 31
Adresas:
V. Putvinskio g. 12-1, Kaunas
Telefonas:
El. paštas:
Tinklalapis:
Izoliacinės medžiagos
Langai
Metalas, metalo gaminiai
daugiau veiklų >
RUUKKI stogai ir fasadai. Stogo elementai ir detalės. Prekyba vandens nutekėjimo bei ventiliacinėmis sistemomis. RUUKKI SANDWICH paneliai.(...)
www.numeri.lt
www.gpspartneris.lt
www.numeri.lt
www.gpspartneris.lt