Grindys – jų pasirinkimo galimybės

Publikavimo data: 2014-03-22 Grindys – jų pasirinkimo galimybės Keičiant ar dedant naujas grindis ne vienas mano, jog tinkamiausios ir geriausios yra medinės. Tačiau be jų yra ir daugybė kitų pasirinkimų, kartais net tinkamesnių ir pigesnių. Be abejo, medinės grindys populiariausios, juk medis leidžia pajusti ryšį su gamta, natūralumą, jaukumą. Tačiau tokio tipo grindys reikalauja didelių investicijų tiek jas rengiant, tiek ir prižiūrint. Taigi, jeigu biudžetas, skirtas naujoms ar keičiamoms grindims nėra didelis, galima rinktis ir iš kitų variantų.

 

Linoleumas – tai grindų danga pagaminta iš sakų, medžio dulkių, sėmenų aliejaus, kamštinio medžio. Dėl antibakterinių savybių šios grindys ypač tinkamos gydymo ir ugdymo įstaigose, taip pat ir namuose. ši danga dyla per visą savo storį nekeisdama rašto ar spalvos. Tai natūralus, higieniškas, ilgaamžis produktas. Linoleumo rulonai įprastai būna 2 m pločio ir 2 mm, 2,5 mm ar 3,2 mm storio. Lakštai sujungiami juos lydant karštu būdu. šią dangą būtina kartas nuo karto vaškuoti, nes tai neleis įsigerti purvui, ji bus lengvai valoma, įgaus blizgesį.

Laminatas yra nebrangi, tačiau ne tokia patvari medžio imitacija. šios grindys yra įvairiausių rūšių (pvz. grindys iš medžio), jų dizainas yra labai dekoratyvaus ir spalvingas.

Kamštinė grindų danga dėl savo kilmės nepriskiriama medienai, tačiau taip pat yra pagaminta iš natūralios medžiagos. šios grindys namams suteikia šilumos ir jaukumo įspūdį, egzotiškumo, originalumo. Tokių grindų pagrindą sudaro kamštinio ąžuolo, augančio Viduržemio jūros vakarinėje pakrantėje, žievė. Tai natūrali, ekologiška, medžiaga, atauganti maždaug per 9 metus. ši žievė sudaryta iš smulkių porų, todėl, net 89 proc. jos tūrio sudaro oras. Kamštinių grindų pasirinkimas yra gana platus tiek spalvų, tiek raštų aspektu. Galima rinktis natūralios faktūros, dažytas, dengtas medienos lukštais, keraminių plytelių imitacijos grindis. Jos lengvai pritaikomos įvairiose patalpose: visuomeniniuose pastatuose, pvz.:, ligoninėse, oro uosto laukimo salėse, kur nuolat vaikšto daug žmonių, gyvenamojoje aplinkoje, voniose, virtuvėse. Kamštinė danga yra atspari drėgmei ir temperatūrų kaitai. Be to, ji naudojama ne tik grindims, bet ir sienoms, kadangi dėl savitos struktūros puikiai pasirūpina garso, šilumos izoliacija, turi antistatinių savybių.

Bambuko grindys patiks tiems, kas mėgsta kietmedį. Šio tipo grindys ypatingai ekologiškos, be to, tai labai greitai atsinaujinanti danga – juk bambukas užauga vos per kelerius metus ir yra labai gajus – jų nereikia sodinti. Nors tai nėra mediena, tačiau jis turi gana daug jos savybių, pvz., tvirtumą, kuris gaunamas už mažesnę kainą.

Betoninės grindys patinka tiems, kurie žavisi miesto architektūra, technologijomis, pramone. Tai grindys, išsiskiriančios savo ilgaamžiškumu. Jei jos teisingai užsandarinamos, yra kur kas atsparesnės braižymams nei medines, be to, ant jų nuo pastatytų baldų ar pastovaus vaikščiojimo neatsiranda dėmių. Kita vertus, tai labai kietos, šaltos grindys, nesuteikiančios daug jaukumo.

Kiliminė danga yra labai populiari ir per ilga laiką suformavusi savo tradicijas. Tokio tipo grindys ne tik malonios ir minkštas kojoms, bet ir puikiai sulaiko šilumą ir nepageidaujamus garsus. Kiliminei dangai priešingai nei medienos ir betono grindims, nereikia papildomo poliravimo, ją užtenka kartą per savaitę išvalyti vakuuminiu dulkių siurbliu, o kartą metuose iššvarinti profesionaliai su specialiais valikliais. Siūloma labai daug skirtingų pluoštų ir spalvų kiliminių dangų, todėl kiekvienas patenkins savo poreikius.

Taigi, akivaizdu, kad skirtingų rūšių grindys labai skiriasi savo kokybe, tarnavimo laiku, išvaizda. Reikėtų nepamiršti ir to, kad vis dėlto dažniausiai kaina atspindi kokybę, todėl brangesnės grindys bus ir geresnės. Renkantis svarbu apsvarstyti visus galimus variantus ir išsirinkti tinkamiausią grindų dangą.

Patalpinta rubrikoje(-ose): Grindys