Į ką atsižvelgti renkantis lauko duris?

Publikavimo data: 2015-10-02 Į ką atsižvelgti renkantis lauko duris?

namo fasadasLauko durys svarbi namų fasado dalis, kuri padeda sukurti ir išbaigti kuriamą eksterjero dizainą. Kadangi durys dažniausiai keičiamos darant bendrą remontą, kuriam ir taip išleidžiama daug pinigų, todėl renkantis lauko duris norisi rasti optimalų kainos ir kokybės variantą. Be abejo, niekam nesinori permokėti, tačiau svarbu per daug netaupyti, jog durys nebūtų itin prastos kokybės ir deformuotųsi jau pirmomis eksploatacijos dienomis. Taigi, apie ką be kainos būtina pagalvoti renkantis įėjimo duris?

Dažniausiai eksploatavimui lauke pasirenkamos medinės, šarvuotos ar plastikinės lauko durys. Renkantis iš jų svarbu įvertinti savo šeimos poreikius, prioritetus ir atsižvelgti į šiuos pagrindinius aspektus: šilumos išsaugojimo koeficientą, drėgmės pralaidumo rodiklį, garso izoliaciją, patvarumą, saugumą, dizainą. Jei renkatės duris namui, nepamirškite apgalvoti durų angos dydžio, nes pasirinkus nestandartinio dydžio duris, galite nerasti tinkamų gaminių, todėl turėsite užsakyti jų gamybą. Pasirinkus per plačias duris gali tekti pasirinkti dvivėres duris, o per aukštas – turėsite galvoti apie viršlangį. Tokie papildomi dalykai, žinoma, kainuoja.

Šildymo sezonu kai kurioms šeimoms tenka pasispausti, o šiluma namie vis tiek nedžiugina. Todėl renkantis duris būtina atsižvelgti, kaip jos išsaugo šilumą. Šiuo atveju geriausias pasirinkimas būtų medinės durys. Dabar jos gaminamos iš klijuotos medienos, kas neleidžia medienai plėstis ar susitraukti priklausomai, nuo lauko temperatūros, kas buvo būdinga seniau gaminamoms durims iš vieno medžio tašo. Aliuminės durys šiuo atveju nebus pats geriausias pasirinkimas, nes nors jos ir lengvai prižiūrimos, yra labai tvirtos, tačiau neišsaugo šilumos namuose. Plieninės ar šarvuotos durys taip pat nėra geriausias sprendimas, jei jūsų šeimai svarbiausia šilumos išsaugojimas namuose. Jei gyvenate šalia gatvės ar judrios vietos, reikėtų rinktis duris, kurios gerai izoliuotų garsą. Prie triukšmo gal ir galima priprasti ir vėliau jo nejuntame, tačiau tai atsiliepia mūsų savijautai, galime jaustis pavargę. Iki kiek decibelų durys apsaugo nuo triukšmo, būna nurodyta ant durų varčios. Labai patartina, kad šis koeficientas būtų ne mažesnis negu 33 proc.

Kalbant apie saugumo rodiklį, tuomet, be abejo, laurus pelno šarvuotos durys, ir net dėl kelių priežasčių: jų viduje sumontuotas ištisinis plieno lakštas; įrengtos saugios spynos; sumontuotos metalinės durų staktos. Dėl to patekti pro šias duris yra išties labai sudėtinga, bet nėra neįmanoma. Jeigu namuose yra linkusi kauptis drėgmė, tuomet svarbu apgalvoti, ar teisingai pasirinkote duris ir langus. Plastikiniai langai ir durys yra vienas pigiausių variantų rinkoje, tačiau būtent jie visiškai nelaidūs drėgmei, ir žmonių, kurie pasirinko būtent šiuos gaminius, namuose susidaro drėgmės perteklius, ko pasekoje ant sienų ir įvairiuose plyšiuose atsiranda pelėsis, žalingas žmonių sveikatai. Norint to išvengti geriausias sprendimas būtų – medinės durys. Tai natūrali medžiaga, kuri „kvėpuoja“, todėl pašalina perteklinė drėgmę ir palaiko optimalų drėgmės santykį patalpose. Be to, šios durys nesukels jokių nepageidaujamų reakcijų alergiškiems žmonėms, kurias galėtų iššaukti sintetinės medžiagos, esančios kitų durų sudėtyje.

Svarstant, kurias duris verta pasirinkti, nėra vieno geriausio sprendimo visiems žmonėms. Kiekviena šeima čia renkasi pagal savo poreikius, galimybes. Taip pat nepamirškite, jog svarbu įvertinti ir estetinę durų išvaizdą. Didžiausias skirtingų raštų, spalvų ir faktūrų asortimentas – medinių bei šarvuotų durų. 

Patalpinta rubrikoje(-ose): Durys
Balsavo: 11
Adresas:
Palemono g. 5, KAUNAS
Telefonas:
El. paštas:
Durys
Langai
Gaminame, parduodame: plastikinius, aliuminius langus ir duris. Siūlome švedų gamintojo SAPA aliuminius profilius: aliuminio langus, vitrinas,(...)
www.sekluva.lt
www.linchema.lt
www.sekluva.lt
www.linchema.lt