Kaip užtikrinti, kad namo pamatai bus kokybiški?

Publikavimo data: 2015-09-30 Kaip užtikrinti, kad namo pamatai bus kokybiški?

statybų darbaiKonstruojant naują namą, pats pirmiausias dalykas, kuriuo reikia pasirūpinti – tai namo pamatai. Be abejo, vėliau bus galima galvoti apie stogo dangą, kokybiškus Daikin kondicionierius namuose ir daugelį kitų dalykų, kurie jūsų namą pavers gražiu ir jaukiu gyventi. Visgi, mes taip akcentuojame pamatų svarbą todėl, kad daugelis žmonių mano, jog paprasta pamatų konstrukcija reiškia, jog jie neturi didelės įtakos namui. Visgi, yra visiškai kitaip – nors pamatų kaina dažniausiai menkai skiriasi, labai svarbūs su jais susiję geologiniai tyrimai.

Prieš statant reikia patikrinti gruntą

Geologai turi atlikti vietinio grunto, kur yra ketinamas statyti namas, nuodugnius tyrimus – išsiaiškinti, koks yra grunto stiprumas, kokio lygio yra gruntinis vanduo. Paprastai, šie darbai yra atliekami vienu iš dviejų būdų:

·     Lauko tyrimas. Tai toks geologinis tyrimas, kuriuo metu su specialia įranga vietinis gruntas yra ištiriamas tiesiog lauke. Pavyzdžiui, naudojant specialią techniką, į žemę yra įkasami metaliniai strypai su specialiu kūgiu, kuris išmatuoja esamą grunto pasipriešinimą. Kitaip šis procesas dar yra vadinamas apkrovos modeliavimu – atlikus tokį tyrimą, tampa visiškai aišku, kiek toks gruntas gali „pakelti“ – pagal tai galima koreguoti namo projektą. Šis tyrimas būtinas, norint nesuklysti tvirto namo statyboje.

·     Antrasis variantas – laboratorinis geologinis tyrimas. Jis atliekamas imant sluoksnių mėginius ir tiriant pagrindines savybes jau laboratorijoje. Bus ištirtos tokios savybės kaip grunto tankumas, lankstumas, drėgnumas arba sausumas, pasipriešinimo lygis, mechaniniai parametrai. Svarbu atkreipti dėmesį ir į tai, kad jeigu grunto sluoksnis yra vientisas, tuomet užtenka paimti septynis skirtingus mėginius, tačiau jeigu gruntas nėra tolygus ir susideda iš kelių sluoksnių, reikia paimti gerokai daugiau mėginių.

Kokia tokių tyrimų  nauda?

Labai svarbu žinoti, kad yra trijų skirtingų  tipų pamatai: gilieji pamatai, seklieji ir poliniai pamatai. Šių  pamatų kaina yra panaši, tačiau tik namo konstruktorius gali tiksliai pasakyti, kurie iš jų turės būti naudojami. Konstruktorius gauna geologinių rezultatų išvadas ir jas gali pritaikyti namo projektui. Be jokios abejonės, darbų vadovo tikslas yra tinkamai sujungti žemę su šiuo pastatu.

Visgi, ne visada geologiniai tyrimai yra vienodai sudėtingi – pavyzdžiui, jeigu statotės namą mieste, tai, ko gero, tyrimai nebus pernelyg sudėtingi. Kur kas sudėtingiau atrodys tyrimai, jeigu norėsite pasistatyti namą ant upės ar ežero pakrantės arba netoli miško – dažniausiai, tokiose vietose gruntas yra gana minkštas, todėl tinkamai jo neįvertinus ir nesiimant priemonių, galima patirti nereikalingų nuostolių.

Daugelis specialistų vertina ne tik bendrą  gruntinių vandenų lygį, tačiau ir tai, kaip jis svyruoja. Tai labai svarbu tiems žmonėms, kurie savo name nori turėti rūsį – deja, ne visais atvejais rekomenduojama įsirengti rūsį, kadangi esant pernelyg aukštai amplitudei, yra nemaža tikimybė, kad jis bus apsemtas, o tai kenkia ne tik rūsiui, bet ir bendrai pastato būklei.

Taigi, pasinaudoti specialistų, galinčių  ištirti po jūsų sklypu esantį gruntą, paslaugomis tikrai verta pasinaudoti – tai suteiks saugumo ir užtikrintumo. Juk norite, kad jūsų namas stovėtų ilgai ir atrodytų  jaukiai – geri namo pamatai yra kertinis šio tikslo akmuo.

Patalpinta rubrikoje(-ose): Statybinės medžiagos
Balsavo: 23
Adresas:
Dubysos g. 31, KLAIPĖDA
Telefonas:
El. paštas:
Tinklalapis:
Betono gaminiai
Daugiasluoksnės plokštės
Grindų dangos
daugiau veiklų >
Keraminiai, silikatiniai, keramzito, akytojo betono blokeliai. Silikatinės ir keraminės plytos, apdailos, klinkerinės plytos, klinkerinės(...)
Balsavo: 11
Adresas:
Veiverių g. 139, KAUNAS
Telefonas:
El. paštas:
Betono gaminiai
Chemijos pramonė
Dažai
daugiau veiklų >
Klientams siūlome didelį pasirinkimą statybinių medžiagų. Parduodamos įvairios statybinės medžiagos: Hidroizoliacijai ir restauracijai;(...)
Balsavo: 21
Adresas:
Žirnių g. 4A, VILNIUS
Telefonas:
El. paštas:
Betono gaminiai
Langai
Metalas, metalo gaminiai
daugiau veiklų >
Prekyba stogo dangomis,priedais ir medžiagomis.Siūlome platų prekių asortimentą: Šlaitinių stogų dangas: čerpes,skalūninę(...)
www.baltijosmarmuras.lt
kamelota.lt
www.baltijosmarmuras.lt
kamelota.lt