Kaip išsirinkti grindis?

Publikavimo data: 2014-03-22 Kaip išsirinkti grindis? Grindis mindome kasdien, todėl labai svarbu klojant naujas savo namuose, biure ar kitose įstaigose tinkamai įvertinti ne tik jų estetinį vaizdą, bet ir medžiagų atsparumą įvairiems veiksniams bei ilgaamžiškumą. Yra daugybė skirtingų rūšių grindų, pagamintų iš nevienodų medžiagų, skirtingai atrodančių. Jos būna įvairiausių spalvų, skirtingai atsparios trinčiai, drėgmei, valymo priemonėms. Renkantis grindis svarbu, kad jos atitiktų patalpos paskirtį, būtų lengvai valomos ir, be abejo, gražios. Parduotuvėse yra daugybė grindų dangų, bet kurią gi pasirinkti?

 

Medinių ir medį imituojančių grindų yra labai įvairių. Jos būna iš lentų, parketo, medienos ar drožlių plaušo plokščių ir kt. Visos šios grindys klojamos, ten, kur vaikšto nedaug žmonių, kur nenaudojama lauko avalynė. Dažniausiai – gyvenamosiose patalpose. Medinių grindų paviršių labai gadina purvas ir smėlis. Susidūrusios su tokiomis grėsmėmis grindys tampa nebegražios. Joms labai pavojingi ir mechaniniai poveikiai – įbrėžimai, nubrozdinimai, įspaudai. Taigi, ten, kur nuolat būna daugybė žmonių, kur rengiami pobūviai, šeimos šventės ar kur patys vaikštote su lauko batais, medinių grindų kloti nereikėtų. Skiriami du pagrindiniai medinių grindų tipai: grindys iš masyvo ir klijuotos trisluoksnės bei dvisluoksnės medinės grindys arba perklentės. Grindys iš masyvo – tai visų pažįstamas parketas ir grindų lentos. Klijuotos daugiasluoksnės grindys pagamintos iš kelių sluoksnių, medienos suklijuotų statmenai vienas kito atžvilgiu. Medį imituojančios grindys – tai specialios drožlių plokštės, apklijuotos idealiai medį imituojančiu natūralios medienos priešiniu. Tai ypač pigi grindų danga. Jos žinomos „plaukiojančių“ grindų pavadinimu, nes tokiu būdu yra klojamos. Tokios grindys nėra ilgaamžės, jas tinka kloti ten, kur nėra daug žmonių ir kur vaikštoma dėvint tik namų avalynę. Medinės grindys netinkamos drėgnose patalpose.

Kamštinė grindų danga yra natūrali, originalių raštų ir įdomios tekstūros, jauki medžiaga. Tokios grindys ypač tinka namuose. Jos pasižymi antistatinėmis savybėmis, puikia garso izoliacija, ilgaamžiškumu. Dėl atsparumo drėgmei ir neslidaus paviršiaus jos puikiai tinka virtuvėje ir vonioje, o dėl prabangios išvaizdos, ilgaamžiškumo ir ekologiškumo – svetainėje ir miegamuosiuose. Kamštinę grindų dangą labai lengva prižiūrėti – tereikia šepečio, vandens, grindų ploviklio ir grindys vėl bus kaip naujos.

Natūralaus linoleumo grindų nereikia painioti su tikruoju, kuris asocijuojasi su ne itin gražia spalva ir nemaloniu kvapu. šiuolaikinis linoleumas gaminamas iš lino,  medžio miltų, sakų, kalkakmenio pigmentų ir džiuto. Taigi, dabartinis linoleumas yra ypač ekologiškas, visiškai higieniškas, šiltas, turintis antistatinių savybių, sunkiai užsidegantis, atsparus įspaudimams, ilgaamžis, natūralus. Deja Lietuvoje kažkodėl vis dar neįprasta linoleumą kloti gyvenamuosiuose namuose ar butuose, nors jis tam puikiai tinka. ši, iš natūralių produktų pagaminta danga, sukuria patalpose jaukią atmosferą, o ramių ir patrauklių spalvų paletė leidžia kurti originaliausių raštų dizainą. Linoleumas yra žymiai atsparesnis už medines grindis, todėl jį galima kloti bene visur. Kad linoleumas būtų lengviau valomas, rekomenduojama jį ištepti specialiomis apsauginėmis impregnuojančiomis medžiagomis.

Keraminės ar akmens masės grindys mūsų šalyje atsirado gana neseniai. Bet ir dabar retas kuris pasiryžta iškloti savo svetainę, virtuvę, ir juolab miegamąjį keraminėmis plytelėmis. Teigiama, kad lietuviai labiau mėgsta jaukią ir natūralią medžiagą – medį. šiandien siūlomos tokio tipo grindys verčia pakeisti požiūrį jas. Plytelių raštų, spalvų ir formų įvairovė džiugina ir paprastus pirkėjus ir profesionalus. Taigi, tai skatina intensyviau naudoti šią ilgaamžę, lengvai prižiūrimą ir nepagrįstai užmirštą dangą. Keraminės ar akmens masės plytelės – nepakeičiama danga vonios kambariui, tualetui, virtuvei, koridoriui ar rūsiui.

Kiliminė danga yra labai populiari ir per ilga laiką suformavusi savo tradicijas. Tokio tipo grindys ne tik malonios ir minkštas kojoms, bet ir puikiai sulaiko šilumą bei nepageidaujamą triukšmą. Kiliminei dangai, priešingai nei medienos ir betono grindims, nereikia papildomo poliravimo, ją užtenka kartą per savaitę išvalyti vakuuminiu dulkių siurbliu, o kartą metuose – specialiais valikliais. Yra galimybė įsigyti netgi garsių pasaulio dizainerių ar dailininkų sukurtų autorinių darbų. Tai tikrai spalvinga, originali, neįprastų kompozicijų modernaus šiuolaikinio dizaino danga, puikiai tinkanti gyvenamosiose patalpose.

Monolitino teraco grindų danga buvo klojama tik dvaruose ir didikų namuose. Ji labai atspari, tvirta ir lengvai formuojama, ypač tinkanti laiptams. Dabar ši danga gyvenamosios paskirties erdvėse sutinkama ypač retai. Darbas su šia medžiaga yra labai sudėtingas, reikalauja kruopštumo, patirties, profesionalumo. Lietuvoje labai nedaug tokių meistrų, o tie, kurie yra, dažniausiai užsiėmę restauravimo darbais. Iš teraco galima padaryti netgi įvairius grindų paveikslus, kurie gali tapti pagrindiniu interjero akcentu.

Natūralaus akmens grindys turbūt pati brangiausias grindų danga, todėl interjeruose aptinkama labai retai. Ne taip kaip galime matyti perklentes ar tiesiog paprastas lentas. Tokios grindys ypač gražios, pasižyminčios didele spalvų palete, ilgaamžiškumu, atsparumu tiek aplinkos, tiek ir mechaniniams veiksniams.

Taigi, kadangi grindys yra vienas svarbiausių namų interjero elementų, labai svarbu, kad jos būtų ne tik gražios, bet ir kokybiškos. Svarbu apgalvoti, kaip intensyviai jos bus naudojamos, kokią įtaką joms darys aplinkos ir mechaniniai veiksniai, kaip tiks prie viso namų interjero.

__________________________________________________________________________________________

Europos Parketas gali Jums suteikti aukščiausios klasės perklenčių bei grindų sprendimus.

Patalpinta rubrikoje(-ose): Grindys