Virtuvės baldų gamybos tendencijos

Publikavimo data: 2014-03-22 Virtuvės baldų gamybos tendencijos Pastaraisiais metais itin pakito baldų gamybos technologijos. Jeigu palygintume prieš 10 ar 20 metų gamintus baldus ir šiandieninėje baldų rinkoje dominuojančius produktus, atrastume labai daug skirtumų. Baldų gamyba per pastaruosius metus pasižymėjo stipriais augimo ir tobulėjimo tempais. Šiuolaikiniai baldai žavi savo paprastumu, patogumu ir visišku mūsų poreikių atitikimu.

 

Per pastaruosius dešimtmečius bene labiausiai pasikeitė virtuvės baldai. Nors ilgą laiką virtuvė buvo suvokiama tik kaip maisto ruošimo vieta, šiandien mes norime, kad virtuvė būtų ne tik patogi, bet ir jauki, deranti prie mūsų būsto interjero. šiandien virtuvės baldai yra itin modernūs ir patogūs, pvz., beveik kiekvienoje naujai įrengtoje virtuvėje spintelės neturi rankenėlių ir atsidaro jas paspaudus arba palietus – tai ne tik patogu, bet ir apsaugo nuo nelaimingų atsitikimų. Ypatingu šiuolaikinės virtuvės akcentu yra tapusi integruojama buitinė technika (šaldytuvai, viryklės, orkaitės, mikrobangų krosnelės ir pan.). Tokia technika virtuvėje tarsi nematoma – ji yra paslepiama ir uždengiama, todėl daugelis žmonių buitinę techniką perka be apdailos ir tokiu būdu sutaupo pinigų. šiuolaikinėse virtuvėse labai svarbus ir vietos ekonomiškumo klausimas, todėl viskas išdėliojama taip, kad žmogus jaustųsi patogiai, o visi daiktai virtuvėje turėtų ne tik savo paskirtį, bet ir savo vietą. šiandien ypatingas dėmesys skiriamas architektūrai, dizainui ir interjerui bei visų šių sričių vienybei, o baldų gamintojai visus savo prioritetus atiduoda gaminamų baldų kokybei. Be to, kokybiškų baldų gamyba tiesiogiai priklauso nuo įvairių įrenginių, naudojamų gamybos procese, pažangumo, todėl drauge su moderniais baldais, atsiranda ir vis daugiau naujų ir itin našių technologijų, kurios skverbiasi ir į gamybinių procesų valdymą bei optimizavimą.

šiandien daug dėmesio skiriama ir virtuvės baldų spalvai. Iš modernios virtuvės beveik išnyko ryškios spalvos, kurios dar visai neseniai buvo labai populiarios. šiandieninėje virtuvėje dominuoja pastelinės, žemės spalvos. Ypač populiari balta, pilka, švelniai kreminė spalva ir įvairūs sendinti atspalviai. Be to, virtuvės savininkas gali rinktis blizgius arba matinius baldų paviršius. Nors vis dar teigiama, kad blizgieji paviršiai atrodo elegantiškiau ir suteikia prašmatnumo, vis dėlto šiandien dominuoja paprastumas ir natūralumas (net ir renkantis apdailą vertinami įvairūs gamtos motyvai: kopos, mėnulis, akmuo, paukštis ir pan.). Be to, įvairių tyrimų ir apklausų duomenys rodo, kad modernaus stiliaus virtuvės baldai nuolatos konkuruoja su klasikinio stiliaus baldais.

Reikia pripažinti, kad mados keičiasi nuolatos ir tik klasika niekuomet nepraranda savo vertės. Galbūt dėl to šiandien vis dar yra vertinami baldai, pagaminti iš medžio. Virtuvės baldų gamybai itin dažnai naudojami natūralios medienos (ąžuolo, beržo, uosio ir kt.) apdailos detalės, o patys baldai gaminami iš laminuotos medienos drožlių plokščių ir yra dailinami bei dažomi atsižvelgiant į klientų poreikius. Nors mediena yra itin dažnas virtuvę projektuojančio žmogaus pasirinkimas, tačiau šių baldų gamybai plačiai naudojamos ir kitos medžiagos, tokios kaip stiklas, aliuminis, oda ir pan. Virtuvės baldų stalviršiai dažniausiai būna pagaminti iš akmens masės. Vis labiau vertinami natūralūs akmens paviršiai. Vienas naujausių šiandienos pasiekimų yra natūralaus akmens danga, pagaminta iš natūralaus skaldyto akmens, kurio sluoksniai yra suklijuoti tarpusavyje, o gautą itin ploną akmens dangą (kuri yra maždaug kelių popieriaus lapų storio) galima klijuoti ne tik ant sienų, bet ir ant įvairių baldinių paviršių, todėl akmuo (ar betonas) virtuvės balduose šiandien jau nebeturėtų mūsų stebinti.

Virtuvės baldai ir interjeras keičiasi ir tuo pačiu atspindi visuomenės keitimąsi – žmonės siekia grįžti prie natūralumo, jie vertina patogius ir funkcionalius baldus, kurie padeda sutaupyti ne tik laiko, bet ir pinigų. Visuomenė vis labiau pripranta prie įvairios technikos, kuri palengvina kasdienius buities darbus, todėl kiekvienas savo virtuvėje nori matyti ne tik šaldytuvą ir orkaitę, bet ir indaplovę, gartraukį, mikrobangų krosnelę ir pan. Kiekvienam buitiniam prietaisui keliami tam tikri reikalavimai – kiekvienas mūsų siekia įsigyti kokybiškus baldus ir kokybišką buitinę techniką, kuri tyliai dirbtų, būtų nesudėtingai valdoma ir taupytų energiją. Atliktos apklausos rodo, kad Europos gyventojai, išsakydami savo reikalavimus tobulos virtuvės projektavimui, pabrėžė išteklių naudojimo efektyvumą, kuris yra suderintas su patogumu.

Sudėtinga buitinė technika (neaiškus ar sudėtingos jos naudojimas, valdymas ir pan.) bei gražūs, bet nekokybiški virtuvės baldai pirkėjus atbaido. Dėl šios priežasties baldų gamintojai visą savo dėmesį sutelkia į galimybę klientui pasiūlyti maksimalų komforto jausmą. Be to, patogi ir jauki virtuvė yra savaime suprantama būtinybė – jei virtuvėje jaučiamės gerai, jei turime viską, ko mums reikia, virtuvėje praleistas laikas yra malonus, o ir pats maisto ruošimo procesas mums nesukelia nuovargio (o tai reiškia, kad pagamintas patiekalas bus skanus ir džiugins ne tik mus, bet ir mūsų namiškius ar svečius).

Baldų gamyboje, kaip ir visose srityse, kasmet judama į priekį, o pirkėjus nuolatos džiugina nauji išradimai. Turbūt svarbiausi ir reikšmingiausi baldų gamybos pasiekimai yra energijos vartojimo efektyvumas (šiandien virtuvės buitinė technika suvartoja daug mažiau energijos) ir baldų patvarumas. Kiekvienas mūsų, kurdamas virtuvės interjerą, ieško originalumo ir tikisi, kad virtuvė bus ne tik jauki ir funkcionali, bet ir atitiks visus mūsų lūkesčius, pasižymės ilgaamžiškumu. šiandien vis daugiau žmonių domisi ekologija ir nors baldų gamintojai dar neišrado ekologiškų apdailos medžiagų, tačiau šioje srityje smarkiai judama į priekį. Be to, jau dabar yra svarstomos ir įgyvendinamos pažangios buitinės technikos idėjos, siekiančios dar labiau palengvinti ir patobulinti kasdienius mūsų buities darbus.

 

Baldų pardavėjus iš visos Lietuvos galite rasti mūsų įmonių kataloge:

Baldų pardavėjai Vilniuje

Baldų pardavėjai Kaune

Baldų pardavėjai Klaipėdoje

Baldų pardavėjai Šiauliuose

Baldų pardavėjai Panevėžyje

Baldų pardavėjai Alytuje

Baldų pardavėjai Marijampolėje

Patalpinta rubrikoje(-ose): Baldų gamyba
Balsavo: 58
Adresas:
Ramučių g. 1, ŠILUTĖ
Telefonas:
El. paštas:
Akmens gaminiai
Baldai
Baldų gamyba
daugiau veiklų >
Baltijos marmuro panaudojimo sritį riboja tik žmogaus fantazija! Dirbtinio marmuro technologija sukurta JAV. Ji ne kartą yra pelniusi(...)
TAUBALDIS, UAB Call Today
Balsavo: 8
Adresas:
Verslininkų g. 40, Taurų k.
Telefonas:
El. paštas:
Tinklalapis:
Baldai
Baldų gamyba
Interjero idėjos
TauBaldis - tavo baldų fabrikas! Įvairių korpusinių baldų projektavimas ir gamyba pagal individualius projektus. Virtuvės baldai, virtuviniai(...)
Balsavo: 9
Adresas:
Vyturio g. 2, NEVERONYS, KAUNO R.
Telefonas:
El. paštas:
Tinklalapis:
Baldai
Baldų gamyba
Medienos gaminiai
Korpusinių baldų gamyba pagal užsakymus. Baldų gamyba iš natūralaus medžio. Ąžuolo, uosio baldai. Masyvo baldai.
www.gpspartneris.lt
kamelota.lt
www.gpspartneris.lt
kamelota.lt