Galite pasirinkti kelias veiklas bei miestus
8 - -
Pasirinkti

Gamintojai – individualių vartotojų poreikių įkaitai

Sėkmingi verslininkai ir didelį pelną nešančių bendrovių vadovai teigia, jo tik tie, kurie išmoks greičiau prisitaikyti prie vartotojų poreikių, pasieks verslo aukštumas, o tie, kurie ilgiau tam priešinsis, patirs didelių sunkumų. Atkreiptinas dėmesys ir į tai, kad pastaruoju metu vartotojai, prisisotinę įvairių produktų, ėmė vis griežčiau reikalauti konkrečiai jiems pritaikytos prekės.

 

Įvairiau, bet mažiau

Profesionalūs rinkos analitikai teigia, jog verslininkai, kurie siekia sėkmės, turėtų pradėti siūlyti gerokai platesnį asortimentą, bet mažesniais kiekiais. Tai tikrai atsipirks, kadangi pastebėta tendencija, jog vartotojai už individualų produktą yra pasiryžę mokėti žymiai daugiau. Pavyzdžiui, kalbant apie automobilius pastebėta, jog kas gamina tą patį modelį visiems, praranda klientus. Taigi, bazinis modelis niekam nebeįdomus – reikalingos didesnės galimybės rinktis papildomą įrangą ar papildomus komforto elementus turinčius automobilius. Dar vienas akivaizdus pavyzdys, kaip rinka juda į individualumą, yra ir baldų gamyba, pavyzdžiui, visiškai vienodo modelio ir dizaino gaminamų virtuvės baldų šiuo metu jau praktiškai nebeliko. Parduotuvėse vartotojai baldus gali patys susirinkti pagal individualiausius poreikius: spalvą, rankenėles, durelių išpjovimą ir pan. Viso to priežastis – sparčiai augantis vartotojų poreikis. Masinė gamyba  (būtent baldų) šiuo metu beveik išnykus – niekas nebenori turėti tokios pačios virtuvę, kaip turi kaimynas. Tuo tarpu gamintojai net nesusimąsto, ar jiems racionalu gaminti tik po vieną virtuvės komplektą – jei klientas pageidauja, vadinasi reikia gaminti. Taigi, vieni gamintojai vis dar ieško standartizavimo sprendimų, o kiti –į vairių būdų efektyvinti gamybą.

 

Nyksta masinė gamyba

Pastaruoju metu, kai itin populiari tapo internetinė prekyba, vartotojai itin aktyviai ieško kuo įvairesnių, jų individualų skonį ir poreikius atitinkančių bei jiems pritaikytų produktų. Dėl šios priežasties įmonėms tenka susidurti su iššūkiu: kaip išlaikant standartizuotą masinę gamybą patenkinti ir  pirkėjo poreikį – gaminti būtent jam pritaikytą prekę.

Pramonė vis labiau orientuojasi į individualius potencialių vartotojų poreikius. Patirtis rodo, kad sugebant greitai bei lanksčiai vykdyti individualius klientų užsakymus, išauga ir įmonės galimybės, pelnas, sėkmė. Manoma, kad laikui bėgant ši tendencija tik dar labiau įsitvirtins, o jei konkreti bendrovė vis dėlto nutars gaminti masinius, o ne nišinius produktus, konkurencinėje kovoje ji greičiausiai pralaimės.  Nepaisant tokių atradimų, vis dėlto, yra dar daugybė gamintojų, manančių, kad pristabdyti gamybą tik tam, kad būtų galima patenkinti individualius vartotojų poreikius nedideliais kiekiais gaminant vis kitą produktą, yra per daug brangu.

Tačiau rinkos ekspertai teigia, kad kiek pristabdyti gamybą nėra joks kraštutinumas. Tereikia surasti geresnių, našesnių ir greitesnių perderinimo būdų. Pasiekti rezultatai stulbina: juk anksčiau iš naujo suderinti visą gamybos liniją kitam produktui prireikdavo 8 ir daugiau valandų, o dabar tai sutvarkoma vos per 5 ar net 3 minutes.

Taigi, būtina stengtis prisitaikyti prie tų vartotojų grupių, kurios pageidauja sveikesnio ar kitokio skonio, modelio, dydžio, paskirties ir pan. produkto, tačiau gamybą paversti dar labiau individualizuota, jau gali būti kiek nuostolinga. Svarbu prisiminti, kad masinė gamyba tikrai neužtikrins sėkmingo rytojaus, o tiems, kurie į tai nesureaguos, taps labai sunku lygiavertiškai konkuruoti su tais gamintojai, kurie gali dirbti itin greitai, sugeba sparčiai stabdyti ir iš naujo  suderinti įvairias gamybos linijas.

 

Prisitaiko ir prekyba

Prekybininkai, kurie patys pirmi pajunta pasikeitusius vartotojų poreikius teigia, kad po truputį prie besikeičiančių tendencijų yra priversti taikytis ir jie. Vis dėlto šiuo metu jie dar nepasiruošę smarkiai plėsti pasiūlos bei įsileisti daug naujovių į prekybą. Nepaisant to gamintojai teigia, kad ir prekybininkai bus priversti smarkiai prisitaikyti, kadangi artimoje ateityje pajaus vis didesnį konkurencinį spaudimą. Juk, pavyzdžiui, įvairios tekstilės sektoriuje dirbančios įmonės neretai pačios stengiasi atidaryti parduotuves arba net įsirengia ateljė ar mažas siuvyklas, kuriose klientams siūloma individualaus siuvimo paslauga.  Nors šiandien dar masinio bei individualaus siuvimo kainos skiriasi apie 10–15%, prognozuojama, kad artimiausioje ateityje šis kainų skirtumas išnyks. Be to, sparčiai tobulėjant informacinėms technologijoms, turėtų populiarėti ir kol kas mūsų šalyje dar kiek neįprasta paslauga, kuomet pirkėjas, įeinantis į parduotuvę, būna nuskenuojamas ir gauna specialią kūno kortelę, pagal kurią gali žymiai paprasčiau išsirinkti norimą aprangą. Tokia inovatyvi technologija parduotuvėms sukurtų didžiulę pridėtinę vertę. Šiuo metu prabangesnėse drabužių parduotuvėse individualaus gaminio pageidaujantis klientas dažnai išmatuojamas ir jo duomenys siunčiami į gamyklą, iš kurios atvežamas  gatavas, idealiai klientui tinkantis drabužis. Tokia veikla vadinama masine gamyba pagal individualų kliento poreikį.

Nereikėtų pamiršti ir to, kad individualizuotą gamybą būtina sugebėti tinkamai suvaldyti, priešingu atveju, bus nukrypta į dar vieną kraštutinumą – negaminti tokių prekių, kurios nors kiek gali užsigulėti sandėlyje. Įmonės, kurios net tam pačiam vartotojui gali pasiūlyti daugiau produktų – visuomet  verslą vystys daug sėkmingiau. Bet produktų neturėtų būti ir per daug – reikia gaminti tik tiek, kiek iš tikrųjų reikia.

Patalpinta rubrikoje(-ose): Baldų gamyba
Jonavos g. 254A, KAUNAS
(615) 39797
www.topsofa.lt
Nestandartinių minkštų baldų projektavimas ir gamyba: verslui ir namams. Gaminame baldus: kavinėms, restoranams, klubams ir kitiems viešos erdvės objektams. Gaminame baldus, pagal individualius užsakymus namams. Galime suprojektuoti ir pagaminti baldą, pagal pateiktą eskizą, brėžinuką, nuotrauką, paveiksliuką ar tiesiog pasakojimą.Mūsų gaminamų baldų spektras labai platus: sofos, lovos, sėdmaišiai, pufai, kėdės, foteliai, ir t.t. SIŪLOME JUMS DARBO KOKYBĘ IR GREITAI ĮGYVENDINAMUS PROJEKTUS !!!
A. Mickevičiaus g. 38, ŠIAULIAI
(674) 78707
www.baldukalve.lt
Baldų gamyba, baldų projektavimas, baldų dizainas ir patarimai. Aukštos kokybės baldai. Vienos iš mažiausių baldų kainų Lietuvoje! .
Vyturio g. 2, Neveronys
860290385
www.vyturiobaldai.lt
Korpusinių baldų gamyba pagal užsakymus. Baldų gamyba iš natūralaus medžio. Ąžuolo, uosio baldai. Masyvo baldai.
Skambinti šiandien
www.kaunotarpininkai.lt
www.abplanalp.lt
www.kaunotarpininkai.lt
www.abplanalp.lt