Vis labiau auganti taikomosios chemijos rinka

Publikavimo data: 2014-03-22 Vis labiau auganti taikomosios chemijos rinka Kiekviena dieną mes net nesusimąstydami susiduriame su daugybe cheminių gaminių. Norint suvokti mus supančią aplinką, suprasti, iš ko pagaminti kasdieniame gyvenime naudojami daiktai reikia gerai pažinti chemiją. Taikomoji chemija – tai vaistai, valikliai, šveitikliai, šampūnai, kosmetikos priemonės ir daugybė kitų gaminių. Juk visa tai, kas mus supa, taip pat ir mes patys, esame sudaryti iš atomų ir molekulių. Žmogaus organizmas – tai sudėtinga biochemijos laboratorija, kur kiekvienas veiksmas yra lydimas daugybės biocheminių reakcijų. Šiuolaikiniame moksliniame pasaulyje net žmogaus jausmai jau yra aprašomi cheminėmis reakcijomis. Todėl toliau pakalbėkime plačiau apie tai, kas yra taikomoji chemija ir apie jos gaminius.

 

Taikomoji chemija – tai ne tik fundamentalūs dalykai, tačiau ir mokslai, tiriantys procesus biologinėse sistemose: mikrobiologija, biochemija, bioorganinė ir bioneorganinė chemija, biotechnologija. Chemikai planuoja eksperimentus, organizuoja darbą tyrimo laboratorijose, atlieka chemines, biochemines ir fizikochemines analizes, vykdo kosmetikos preparatų chemijos, farmacijos technologijų bei technologijų tiriamuosius darbus ir projektus.

Daugiausia tokių specialistų dirba kosmetikos bei buitinės chemijos, chemijos ir farmacijos įmonėse, įvairiose chemijos laboratorijose ir cheminėmis medžiagomis ir aparatūra prekiaujančiose organizacijose, taip pat atlieka tiriamuosius darbus Lietuvos ir įvairiose užsienio įmonėse, universitetuose ir mokslo tyrimo institutuose. šie specialistai turi gilių chemijos ir cheminės technologijos žinių, geba naudotis šiuolaikiniais cheminių junginių fizikinės ir cheminės analizavimo metodais, savarankiškai spręsti įvairiausias cheminių medžiagų sintezės ir gamybos technologijos bei analizės problemas, dirbti technologinį, tiriamąjį, ekpsertinį ir konsultacinį darbą farmacijos, chemijos pramonės įmonėse bei įvairių su chemija ir chemijos inžinerija susijusių įmonių analitinėse ir mokslinėse laboratorijose.

Taikomosios chemijos specialistai dirba ties neopramonine chemija, spektrine analize, chemine kinematika, nanomedžiagų technologijomis, skysčių ir dujų chromatografija ir pan.  Jų interesų srityje yra ir kompiuterinių programų taikymas chemijoje bei kiti dalykai, priklausomai nuo to, kokia jų pasirinkta specializacija. Tai gali būti taikomoji neorganinė chemija, pvz., kristalų chemija, mineralinės trąšos, pramoninė silikatų chemija, dirbtinio ir natūralaus kietinimo silikatinės medžiagas ir tų medžiagų kokybės kontrolę, taip pat specialistai gali dirbti su taikomąja organine chemija, t. y. su organinėmis elektroninėmis medžiagomis ir technologijomis, gydomąja kosmetika, žaliąja chemija, atsinaujinančiais resursais, biokatalizatoriais organinėje chemijoje ir kt. Trečioji sritis yra taikomoji polimerų chemija. Čia mokslininkai kuria polimerus aukštosioms technologijoms, aukštesniąją tekstilės chemiją bei technologiją, dirba su makromolekuline fizikine chemija polimerų kompozitais, pluoštų chemija ir technologija. Taikomoji chemija ypač glaudžiai susijusi su kitais fiziniais bei technologiniais mokslais.

Patalpinta rubrikoje(-ose): Chemijos pramonė
Balsavo: 11
Adresas:
Europos pr. 32 -3, KAUNAS
Telefonas:
El. paštas:
Tinklalapis:
Chemijos pramonė
Didmeninė prekyba pramoniniais chemikalais, chemijos medžiagomis ir žaliavomis įvairioms pramonėms šakoms. Mes siūlome įvairiausių aukštos(...)
www.sekluva.lt
www.baltijosmarmuras.lt
www.sekluva.lt
www.baltijosmarmuras.lt