Tvarkinga elektros instaliacija sumažins gaisro pavojų

Publikavimo data: 2017-10-18 Tvarkinga elektros instaliacija sumažins gaisro pavojų

Sakoma, kad namai yra kiekvieno žmogaus tvirtovė ir užuovėja. Čia gera grįžti po sunkių dienos darbų ir atsipalaiduoti ištiesus kojas pačiame patogiausiame fotelyje, kai nebereikia niekuo rūpintis ir spręsti sudėtingiausių darbo klausimų. Namus kiekvienas stengiasi įsirengti taip, kad ši vieta taptų pačia jaukiausia ir maloniausia. Tai priklauso nuo šeimininkų pomėgių, gyvenimo būdo ir turimų finansinių išteklių. Nors savo namams dažnas gyventojas negaili nieko, kartais į tam tikrus dalykus neatkreipiama dėmesio. Vienas svarbiausių aspektų – tvarkinga ir profesionaliai įrengta elketros laidų instaliacija. Atrodytų, kad tai savaime suprantamas dalykas, tačiau dažnai pasitaiko atvejų, kad net ir gražiausiai įrengtuose namuose pritrūksta dėmesio svarbioms detalėms, kurios po kiek laiko gali sukelti nemažai problemų, kartais net ir pasibaigiančių liūdnai bei atnešančių skaudžių pasekmių.

kabeliai

Gyvenamuosiuose namuose naudojami prietaisai dažniausiai skirti vidutinio, mažo galingumo prietaisams pajungti. Atsižvelgiant į namų kabelio paskirtį, jie gali būti naudojami tiek drėgnose patalpose, tiek esant aukštai aplinkos temperatūrai. Laidai ir kiti minėti produktai gaminami su specialia izoliacija, tačiau vieni nuo kitų skiriasi gyslų kiekiu, skersmeniu bei vardine darbine įtampa. Tai, kokie laidai reikalingi būtent konkrečiuose namuose ir skirtingose patalpose gali pasakyti tik profesionalus elektros darbus atliekantis specialistas, todėl nereikėtų pasikliauti savamoksliais, abejotiną kvalifikaciją turinčiais asmenimis, arba, dar blogiau, tokius darbus bandyti atlikti patiems.

Laidai gali būti klojami įvairiais būdais, tačiau dažniausiai laidus išvedžiojama ant sienų, kurios vėliau nutinkuojamos, paruošiamos apdailai. Toks laidų klojimo būdas leidžia lengvai ir greitai atlikti elektros instaliacijos darbus, nes nebereikia naudoti papildomos pjovimo įrangos. Kitas gan populiarus klojimo būdas yra kabelių, laidų vedžiojimas ant nutinkuotų sienų. Techniniai kanalai vėliau užglaistomi tinko mišiniu arba specialiu glaistu. Taip instaliacinės dėžutės paklojamos vienu metu, tačiau gadina tinkavimo darbų rezultatą: reikalingas papildomas laikas, išlaidos netobulumams paslėpti. Optimaliausias būdas yra toks, kai laidai įleidžiami į sieną per išpjaunamus 20-30 mm pločio ir gylio griovelius. Šis būdas apsprendžia laidų paslėpimo klausimą, nes nebereikia papildomai storinti tinko sluoksnio ant sienos ar taisyti prieš laidų klojimą nutinkuotos sienos nelygumų.

laidai

Dėl netvarkingų elektros laidų kasmet nutinka daugybė nelaimių ar gyvybes nusinešančių gaisrų. Todėl įrenginėjant ar renovuojant elektros instaliaciją namuose, svarbu, kad pasirinktos prekės būtų itin geros bei kokybiški. Dažniausiai didžiausias dėmesys tenka rozečių, jungiklių dizainui, patogiam jų išdėstymui, estetikai. Visgi kur kas svarbiau pasirūpinti aukšta vidinės instaliacijos kokybe bei patikimu. Tik tai užtikrins saugų gyvenimą namuose, sumažins gaisrų pavojų. Tik saugiai įrengta elektros instaliacija, tinkamai nutiesti laidai gali užtikrinti patogų, saugų gyvenimą nuosavuose namuose, todėl rekomenduojama laidų ir namų kabelių įrengimą patikėti profesionalams, kurie savo darbą atliks patikimai ir saugiau.

Elektroninė parduotuvė

Prekyba kabeliais, laidais, synomis: http://www.viltesa.lt/produkto-kategorija/kabeliai-laidai-synos/

Patalpinta rubrikoje(-ose): Laidai