Nestandartinių baldų gamyba: naujausios tendencijos ir pirkėjų poreikiai

Publikavimo data: 2014-03-22 Nestandartinių baldų gamyba: naujausios tendencijos ir pirkėjų poreikiai

Dar prieš gerą dešimtmetį Lietuvos rinkoje dominavo standartiniai ir riboto asortimento baldai, kurie negalėjo patenkinti klientų lūkesčių. Apie išskirtinį dizainą, netradicines medžiagas ar unikalias baldo panaudojimo galimybes daugelis nedrįso net svajoti. Džiugu tai, kad situacija šiandien gerokai pasikeitė – baldų gamintojai siūlo išskirtinius, patvarius, funkcionalius bei ilgaamžius nestandartinius baldus.

Baldų gamybai naudojamos įvairiausios medžiagos: medis, metalas, oda, gobelenas, plastikas, stiklas ir t. t. Nestandartiniai baldai gaminami biurams, viešbučiams bei namams. Dažniausiai jais apstatomi miegamieji, vaikų kambariai ir svetainės. Baldų gamybos įmonėse dirba patyrę specialistai, gebantys įgyvendinti pačius įvairiausius klientų sumanymus, o baldų gamybai naudojamos tik pažangios gamybos technologijos ir moderni įranga, padedanti išvengti žmogiškųjų klaidų.

                                                         skandinaviški baldai

Nestandartinių baldų rinka Lietuvoje

Daugelis baldininkų IKEA parduotuvės atidarymą siejo su mažesnių įmonių žūtimi, tačiau ši milžinė, regis, neturėjo rimtesnės įtakos nestandartinių baldų gamintojams. Didžiąją IKEA produkcijos dalį sudaro standartiniai baldai, turintys savo pirkėjų ratą. Beje, tradicinių baldų gamintojai, siekdami išvengti konkurencijos, pereiti į nestandartinių baldų gamybos pramonę taip pat neturėtų. Daugelis jų greičiausiai išlaikys savo baldų modelius, tik, siekdami didinti klientų gretas, leis keisti gaminių matmenis. Į visiškai nestandartinių baldų rinką gali pereiti tik nedaugelis gamintojų, kadangi ši pramonės šaka reikalauja ne tik sunkaus darbo ir įgūdžių, bet ir technologinių žinių. Rinkos specialistai tvirtina, kad artimiausiu metu nestandartinės gamybos niša, leidžianti įgyvendinti unikalius ir išskirtinius baldų gamybos sumanymus, neturėtų būti perpildyta. Žinoma, tai reiškia, kad nestandartinių produktų kainos artimiausiu metu neketina keistis. Aukštą kainą nulemia ir papildomas specialistų darbas – dažniausiai nestandartinių baldų gamintojai vyksta į kliento namus ir, atsižvelgdami į kliento pageidavimus bei patalpos išplanavimą, projektuoja unikalius baldus ar baldų komplektus. Drauge priimti modernūs sprendimai leidžia būstui suteikti unikalumo, modernumo ir funkcionalumo.

Nors nestandartinių baldų paklausa didėja, Lietuvos rinka per maža, kad baldų gamintojai sėkmingai išsilaikytų, todėl didžioji baldų dalis yra eksportuojama – šiuo metu iš Lietuvos išvežama apie 70 proc. nestandartinių baldų produkcijos. Beje, lietuviški gaminiai užsienyje vertinami itin palankiai – dirbdami su šiuolaikine įranga ir negailėdami investicijų specialistų mokymui, mes sparčiai vejamės didžiuosius rinkos žaidėjus.

Pirkėjų lūkesčiai

Didėjanti nestandartinių baldų paklausa nulemta paprasčiausios priežasties – baldai, parduodami didžiuosiuose prekybos centruose bei baldų salonuose, nesugeba atitikti pirkėjų lūkesčių – gaminiai neatitinka svajonių būsto vizijos, be to, daug klausimų kelia ir eksponuojamų baldų kokybė. Siekdami išvengti galimų problemų ateityje, klientai teikia individualius ir kūrybiškus užsakymus. Nestandartiniai baldai internetu yra unikaliai patrauklūs, o jų estetinė išvaizda nenusileidžia gaminių kokybei ir jų funkcionalumui. Žinoma, labai svarbu atsižvelgti į tai, kokios medžiagos naudojamos gamybos procese, ir su kokia įranga specialistai dirba – nauja ir moderni įranga užtikrins, kad atskiros gaminių detalės būtų apsaugotos nuo galimų paklaidų ar neatitikimų.

Jei norite, kad baldai atitiktų visus jūsų lūkesčius ir nekeltų problemų ateityje, prieš užsisakydami vieno ar kito dizaino gaminius, atsakykite sau į kelis klausimus. Pirmiausia nuspręskite, kokiai erdvei baldai skirti. Jei ieškote baldų, skirtų garažui, greičiausiai rinksitės funkcionalius ir patvarius gaminius, o jei ieškote baldų svetainei, jums bus svarbi ne tik kokybė, bet ir baldų apdaila bei medžiagos. Žinoma, turite nuspręsti, kokią pinigų sumą galite skirti. Kadangi nestandartiniai baldai yra gaminami pagal individualų užsakymą, jūs turite galimybę laviruoti tarp kainos ir kokybės, pasirinkti medžiagas ir dizainą, tačiau nepamirškite, kad pernelyg didelis noras sutaupyti vėliau gali brangiai atsipirkti – specialistai pataria negailėti investicijų į furnitūrą, kadangi nuo jos priklauso baldo naudojimo patogumas ir jo ilgaamžiškumas.

Nestandartiniai baldai: modernu, praktiška ir funkcionalu

Vienas didžiausių nestandartinių baldų privalumų yra tai, kad baldams parenkamas individualus ir išskirtinis dizainas, atitinkantis visus kliento lūkesčius. Konkrečiam interjerui pritaikyti baldai leis funkcionaliai išnaudoti patalpos erdvę. Be to, užsakovas gali rinktis iš daugybės medžiagų (baldai gali būti gaminami iš laminuotų plokščių, faneruotų plokščių, natūralios medienos, plastiko, stiklo, metalo ir kitų medžiagų) ir pačių įvairiausių atspalvių.

Pastaruoju metu ypatingo klientų dėmesio sulaukia palyginus neseniai rinkoje pasirodę daugiafunkciai baldai, dar vadinami baldais-transformeriais: vieną paskirtį atliekantis baldas nesunkiai virsta visai kitos paskirties gaminiu, pvz., kėdė gali virsti stalu, o patogi lova – spinta. Daugiafunkciai baldai ir naujausi mokslo pasiekimai išsprendžia nedidelio būsto erdvės problemas ir padeda sukurti jaukią aplinką. Be to, tokie baldai savo kokybe niekuo nenusileidžia protėviams ir gali tarnauti net kelis dešimtmečius – baldų gamybai naudojama kompiuterizuota technika, padedanti išvengti smulkių netikslumų ar žmogiškųjų klaidų. Pastarųjų metų baldų pramonės tendencijos patvirtina, kad klientui praktiškumas ir lengva baldo integracija tampa pačiu svarbiausiu aspektu, todėl nestandartinių baldų gamyboje vengiama nereikalingų elementų, o visas dėmesys sutelkiamas į produkcijos lengvumą ir patogumą.

Nestandartiniai baldai gali būti pritaikomi bet kokioje patalpoje, tačiau dažniausiai jais apstatoma svetainė ir miegamasis. Itin praktiškas sprendimas svetainei – sofa, galinti tapti kelių aukštų lova. šioje patalpoje naudojami ir daugiafunkciai stalai – stilingas svetainės staliukas gali virsti kur kas didesniu ir aukštesniu valgomojo stalu. Daugiafunkciai baldai gali padėti išspręsti mažos erdvės problemas, pvz., miegamojo lova gali būti įmontuota į spintą ar sieną. Tokia siena gali turėti įvairių dydžių lentynas. Itin modernus mažos erdvės sprendimo būdas – lova, nusileidžianti iš lubų. Tokios lovos dugne gali būti integruota apšvietimo sistema, leidžianti mėgautis jaukia atmosfera.

Šiuolaikinės baldų pramonės tendencijos ir vis labiau didėjanti nestandartinių baldų paklausa atspindi šiuolaikinės visuomenės poreikius. Naujausios technologijos leidžia kurti modernius, praktiškus ir funkcionalius baldus, pasižyminčius tvirtumu ir ilgaamžiškumu. Tokie baldai siūlo optimaliausius ir estetiškai patraukliausius interjero erdvės sprendimo būdus.

 

Baldų pardavėjus iš visos Lietuvos galite rasti mūsų įmonių kataloge:

Baldų pardavėjai Vilniuje

Baldų pardavėjai Kaune

Baldų pardavėjai Klaipėdoje

Baldų pardavėjai Šiauliuose

Baldų pardavėjai Panevėžyje

Baldų pardavėjai Alytuje

Baldų pardavėjai Marijampolėje

Patalpinta rubrikoje(-ose): Baldų gamyba
Balsavo: 58
Adresas:
Ramučių g. 1, ŠILUTĖ
Telefonas:
El. paštas:
Akmens gaminiai
Baldai
Baldų gamyba
daugiau veiklų >
Baltijos marmuro panaudojimo sritį riboja tik žmogaus fantazija! Dirbtinio marmuro technologija sukurta JAV. Ji ne kartą yra pelniusi(...)
TAUBALDIS, UAB Call Today
Balsavo: 8
Adresas:
Verslininkų g. 40, Taurų k.
Telefonas:
El. paštas:
Tinklalapis:
Baldai
Baldų gamyba
Interjero idėjos
TauBaldis - tavo baldų fabrikas! Įvairių korpusinių baldų projektavimas ir gamyba pagal individualius projektus. Virtuvės baldai, virtuviniai(...)
Balsavo: 9
Adresas:
Vyturio g. 2, NEVERONYS, KAUNO R.
Telefonas:
El. paštas:
Tinklalapis:
Baldai
Baldų gamyba
Medienos gaminiai
Korpusinių baldų gamyba pagal užsakymus. Baldų gamyba iš natūralaus medžio. Ąžuolo, uosio baldai. Masyvo baldai.
www.baltijosmarmuras.lt
miskinta.lt
www.baltijosmarmuras.lt
miskinta.lt