Medinių baldų gamyba užsiimančios įmonės rūpinasi ir lauko baldais

Publikavimo data: 2014-03-22 Medinių baldų gamyba užsiimančios įmonės rūpinasi ir lauko baldais Pavasariui dideliais žingsniais žengiant į mūsų kiemus ir sodus, kuo daugiau laiko norisi praleisti lauke. Juk kaip malonu saulės atokaitoje išgerti kavos, paskaityti gerą knygą ar net papietauti. Tokiems malonumams, be abejo, reikalingi lauko baldai. Juos renkantis vienas svarbiausių kriterijų tampa patogumas. Dėl šios priežasties galima pamatyti vis daugiau balkonų, terasų bei vidinių kiemų, apstatytų mediniais, dažniausiai paminkštintais lauko baldais. Medinių baldų gamyba užsiimančios bendrovės rūpinasi, kad jų klientai puikiai praleistų laiką ne tik ant kokybiškų, bet ir ant itin patogių lauko kėdžių, suoliukų, sūpynių. Pakalbėkime kiek plačiau apie tai, kaip išsirinkti geriausius medinius lauko baldus ir kaip po to juos tinkamai prižiūrėti.

Pasirinkimo galimybės

Lietuvoje, kaip ir visame pasaulyje, patys populiariausi yra mediniai lauko baldai. Taip yra todėl, kad būnant gamtoje norisi natūralių ir gyvų baldų, kurie puikiai tiktų tiek prie medinio, tiek ir prie plytinio namo.

Prieš perkant lauko baldus reikėtų nuspręsti, kur juos statysite ir kaip naudosite, t. y, ar jie bus naudojami valgant prašmatnias vakarienes, ar ramius pusryčius su rytine kava ir laikraščiu. Įvertinkite saulės intensyvumą toje vietoje, kur ruošiatės statyti baldus, taip pat pagrindą, ant kurio jie stovės.

Renkantis lauko baldus visų pirma atkreipkite dėmesį į medžiagas, iš kurių jie pagaminti. Lauko baldų medžiaga turi būti atspari drėgmei, t. y., medis turi būti atitinkamai apdirbtas ir impregnuotas.

Neretai galima išgirsti nuomonę, kad medis neatsparus neigiamam aplinkos poveikiui ir lauke stovintys mediniai baldai labai greitai ima keisti spalvą ir pradeda pūti. Čia norėtumėme paprieštarauti: šiuo metu lauko baldų gamintojai medieną apdirba specialiomis technologijomis ir taip sukuria atsparius drėgmei, padengtus specialiais sluoksniais lauko baldus, kurie yra atsparūs klimato kaitai.

Kalbant apie medieną, iš kurios pagaminti baldai, specialistai pataria rinktis lapuočius, kadangi tokia mediena yra tvirtesnė, neturi aliejinių ir klijinių medžiagų, neblunka džiūdama bei stovėdama saulėtoje vietoje, netrūkinėja,  yra atspari drėgmei  bei mechaniniam poveikiui. Patvariausia mediena, iš kurios gaminami lauko baldai, yra tikmedžio. Jos beveik nereikia apdirbti drėgmei atspariomis priemonėmis, kita vertus, šios medienos paruošimas reikalauja žymiai daugiau darbo ir laiko nei kito medžio, todėl iš tikmedžio pagaminti lauko baldai yra gerokai brangesni. Lietuvoje lauko baldų gamybai daugiausia naudojama lapuočių mediena: ąžuolo, uosio, beržo, alksnio, netgi akacijos.

Pirkdami lauko baldus atkreipkite dėmesį ne tik į jų išorinį apdirbimą, bet ir į vidinį, esantį nematomoje pusėje. Baldų vidinė pusė taip pat turi būti padengta drėgmei ir ugniai atspariomis medžiagomis bei nulakuota. Priešingu atveju baldai ims pūti iš vidaus. Taip pat labai svarbus ir baldų sujungimas – geriausia, jei tai mediniai pleištai, nes jie drėgmėje plečiasi ir baldas tampa tvirtesniu. Sujungimas gali būti ir metalinis, tačiau jokiu būdų ne klijuotas.

Dar vienas svarbus dalykas apie kurį reikėtų pagalvoti – tai ar baldus dažnai perkelsite iš vienos vietos į kitą. Jei taip, rinkitės lengvus, pintus, o galbūt net sulankstomus lauko baldus, jei ne, tegu jie būna masyvūs, nes tokie žymiai patvaresni ir ilgaamžiai.

 

Medinių lauko baldų priežiūra

Dažnai bėgant laikui mediniai kiemo elementai pradeda lupinėtis, dėl drėgmės poveikio jie praranda savo spalvą ir papilkėja. Gerą ir patrauklią lauke esančių medininių gaminių būklę galima išlaikyti padengus juos specialiu hermetiku – tiesiog nudžiūvus dažams, apipurkškite juo nudažytas vietas. Keli hermetiko sluoksniai apsaugos jūsų lauko balduos nuo neigiamo aplinkos poveikio (saulės, sniego, lietaus ir kt.) ir deformacijos. Atnaujinti galite ir senesnes medines detales: jums tereikia jas nušveisti, perdažyti ir hermetiku apipurkšti arba nudažyti teptuku. Jis parduodamas skardinėse ir purškiamas. Skardinėse esantis hermetikas yra pigesnis negu purškiamas, tačiau pastaruoju naudotis yra daug patogiau.

Mediniai lauko baldai turėtų būti valomi bent pora kartų per metus. Pavasarį juos geriausia nuplauti su soda arba ūkiniu muilu. Jeigu ant baldų atsirado tamsių dėmelių, jas galite panaikinti naudojant švelnų švitrinį popierių ar smėlį. Lauko baldai, kurie nėra padengti specialiu apsauginiu laku, keletą kartų per metus turėtų būti ištepami specialiu aliejumi. Prieš juo tepant baldus nuplaukite ir nusausinkite. Aliejų tepkite audiniu arba mažu minkštu teptuku. Po kurio laiko jam įsigėrus nuvalykite perteklių. Medinių baldų negalima valyti metaliniais įrankiais, kadangi jie pažeis paviršių, o tai pagreitis  medžio irimo procesą. Jeigu ant medinio paviršiaus pastebėsite plyšių, užtepkite juos specialiu medžio glaistu, priešingai įtrūkimas gali pasklisti po visą baldą. Jeigu baldai ilgą laiką stovėjo lauke, prieš juos glaistant, dažant ar dengiant hermetiku, gerai nušlifuokite. Tinkama ir laiku atliekama lauko baldų priežiūra yra geriausias būdas juos išlaikyti gražius.

 

Baldų pardavėjus iš visos Lietuvos galite rasti mūsų įmonių kataloge:

Baldų pardavėjai Vilniuje

Baldų pardavėjai Kaune

Baldų pardavėjai Klaipėdoje

Baldų pardavėjai Šiauliuose

Baldų pardavėjai Panevėžyje

Baldų pardavėjai Alytuje

Baldų pardavėjai Marijampolėje

Patalpinta rubrikoje(-ose): Baldų gamyba
Balsavo: 58
Adresas:
Ramučių g. 1, ŠILUTĖ
Telefonas:
El. paštas:
Akmens gaminiai
Baldai
Baldų gamyba
daugiau veiklų >
Baltijos marmuro panaudojimo sritį riboja tik žmogaus fantazija! Dirbtinio marmuro technologija sukurta JAV. Ji ne kartą yra pelniusi(...)
TAUBALDIS, UAB Call Today
Balsavo: 8
Adresas:
Verslininkų g. 40, Taurų k.
Telefonas:
El. paštas:
Tinklalapis:
Baldai
Baldų gamyba
Interjero idėjos
TauBaldis - tavo baldų fabrikas! Įvairių korpusinių baldų projektavimas ir gamyba pagal individualius projektus. Virtuvės baldai, virtuviniai(...)
Balsavo: 9
Adresas:
Vyturio g. 2, NEVERONYS, KAUNO R.
Telefonas:
El. paštas:
Tinklalapis:
Baldai
Baldų gamyba
Medienos gaminiai
Korpusinių baldų gamyba pagal užsakymus. Baldų gamyba iš natūralaus medžio. Ąžuolo, uosio baldai. Masyvo baldai.
www.baltijosmarmuras.lt
www.gpspartneris.lt
www.baltijosmarmuras.lt
www.gpspartneris.lt