SPA centrai – populiarėjanti verslo šaka, pritraukianti daug klientų

Publikavimo data: 2014-03-22 SPA centrai – populiarėjanti verslo šaka, pritraukianti daug klientų Spa tai miestas, įsikūręs Belgijos Rytuose, Adrėnų kalnų slėnyje. Jis išgarsėjo dėl karštųjų šaltinių, kurie buvo žinomi dar nuo romėnų laikų. Jau 14 amžiuje Spa vystėsi komercinė gydymo karštųjų šaltinių vandeniu veikla. Pamažu šis miestelis tapo įžymiu kurortu, į kurį žmonės atvyksta gydytis. Panašiems kurortams plintant pasaulyje, SPA tapo kurorto, sanatorijos arba centro kuriame gydoma vandeniu, sinonimu. SPA dažnai pateikiamas kaip įvairių lotyniškų frazių, pvz., Sanitas Per Aquam sutrumpinimas. Tačiau neapsigaukite – tai sugalvota tik 20 amžiuje.

 

SPA – tai ne tik vandens pramogos bet ir malonūs, atpalaiduojantys masažai. šios procedūros pagerina miego kokybę, sveikatos būklę, po procedūrų žmonės jaučiasi geriau pailsėję ir darbingi. SPA centrai teikia įvairių procedūrų. Vienos populiariausių– sūkurinės vonios ir jų teikiami malonumai. Po jų pasimirš visi rūpesčiai ir bus lengviau įveikti sunkumus. Sūkurinių vonių srovės masažuoja raumenis, padeda atsigauti po traumos.  Kitas procedūrų tipas – nugaros masažai. Jie dažniausiai skirti gydyti nugaros skausmus, stuburo iškrypimą ir pan. Taip pat masažuojama ir galva. šis masažas reikalingas gydyti atviroms žaizdoms galvoje, smegenų kraujotakos sutrikimams. Jis gerina kraujotaką, pašalina nuovargį, įtampą, taip pat stiprina plaukus.

Teigiama šių procedūrų įtaka miegui buvo įrodyta anglų mokslininkų. Jie stebėjo 100 žmonių, kurie savaitgalį mėgavosi SPA procedūromis, miego kokybę. Jų miegas buvo lyginamas su kitu šimtuku, kurie visą savaitgalį taip pat ramiai ilsėjosi. tačiau be SPA procedūrų. Ištyrus buvo padaryta išvada,  kad tie, kurie mėgavosi SPA centrais, miegojo ramiau, nes jos padeda labiau atsipalaiduoti nei įprastas poilsis kaime ar prie jūros.

SPA centrai atstato po didelio fizinio ar psichologinio išsekimo. Juk net sportininkai po savaitės atostogų tokioje gydykloje ar sanatorijoje gali grįžta kovoti ir toliau siekti geriausio rezultato. Netgi rekomenduojama, o ir treneriai stengiasi derinti, sveikatingumo procedūras su treniruotėmis. Nepamirškime, kad mūsų krepšininkų pasirengimo sezonui stovyklos dažniausiai organizuojamos Druskininkuose ar Birštone.

SPA centrai ne tik malonios atpalaiduojamos procedūros, bet ir rimtas reabilitacinis gydymas. Lietuvos ligonių kasos sunkiausiems ligoniams apmoka gydymą sanatorijose. Čia gydomi kraujotakos sistemos sutrikimai, judamojo atramos aparato pažeidimai, neurologiniai, ginekologiniai, odos, LOR ir akių susirgimai. SPA procedūros tokiems žmonėms padeda ne tik sustiprėti fiziškai, bet ir pasijausti psichologiškai geriau. Specialūs masažai gerina laikyseną, vandens procedūros padeda atsipalaiduoti.
Vandens procedūros ir masažai ne tik padeda atsipalaiduoti raumenims, bet padeda atstatyti ir dvasinę pusiausvirą. Jos sustiprina ir imunitetą, dėl to SPA procedūros yra rekomenduojamos vaikams. Jie mielai žaidžia vandens žaidimus ir atlieka procedūras, taip tapdami stipresniais.  Jau seniai nustatyta, kad vaikai, kurie reguliariai lankosi baseine, rečiau serga kvėpavimo takų ir infekcinėmis ligomis.

Lietuvoje yra gana daug įstaigų, teikiančių SPA procedūras. Be abejo šioje srityje pirmauja Druskininkai. Tai vienas didžiausių ir pats seniausias Lietuvos kurortas. Druskininkuose yra 8 sanatorijos, daug viešbučių bei poilsio centrų. Daug kas važiuoja į Druskininkų vandens parką, tačiau šis miestas puikiai tinka ir ramiai praleisti savaitgalį apžiūrint aplinką. Smarkiai turistų lankomas ir Birštonas. Jis truputį mažesnis už Druskininkus, tačiau  nenusileidžia atliekamomis SPA procedūromis, įspūdinga gamta ir lankytinomis vietomis.

Taigi, SPA centrai – tai vandens gaiva ir šiluma, sveikata, sielos ramybė, grožis, harmonija. Čia žmonės atvyksta gydytis įvairių fizinių ligų arba atrasti sielos ramybę. SPA procedūros yra arti gamtos, jų metu naudojamos tik natūralios medžiagos.

Patalpinta rubrikoje(-ose): SPA centrai