Jojimas: kokie šios veiklos privalumai?

Publikavimo data: 2015-10-15 Jojimas: kokie šios veiklos privalumai?

jojimo privalumaiKiekvieną laisvą minutę norite praleisti užsiimdami veikla, kuri būtų ne tik pramoga, bet ir neštų naudą? Tokiu atveju, belieka pridurti, kad yra daug pasirinkimų, o jojimas – vienas iš jų.  Kokie šios veiklos privalumai?

Stiprinamos kūno raumenų grupės

Jei esate iš tų žmonių, kurie kelias ar net keliolika valandų per parą dirba sėdimą darbą, tokiu atveju yra ypač svarbu stiprinti kūno raumenis. Sakote, kad ilgos valandos, praleistos sporto  salėje atliekant įvairius pratimus, ne jums?  Nieko tokio – tai ne vienintelis būdas pasiekti šį tikslą, kadangi kūno raumenis stiprinti galima  ne tik sportuojant, bet ir vykdant kitas veiklas. Jojimas – vienas iš jų.

Lavinama pusiausvyra

Daugelis  žmonių net nesusimąsto, kodėl yra svarbu turėti puikiai išlavintą pusiausvyrą, vis dėlto, pastaroji vaidina tikrai ne paskutinės svarbos vaidmenį,  o reguliarios jodinėjimo pamokos padės ją išlavinti dar labiau.

Dailios kūno linijos

Dailios kūno linijos – daugelio siekiamybė, tačiau  ne ką mažiau svarbu ir tai, kokiais būdais to siekiame. Šio tikslo  nevertėtų siekti laikantis alinančių dietų, drastiškai mažinant maisto porcijas ar kiekvieną dieną  nubėgant po keliolika kilometrų, verčiau prisiminkite, kad  kūno linijos gali dailėti ir kitais būdais, pavyzdžiui, mokantis jodinėjimo paslapčių.

Terapinis poveikis

Moksliniais tyrimais jau seniai įrodyta, kad jojimas turi terapinį poveikį – žmogus atsipalaiduoja, turi galimybę save išbandyti netikėtose situacijose, ima savimi labiau pasitikėti, patiria daug teigiamų emocijų, užsimezga ryšys tarp žirgo bei raitelio.

Puiki priemonė nuo tam tikrų ligų bei negalavimų

Moksliniais tyrimais taip pat įrodytas ir faktas, kad jodinėjimas veikia ne tik kaip puiki terapinė priemonė, bet ir padeda užkirsti kelią šiems negalavimams: skoliozei stuburo iškrypimui, širdies bei kraujagyslių ligoms.

Galimybė būti gamtoje

Didžioji dalis jojimo užsiėmimų vyksta būnant gamtoje. Ar žinote, kuo yra naudingas buvimas gamtoje šiuolaikiniams žmonėms, kurie ypač daug laiko praleidžia užimdami sėdimas pozicijas ir būdami uždarose patalpose? Pabuvę gamtoje vos valandą pastebėsite, kad rimsta protas, kasdienės problemos lieka užmarštyje, jausitės žvalesni bei energingesni, o naujų idėjų – vis daugiau ir daugiau. Šį teigiamą poveikį dar labiau sustiprina ir faktas,  kad jodinėjimui paprastai pasirenkamos itin vaizdingos vietovės – pajūris, miškai, parkai. Taigi, užteks  teisintis, kad neturite laiko pabūti gamtoje – atminkite, kad tai galima suderinti su dar daugiau privalumų teikiančia nauda.

Galimybė dalyvauti varžybose

Jojimo varžybos – smagus bei įdomus renginys, pritraukiantis daugybę žiūrovų. Atminkite, kad jų dalyviu gali tapti kiekvienas, puikiai įvaldęs jodinėjimo meną, ir net tuo atveju, jei nesate ką tik  mokyklą ar universitetą baigęs jaunuolis, atminkite, kad nevėlu išmokti puikiai jodinėti ir sudalyvauti tokio pobūdžio varžybose.

Kaip matyti, jojimas yra viena iš tų veiklų, kuri jus praturtins visapušiskai: ne tik galėsite džiaugtis stipresniais raumenimis ar dailesnėmis kūno linijomis, bet ir išlavinsite pusiausvyrą, daugiau laiko praleisite gamtoje, užmegsite ryšį su gyvūnu, turėsite galimybę dalyvauti varžybose. Na, o  pabaigai belieka  tik priminti, kad norint patirti visus šios  veiklos privalumus, pirmas žingsnis, kurį reikėtų atlikti, tai  - rasti profesionalų mokytoją.

 

Patalpinta rubrikoje(-ose): Kaimo turizmas
KARPYNĖ, sodyba Skambinti šiandien
Balsavo: 7
Adresas:
Karpynės g. 2, Gabšių k.
Telefonas:
El. paštas:
Tinklalapis:
Apgyvendinimo paslaugos
Kaimo turizmas
Konferencijos
daugiau veiklų >
Kaimo turizmo sodyboje "Karpynė" yra visos sąlygos rengti verslo susitikimus, prezentacijas, mokymus, šeimos šventes.
Balsavo: 25
Adresas:
VILIOŠIŲ K., AKMENĖS SEN., AKMENĖS R.
Telefonas:
El. paštas:
Tinklalapis:
Apgyvendinimo paslaugos
Kaimo turizmas
Kavinės
daugiau veiklų >
Kavinė- sodyba ,,Viliošiai‘‘ įsikūrusi Akmenės rajone, Viliošių kaime. Kaimiško stiliaus pastatas, apsuptas įstabaus grožio gamtos,(...)
www.plasteda.lt
kamelota.lt
www.plasteda.lt
kamelota.lt