Didžiausios Lietuvos įmonės - 2019

Publikavimo data: 2019-01-05 Didžiausios Lietuvos įmonės - 2019

Metų pradžia – pats tinkamiausias laikas kiekvienam verslui įvertinti savo praėjusių metų pasiekimus, susumuoti rezultatus bei, žinoma, iškelti sau naujus tikslus 2019 metams. Šį kartą apžvelgsime įmones, kuriems 2018-ieji metai buvo sėkmingi arba kitaip tariant - didžiausios Lietuvos įmonės 2019 – aiais metais. Tad pateikiame didžiausių šių metų įmonių dešimtuką, suskirstyta pagal gautas pajamas.

AB „Orlen Lietuva“

Kalbant apie didžiausias įmones Lietuvoje, 2018-aisiais gana ryškus lyderis buvo  naftos produktų įmonė AB „Orlen Lietuva“. Jų pelnas siekė net 3.9 milijonų eurų.

AB „Orlen Lietuva“ priklauso Lenkijos naftos koncernui „PKN Orlen“, kuris 2006-aisiais metais įsigijo tuo metu gana gerai žinomą įmonę - AB „Mažeikių nafta“. Šiuo metu AB „Orlen Lietuva“ tinklui priklauso 25 degalinės.

Daugiau informacijos apie įmonę - AB „Orlen Lietuva“

UAB „Maxima LT“

Antrą vietą pagal pelną 2018-aisiais metais užėmė mažmeninės prekybos tinkas UAB „Maxima LT“. Jos pelnas siekė 1.5 milijonus eurų. Beje, įdomus pastebėjimas, kad iš viso didžiausių įmonių dešimtuko, būtent  UAB „Maxima LT“ turėjo didžiausią darbuotojų skaičių, kuris metų pradžioje buvo kiek didesnis kaip 15 tūkstančių žmonių.

UAB „Maxima LT“ savo veiklą pradėjo dar 1992-aisiais metais, Per ne vienerius veiklos metus keletą kartų keitė savo tinklo pavadinimą, tačiau ilgi metai veiklos mažmeninės prekybos srityje jiems padėjo įsitvirtinti, todėl, ko gero, nieko nenustebins, kad ir 2018-aiais metais tarp didžiausių Lietuvos įmonių jie užima antrą vietą

Daugiau informacijos apie įmonę - UAB „Maxima LT“

UAB „Palink“

Trečią vietą didžiausių įmonių sąraše užėmė mažmeninės prekybos tinklas UAB „Palink“, kurio pelnas 2018-aisiais siekė kiek daugiau nei 642 tūkst. eurų.

UAB „Palink“ valdomas ženklas „IKI“ pirmąją savo parduotuvę Lietuvoje atvėrė taip pat dar 1992-aiais metais, tad lietuviams ši įmonė gana gerai žinoma ir pažįstama. UAB „Palink“ išsiskyrė tuo, kad nuolat siekė inovacijų. Įdomus faktas, kad būtent UAB „Palink“ valdomos „IKI“ parduotuvės pirmosios Lietuvoje pristatė klientų savitarnos kasas.

Daugiau informacijos apie įmonę - UAB „Palink“

AB „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO)

Ketvirtąją vietą užėmė AB „Energijos skirstymo operatorius“, kurio pelnas siekė 612 tūkstančių eurų. AB „Energijos skirstymo operatorius“ (kurio trumpinys „ESO“ daugeliui vartotojų pažįstamas kur kas geriau), savo veiklą pradėjo palyginti neseniai - 2016-aiais metais, sujungus AB „Lesto“ ir AB „Lietuvos dujas“. Šiuo metu operatoriaus teikiamos paslaugos yra šios: garantinis elektros ir dujų tiekimas, elektros ir dujų įvedimo paslaugos, tinklų eksploatavimas, priežiūra bei jų plėtra. Šiuo metu „ESO“ aptarnauja daugiau kaip 1.6 milijonų Lietuvos gyventojų.

Daugiau informacijos apie įmonę - AB „Energijos skirstymo operatorius“

UAB „Girteka logistics“

Krovinių gabenimo ir logistikos veikla užsiimanti įmonė UAB „Girteka logistics“ 2018-aisiais metais gavo 561 tūkst. eurų pelną ir ji laikoma viena didžiausių krovinių pervežimo kompanijų Europoje. Veiklą įmonė vykdo nuo 2010-ųjų metų ir per metus perveža daugiau kaip 420 tūkstančių įvairiausių krovinių.

Daugiau informacijos apie įmonę - UAB „Girteka logistics“

UAB „Sanitex“

Didmeninės nespecializuotų maisto produktų, gėrimų ir tabako gaminių prekybos įmonė UAB „Sanitex“ 2018-aisiais gavo 475 tūkstančių eurų pelną ir didžiausių Lietuvos įmonių sąraše užėmė 6-ąją vietą.

Įmonė UAB „Sanitex“ veikla vykdo dar nuo 1992-ųjų metų ir stabiliai augdama, šiandien ji tiekia produkciją daugiau kaip 32 tūkstančiams klientų, esančių visose Baltijos šalyse.

Daugiau informacijos apie įmonę - UAB „Sanitex“

AB „Linas agro“

UAB „Linas agro“, kurio pagrindinė veikla yra neperdirbto tabako, grūdų, sėklų ir pašarų gyvuliams didmeninė prekyba, 2018-aisiais gavo 448 tūkstančių eurų pelną ir tai leido jiems patekti į didžiausių Lietuvos įmonių sąrašo 7-ąją vietą.

UAB „Linas agro“ savo veiklą pradėjo nuo rapsų eksporto į kitas šalis. Su metais sistemingai augdami, plėsdami veiklos sritis – kartu plėtė bei didino eksportuojamos bei Lietuvoje parduodamos produkcijos asortimentą

Daugiau informacijos apie įmonę - AB „Linas agro“

AB „Lietuvos geležinkeliai“

AB „Lietuvos geležinkeliai“  2018-aisiais gavo 445 tūkstančių eurų pelną. AB „Lietuvos geležinkeliai“ turi garbingą 150-ies metų istoriją ir nors per daugybę metų tiek valdymas, tiek bėgių išdėstymas tiek ir kiti aspektai keitėsi, keičiantis ir ekonominei ar politinei santvarkai – jie iki šių dienų išliko itin svarbi gyventojų transporto ir krovinių perveržimo dalis. Tad 2019-aiais pagal gautą pelną tarp didžiausių Lietuvos įmonių AB „Lietuvos geležinkeliai“ užėmė 8-ąją vietą.

Daugiau informacijos apie įmonę - AB „Lietuvos geležinkeliai“

UAB „Norfos mažmena“

Mažmeninės prekybos įmonė UAB „Norfos mažmena“ 2018-aisiais gavo 439 tūkstančių eurų pelną ir tai leido jiems įsitvirtinti tarp didžiausių šių metų Lietuvos įmonių. Jie užėmė 9-ąją vietą.

UAB „Norfos mažmenoje“ dirba daugiau kaip 3 000 darbuotojų, įmonė teigia išsiskirianti iš kitų mažmeninės prekybos tinklų tuo, kad jie siūlo itin didelį pasirinkimą būtent lietuviškų prekių. UAB „Norfos mažmena“ taip pat užsiima logistika, tarptautiniais pervežimais, nekilnojamojo turto nuoma ir kita veikla.

Daugiau informacijos apie įmonę - UAB „Norfos mažmena“

AB „Achema“

Trąšų ir azoto junginių gamybos įmonė AB „Achema“ 2018-aiais metais tarp didžiausių Lietuvos įmonių užėmė garbingą 10-ąją vietą. Jų pelnas – 423 tūkst. eurų.

AB „Achema“, įkurta dar 1965-aiais metais, šiuo metu yra didžiausia tokio pobūdžio gamykla Baltijos šalyse. Įmonėje dirba šiek tiek daugiau kaip 2000 darbuotojų, o per metus čia pagaminama apie 2 milijonus tonų trąšų.

Daugiau informacijos apie įmonę - AB „Achema“

Patalpinta rubrikoje(-ose): Interneto paslaugos