Dantų implantavimo procesas

Publikavimo data: 2021-09-21 Dantų implantavimo procesas

Dantų implantavimas yra vienas šiuolaikiškiausių trūkstamų dantų atstatymo metodų, reikalaujantis nemažai laiko ir pastangų iš odontologo, taip pat ir iš paciento pusės. Būtent todėl labai svarbu tiksliai žinoti, koks procesas reikalingas vieno, kelių ar visų dantų implantavimui ir suvokti kas yra svarbu ir kodėl. 

Jūsų sveikatos būklės patikrinimas

Prieš ką nors darydamas jūsų odontologas norės apžiūrėti jus ir susipažinti su jūsų medicininės istorijos įrašais. Tuo pačiu jūs norėsite aptarti su juo savo dantų protezavimo galimybes ir sužinoti, ar esate tinkamas kandidatas dantų implantams. Šio etapo metu jūsų odontologas peržiūrės visą jūsų dantų gydymo istoriją, padarys rentgeno nuotrauką ir baigs išsamų jūsų burnos ertmės tyrimą. Galiausiai jūs sužinosite savo burnos ertmės sveikatos būklę, taip pat ar esate tinkamas dantų implantavimui ir prieisite išvados, koks gydymas jums būtų tinkamiausias. Taip pat bus atsižvelgiama į jūsų bendrą sveikatą, jeigu sergate diabetu ar osteoporoze, tai gali būti kontraindikacija implantams, tačiau tai nereiškia jog negalėsite turėti implantų, tiesiog šiais atvejais gydytojas atsižvelgs individualiai, po implantavimo turėsite dažniau atlikti profilaktines apžiūras.  

Jūsų žandikaulio kaulo audinių būklė

Kaulų struktūra yra vienas svarbiausių aspektų nustatant jūsų tinkamumą dantų implantavimui. Nuo jūsų žandikaulio būklės, o taip pat jų storio galiausiai priklausys, koks implantas jums bus įstatytas ir ar jums reikės atlikti kaulo priauginimą. Dantų implantai būna įvairaus ilgio ir pločio, todėl gali būti pritaikomi pacientui individualiai, kad atitiktų jūsų poreikius, nors kai kuriais atvejais jūsų odontologas gali jums rekomenduoti atlikti kaulo priauginimo procedūrą, kad užtikrintų, jog  implantas būtų struktūriškai saugiai įsriegtas į jūsų žandikaulį.
 

Pacientams, kurių žandikaulis yra nepakankamo aukščio ar pločio, prieš įstatant implantą galima atlikti kaulo persodinimą, kad kaulas būtų atstatytas. Nors šiai procedūrai atlikti taikomi mažiausiai keturi skirtingi metodai, visi jie yra panašūs tuo, kad jų metu į reikiamą vietą chirurginiu būdu persodinamas kaulas arba kaulo augmentacija (pakaitalas). Odontologas gali rekomenduoti jums autotransplantaciją, kurios metu kaulas paimamas iš kitos jūsų kūno dalies ir tuomet persodinamas į jūsų žandikaulį, kad šioje srityje skatintų kaulo atsistatymą. 

 

Dantų implantavimas

Chirurginis implantavimo procesas

Paprastai visas danties implantavimo procesas atliekamas jūsų odontologo kabinete, nors sudėtingesnės procedūros atliekamos chirurginiame skyriuje. Procedūrą jūsų odontologas pradės taikydamas jums vietinę nejautrą, esant sudėtingoms situacijoms arba pacientui pageidaujant procedūra gali būti atliekama su daline narkoze, dar vadinama sedacija. Tuomet odontologas atvers danties implantavimo vietoje esantį kaulą ir išgręš nedidelę skylutę jūsų žandikaulyje, tuomet įsriegs į ją implantą. 
 

Kai danties implantas bus įstatytas, ant jo bus užsukta gijimo galvutė, o žaizda aplink ją, susiūta ir palikta sugyti. Kalbant paprastai, apatiniame žandikaulyje esantiems implantams sugyti reikia maždaug trijų mėnesių, o viršutiniame žandikaulyje – maždaug keturių. Praėjus reikiamam laikotarpiui jūs grįšite pas savo odontologą, kad jis atliktų dar vieną procedūrą implantuojamoje vietoje, kurios metu bus atidengiamas danties implantas, nuo jo nuimamas jį dengianti gijimo galvutė ir pritvirtinama implanto atrama, kuri išlaikys vieną ar keletą dirbtinių dantų. Tai gana trumpa procedūra, o nejautrai prireiks tik vietinės anestezijos. 
 

Galiausiai, kai visos chirurginės procedūros bus atliktos, jūsų odontologas padarys implantuojamos zonos įspaudą ir perduos dantų technikos laboratorijai pagaminti vieno ar keleto dantų protezą, kuris bus pritvirtintas prie implanto. Turėsite atvykti pas savo odontologą dar  kartą, kad jis uždėtų dirbtinius dantis ant implantų. 

Implantų priežiūra

Tinkama implantų priežiūra yra pagrindas jų ilgaamžiškumui. Iš tikro priežiūra nedaug skiriasi nuo natūralių dantų priežiūros, tai gera burnos ertmės higiena ir reguliari odontologo apžiūra. Rekomenduojama bet du kartus per metus apsilankyti pas burnos higienistą ir vieną kartą pas implantavusį odontologą. Laiku pastebėta problema, nesunkiai sprendžiama, tai užtikrina jūsų implantų ilgaamžiškumą.

 
Patalpinta rubrikoje(-ose): Medicinos paslaugos
SVEIKA ODA, UAB Visų odos problemų sprendimas vienoje vietoje!
Balsavo: 12
Adresas:
Savanorių pr. 79, Kaunas
Telefonas:
El. paštas:
Tinklalapis:
Klinikos
Medicinos paslaugos
Klinika „Sveika oda’’ – specializuota odos ligų ir estetinės medicinos klinika. Pasitelkus modernius šiuolaikinius diagnostikos ir gydymo(...)
Balsavo: 5
Adresas:
A. Juozapavičiaus pr. 27 -10, KAUNAS
Telefonas:
El. paštas:
Tinklalapis:
Medicinos paslaugos
UAB Endomeda klinikoje Jus konsultuos ir atliks tyrimus aukščiausios kategorijos gydytojai, naudodami naują pažangią įrangą. Klinikoje(...)
Balsavo: 7
Adresas:
Savanorių pr. 287 -329, KAUNAS
Telefonas:
El. paštas:
Tinklalapis:
Klinikos
Medicinos paslaugos
Vidaus ligų diagnostika ir gydymas. Skydliaukės mazgų gydymas be operacijos. Šeimos gydytojo paslaugos.
www.jung.lt
www.gpspartneris.lt
www.jung.lt
www.gpspartneris.lt