Įgimtoji kūdikių hemangioma

Publikavimo data: 2016-01-14 Įgimtoji kūdikių hemangioma
įgimtoji hemangiomaĮgimtoji (infantilinė) hemangioma - įgimtas nepiktybinis kraujagyslinis navikas (auglys), kuris niekada netampa piktybiniu.
Manoma, kad pats navikas yra kamieninių ląstelių kilmės. Kamieninės ląstelės nėštumo metu iš placentos išplinta po vaisiaus kūną ir pakenkia kapiliarus, kurie išveša ir suformuoja naviką.
Tai pats dažniausias įgimtas navikas, pasitaikantis 2-3 proc. visų gimusių naujagimių. Jį galima pastebėti odoje iš karto naujagimiui gimus arba vizualiai pamatyti vėliau - per pirmasias 6 savaites nuo gimimo.
Dažniausiai, pirmą gyvenimo mėnesį, hemangioma neauga, arba auga labai lėtai nesukeldama rūpesčių. Spartus hemangiomos augimas prasideda antro gyvenimo mėnesio pabaigoje, tuomet hemangioma kyla virš odos paviršiaus arba plinta kaip dėmė. Sparčiausias hemangiomos augimas būna iki 6 mėnesių, tačiau gali augti iki 1 metų.
Nuo vienerių metų amžiaus hemangioma pradeda nykti pati, nyksta lėtai- 1 cm naviko sunyksta per 3 - 4 metus. Tik nedidelės hemangiomos pranyksta be liekamųjų reiškinių. Didesnė dalis jų nesunyksta pilnai, gali likti odos randai, hemangiomos likučiai, pigmentacijos sutrikimai, odos tekstūros pakitimai.
vaikų hemangiomaLigos trukmė, jos prognozė ir liekamieji reiškiniai priklauso nuo kūno vietos, kur susiformavo navikas, ir nuo jo augimo agresyvumo. Estetiškai ir funkciškai svarbiose kūno vietose hemangiomos gali sukelti negrįžtamas audinių deformacijas ar sveikatos sutrikimus. Kuo anksčiau sustojo hemangiomos augimas (ar buvo sustabdytas medicininėmis priemonėmis)- tuo geresnė ligos išeitis.
70 proc. hemangiomų gydyti nereikia visai, nes jų augimas nespartus, jos išauga nedidelės, tačiau likusios reikalauja skubaus ir intensyvaus gydymo.
Veido, rankų pirštų ir lyties organų hemangiomos turėtų būti gydomos nedelsiant. Kitos stebimos apie 6 savaites. Jei vyksta akivaizdus augimas - gydymas reikalingas.
Hemangiomos dažniausiai būna odoje, tačiau gali pasitaikyti kvėpavimo takuose, vidaus organuose. Jei yra daugiau kaip 3 hemangiomos odoje, patartina ultragarsu tikrinti vidaus organus. Jei hemangiomos yra smakro, apatinės lūpos srityse, burnos ertmėje, jos gali būti kvėpavimo takuose ir sukelti dusulį.
Hemangiomos gali išopėti ir kraujuoti. Tai nereta ligos komplikacija, ypač dažnai pasitaiko, kuomet hemangiomos būna pasmakrėje, pažastyse, sauskelnių zonoje. Opos gyja sunkiai, nes aplink jas - patologiniai hemangiomos audiniai. Išopėjimas vaikui sukelia skausmą. Kraujavimas dažniausiai būna negausus ir nesukelia pavojaus sveikatai. Atsiradus opoms ar šašams, nedelsiant reikėtų kreiptis į gydytoją.
Yra nemažai hemangiomų gydymo būdų, tai reiškia, kad nėra nei vieno idealaus, gydymas turėtų būti parinktas kiekvienam pacientui individualiai.
Krioterapija- vienas galimų gydymo metodų, mažai skausmingas ir greitas, tačiau šio gydymo metodo galimybės labai ribotos. Galima gydyti tik mažas, taškinio dydžio hemangiomas. Vėliau šis metodas nebeturi jokios prasmės.
nykstanti hemagiomaGydymas lazeriu - efektyvus ir saugus, tačiau nepašalina pačios hemangiomos nedelsiant, procedūras reikia kartoti. Lazeris sutrikdo naviko kraujagyslių mitybą, hemangioma nebeauga, pradeda nykti. Priklausomai nuo naviko gylio, ploto ir vystymosi stadijos gali būti taikomi įvairūs lazerio aparatai. Gydymo metodas priklauso nuo ligos eigos. Naviko augimas gali sustoti savaime, bet gali ir agresyviai augti, sudarkydamas audinius. Gydoma ar negydoma, hemangioma pradės nykti, bet tik vaikui virš 1 metų.
Ji pradeda nykti savaime, tačiau ne visuomet pilnai, palikdama kartais nebepataisomas pasekmes. Medicininis pasveikimas yra tuomet, kai hemangioma pradeda nykti ir nebesukelia sveikatos sutrikimų. Estetinis pasveikimas (kai visai nebelieka hemangiomos) labai skiriasi savo trukme nuo medicininio, Gydymas lazeriu užkerta kelią hemangiomos vystymuisi, skatina ankstyvesnį nykima ir pašalina liekamuosius reiškinius. Gydymas lazeriu nepakeičia chirurginio gydymo, bet padeda jo išvengti.
Chirurginis gydymas – efektyvus gydymo būdas, nekonkuruojantis su visais kitais metodais. Paprastai chirurginiu būdu šalinamos didelės, deformuojančios audinius, išopėjusios hemangiomos. Plastinės-rekonstrukcinės operacijos taikomos liekamųjų reiškinių šalinimui.

 

Patalpinta rubrikoje(-ose): Medicinos paslaugos
SVEIKA ODA, UAB Visų odos problemų sprendimas vienoje vietoje!
Balsavo: 12
Adresas:
Savanorių pr. 79, Kaunas
Telefonas:
El. paštas:
Tinklalapis:
Klinikos
Medicinos paslaugos
Klinika „Sveika oda’’ – specializuota odos ligų ir estetinės medicinos klinika. Pasitelkus modernius šiuolaikinius diagnostikos ir gydymo(...)
Balsavo: 3
Adresas:
A. Juozapavičiaus pr. 27 -10, KAUNAS
Telefonas:
El. paštas:
Tinklalapis:
Medicinos paslaugos
UAB Endomeda klinikoje Jus konsultuos ir atliks tyrimus aukščiausios kategorijos gydytojai, naudodami naują pažangią įrangą. Klinikoje(...)
Balsavo: 7
Adresas:
Savanorių pr. 287 -329, KAUNAS
Telefonas:
El. paštas:
Tinklalapis:
Klinikos
Medicinos paslaugos
Vidaus ligų diagnostika ir gydymas. Skydliaukės mazgų gydymas be operacijos. Šeimos gydytojo paslaugos.
www.sekluva.lt
miskinta.lt
www.sekluva.lt
miskinta.lt