Stiklo gaminių įvairovė

Publikavimo data: 2014-03-22 Stiklo gaminių įvairovė Stiklas yra vientisa kieta medžiaga, gaminama labai greitai užšaldant tąsią išlydytą medžiagą, neleidžiant susidaryti įprastai kristalinei formai. Grynas stiklas yra permatomas, iš dalies tvirtas, mažai susidėvintis, neveiklus, biologiškai neaktyvus. Iš jo formuojami tiek grubūs, tiek ir itin lygūs stiklo gaminiai. Jie pasižymi ypatingu trapumu, tačiau tiek jį, tiek ir kitas savybes galima pakeisti, dedant priemaišų ar specifiškai apdorojant karščiu.

 

Dėl ekonomikos ir energetikos resursų kainų augimo visame pasaulyje, taip pat ir Lietuvoje, paskutiniais metais pastebimas vis didėjantis įvairaus stiklo naudojimas. Įvairūs stiklo gaminiai tampa vis populiaresni, architektai drąsiai vis daugiau jo naudoja tiek eksterjere, tiek interjere.

Nesudėtingų konstrukcijų stiklo gaminiai praturtina namų interjerą, jie puikiai dera tiek erdviose, tiek mažose patalpose. Tai ypač patogu ir skoninga. Stiklas gaminiai gali būti dekoruoti įvairiais piešiniais, spalvomis, o tai padeda sukurti norimą nuotaiką. ši medžiaga suteikia aplinkai žavesio, neužgoždama puikiai padeda išlaikyti lengvumo bei erdvumo pojūtį.

Mums įprastas stiklas, kaip ir kvarcas ar smėlis, sudarytas iš silicio dioksido, kurio virimo temperatūra yra apie 2000°C. Dėl šios priežasties gaminant stiklą į smėlį įmaišoma sodos, kuri sumažina mišinio virimo temperatūrą iki 1000 °C ir padaro jį tirpų vandenyje, todėl dar įmaišoma kalcio oksido atstatančio netirpumą. Paties stiklo struktūra nėra visiškai kristalinė – jo kristalai netaisyklingos formos, panašūs į vandens kristalus, kai jis būna ledo būsenos. Stiklas neturi griežtai apibrėžtos užšalimo temperatūros. Mokslininkai iki šiol nesutaria dėl to, kas iš tiesų yra stiklas – labai šaltas skystis, ar kristalas. Kol kas jis užima tarpinę poziciją tarp šių dviejų būsenų.

Pirmoji stiklo dirbtuvė archeologų buvo atrasta Egipte. Manoma, kad ji veikė 1370 m. pr. Kr. Ten buvo pradėta lydyti neskaidrų spalvotą stiklą nedideliuose moliniuose induose. Iš jo buvo presuojami arba lipdomi karoliai, skulptūros, kiti emaliu ar auksu puošti dirbiniai. Vykstant Kryžiaus žygiams stiklo gaminiai ir jų gamybos technologija atkeliavo į Europą, o 13 a. pradėjo vystytis ir Venecijos stiklo pramonė. Anglijoje 1611 m. buvo išrasta ir užpatentuota stiklo lydymo krosnis, kūrenama akmens anglimi.

Antrajame Lietuvos statute, 1529 m., jau minimas stiklas ir stiklininko amatas. 1547 m. Žygimantas Augustas suteikė privilegiją Martynui Paleckiui steigti stiklo dirbtuvę netoli Vilniaus ir pardavinėti stiklo gaminius. šioje dirbtuvėje buvo gaminamas stiklas langams, stiklinės, buteliai, įvairūs indai. Be to, iš senųjų žemėlapių matyti, kad Vilniaus miesto Stiklių gatvė buvo prekybos stiklu ir jo dirbiniais centras. Nuo 20 a. vidurio stiklo gamyba tapo mechanizuota ir automatizuota. Rankomis dirba tik meniniai gamindami įvairius vienetiniu kūrinius.

Dar visai neseniai stiklas buvo trapus ir gležnas, tačiau šiuolaikinės technologijos ir išradimai leidžia projektuoti įvairiausių formų ir sudėtingumo, atsparias ir nedūžtančias stiklines konstrukcijas.

Stiklo gaminiai interjere suteiks nuostabių pojūčių: stiklinės pertvaros, įrengtos patalpoje, nesuardys aplinkos vientisumo, naikins ribas, vizualiai padidins erdvę. Nesudėtingų konstrukcijų, lakoniškų linijų stikliniai dirbiniai pagyvins kuriamą namų ar biuro interjerą, lengvos, šiuolaikiškos konstrukcijos puikiai derės bet kokio dydžio patalpose, pavyzdžiui, stikle įmontuotos laiptų pakopos stebina – kaip stiklas, pažįstamas kaip trapus ir dūžtantis, gali išlaikyti sudėtingas konstrukcijas.

Įvairiausiomis spalvomis dažytas stiklas vis dažniau keičia seniau visų mėgtas keramikines plyteles. Kadangi jis yra lengvai valomas, dažnai stiklo lakštai yra klijuojami virtuvėse, voniose ir kitose patalpose, kur daug drėgmės ar yra galimybė aptaškyti, ištepti sienas. Išraiškingumo stiklui suteikia įvairūs raštai, vaizdai ar nuotraukos padėsiančios atskleisti norimą nuotaiką.

Patalpinta rubrikoje(-ose): Stiklo gaminiai
APERTE, UAB Skambinti šiandien
Balsavo: 11
Adresas:
Neries krantinė 16-109, Kaunas
Telefonas:
El. paštas:
Tinklalapis:
Durys
Interjero idėjos
Langai
daugiau veiklų >
Mobilusis telefonas (698) 29492. Mes tiekiame stiklo paketus fasadų ir langų gamintojams, specialius stiklus ir stiklo paketus – lenkti stiklai,(...)
Balsavo: 5
Adresas:
Naujoji g. 130, ALYTUS
Telefonas:
El. paštas:
Tinklalapis:
Chemijos pramonė
Stiklo gaminiai
Įmonė Maristika viena pagrindinių stiklo tiekėjų Lietuvoje, siūlanti ir daug stiklo apdirbimo paslaugų: lakštinio stiklo pjovimas,(...)
www.mokesciulabirintai.lt
www.kopicentras.lt
www.mokesciulabirintai.lt
www.kopicentras.lt