Natūralūs preparatai nuo vabzdžių įgėlimo

Publikavimo data: 2014-03-22 Natūralūs preparatai nuo vabzdžių įgėlimo Visais laikais žmonės nori įveikti ligas, būti sveiki ir laimingi. Negaluojantis privalo kreiptis pagalbos, nes už lengvų simptomų gali slypėti rimtos ligos, į kurias nevalia numoti ranka. Natūrali medicina – tai žinios, sukauptos per ilgą laiką ir perduotos iš kartos į kartą. Pradėtos kaupti jau senų senovėje ji atsirado stebint žmogaus reakciją į tam tikrų žolelių, žievių, šaknų antpilų poveikį akupunktūrą ar pan. Natūrali medicina apima žolių, ajurvedinę, tradicinę Kinijos mediciną akupunktūrą, gydymą dėlėmis ir t. t.

 

Kadangi pagaliau sulaukėme vasaros, visi norime kuo daugiau laiko praleisti gamtoje. Neretai susiduriame su nelauktais svečiais: uodais, bitėmis erkėmis ir kitai nemielais gyvūnėliais. Norėtumėme pateikti keletą priemonių, kurias siūlo natūrali medicina, kad apsisaugotumėme nuo įvairių vabzdžių įgėlimų, o jiems įgėlus nuramintumėme odos niežulį ir skausmą.

Kad medaus saldumas neapkarstų
Neretas visus dūzgiančius stambiuosius gyvūnėlius vadina bitėmis. Tačiau reikia atskirti, kad bitės geldamos palieka geluonį su nuodų maišeliu ir žūva, o vapsvos, širšės ir kamanės geluonies nepalieka, taigi gali gelti pakartotinai. Įgėlus bitei pirmiausia reikia ištraukti geluonį, po to patartina nusiimti žiedus bei apyrankes( jei vabzdys įgėlė į plaštaką), dezinfekuoti įgėlimo vietą.  Tiek įgėlus, tiek  įkandus vabzdžiui, natūrali medicina skausmą, patinimą ir niežėjimą malšina sodos, acto, citrinos sulčių, sutrinto pelyno, gysločio ar svogūno košelės kompresai. Itin veiksminga priemonė – tik įgėlus vabzdžiui skaudamą vietą nedelsiant palaikyti sūriame vandenyje. Taip ji nespės ištinti, o ir kitų neigiamų pojūčių nepatirsite.  Nepaisant visų šių patarimų, žmonės, žinantys, kad yra alergiški bičių, vapsvų, širšių įkandimams, turėtų nedelsiant susileisti adrenalino.

Mažas, bet labai nemalonus
Malonius vasaros vakarus prie laužo labai mėgsta drumsti vos girdimas zvimbimas – uodų pulkai svečiuojasi. Vos juntamas jų nutūpimas ant kūno dažnam baigiasi dideliai gumbais ir stipriu niežuliu. Uodai itin jautrūs kvapams. Kas žmogaus nosiai malonu, uodui – visiškai nepakeliama. Natūrali medicina pataria, leidžiant laiką gamtoje, kvepintis kedrų, bazilikų, eukaliptų, levandos, kvapiųjų citrinžolių, čiobrelių, pipirmėtės ar rozmarino eteriniais aliejais. Jais galima sudrėkinti drabužių kraštelius, o praskiestu augaliniu aliejumi reikia tepti odą arba gydyti niežinčius įgėlimus. Liaudies išmintis teigia, kad uodams itin atgrasus yra citrinos kvapas. Būnant gamtoje atviras kūno vietas rekomenduojama patrinti citrinos griežinėliu. Išbandžiusieji sako, kad tai tikrai patikimas būdas.

Kraujasiurbes šalin!
Rasti natūralių priemonių, norint pasisaugoti nuo erkių kiek sunkiau. Erkė – pagrindinė itin sunkių ligų – Laimo ir encefalito – platintoja. Ji paplitusi visuose miškuose ir parkuose, o jos aktyvumas trunka nuo kovo iki lapkričio mėnesio. Taigi, kovai su šiuo nemielu padaru, reikėtų pasiruošti itin patikimą amuniciją, tačiau šis priešas stipresnis nei prieš tai minėtieji, todėl natūrali medicina priešnuodį joms sunkiai randa. Lankantis erkėms būdingose vietose, rekomenduojama apsirengti uždarais drabužiais. Tačiau nepaisant to, geriausias ir bene vienintelis ginklas prieš erkes – skiepai. šių vabalėlių įsisiurbimo pasekmės gali būti itin liūdnos, todėl medikai sutartinai teigia, jog geriausia gynyba nuo erkių sukeliamų ligų – jų prevencija.

Taigi, saugantis nuo nemaloniųjų vasarotojų, galima išsiversti ir su natūraliomis priemonėmis, tačiau nereikia pamiršti, jog labai svarbu ir žinoti savo reakciją į įkandimus. Kas vienam gali būti menkas niežėjimas, kitam – pasekmės visam gyvenimui. Tad, vasarą reikia būti atidiems, rūpintis savimi ir viens kitu. Tik taip atostogos bus nepamirštamos.

Patalpinta rubrikoje(-ose): Medicinos paslaugos
TOMOGRAFIJA, UAB klinika Skambinti šiandien
Balsavo: 9
Adresas:
Kalvarijų g. 323, Vilnius
Telefonas:
Tinklalapis:
Klinikos
Medicinos įranga
Medicinos paslaugos
Prekyba medicinine įranga. Klinikoje "Tomografija" atliekami diagnostiniai tyrimai: magnetinis rezonansas, kompiuterinė tomografija, echoskopija,(...)
SVEIKA ODA, UAB Visų odos problemų sprendimas vienoje vietoje!
Balsavo: 10
Adresas:
Savanorių pr. 79, Kaunas
Telefonas:
Tinklalapis:
Klinikos
Medicinos paslaugos
Klinika „Sveika oda’’ – specializuota odos ligų ir estetinės medicinos klinika. Pasitelkus modernius šiuolaikinius diagnostikos ir gydymo(...)
Balsavo: 2
Adresas:
Savanorių pr. 287 -329, KAUNAS
Telefonas:
El. paštas:
Tinklalapis:
Medicinos paslaugos
Vidaus ligų diagnostika ir gydymas. Skydliaukės mazgų gydymas be operacijos. Šeimos gydytojo paslaugos.
www.butina.lt
www.paminklai.lt
www.butina.lt
www.paminklai.lt