Dėl ko atsiranda vyro nevaisingumas ir kaip jį gydyti?

Publikavimo data: 2015-09-02 Dėl ko atsiranda vyro nevaisingumas ir kaip jį gydyti?

Vyro nevaisingumas – rimta problema, kurią reikia kuo skubiau gydyti. Kuo greičiau ši problema bus pradėta spręsti, tuo didesnė tikimybė, kad nevaisingumą  pavyks greitai ir sėkmingai išgydyti. Kad būtų galima pradėti gydymą, reikia atlikti tam skirtus tyrimus. Be jokių abejonių, svarbiausi yra spermos DNR tyrimai, kurie atsakys į daugelį klausimų.

Visgi, net pusė atvejų būna tokie sudėtingi, kad spermos tyrimai negali atsakyti į visus klausimus – mokslininkai nustatė, kad apie 48 procentų nevaisingumo atvejų būna tiksliai neišaiškinti. Visgi, tai nereiškia, kad tokie atvejai nepagydomi, tačiau gali reikti intensyvesnio gydymo kurso.

Ką pacientas turi žinoti prieš atlikdamas tyrimą?

Jeigu vyras pasiryžo atlikti spermos tyrimą, tai reikia įvykdyti keletą keliamų reikalavimų, kad tyrimas būtų kuo efektyvesnis. Pavyzdžiui, vyras negali turėti lytinių santykių apie tris – keturias paras prieš priduodamas spermą tyrimams. Taip pat, nepatartina vartoti jokių alkoholinių gėrimų bent keletą parų prieš. Labai svarbu nesimaudyti labai karštoje vonioje, taip pat ir pirtyje. Be jokios abejonės, taip pat negalima vartoti jokių vaistų (net ir homeopatinių), psichotropinių medžiagų ir t.t.

Verta žinoti, kad tyrimas yra atliekamas masturbacijos metodu, todėl į indelį turi pakliūti ir patys pirmieji spermos lašai. Tai leis geriau identifikuoti problemą ir greičiau pradėti gydymo procesą.

Kaip atrodo nevaisingumo gydymo procesas?

Jeigu yra nustatoma konkreti nevaisingumo priežastis, tuomet gydymas yra gerokai lengvesnis, kadangi daugeliu atvejų užtenka tik vaistų. Tačiau, jeigu pacientas patenka į pusę tų, kurių nevaisingumo priežastis negali būti konkrečiai nustatoma vien tik tyrimų dėka, tuomet tenka paskirti sudėtingesnį gydymo kursą.

Vienas iš būdų yra varikocelės operacija, tačiau šis metodas nėra tinkamas kiekvienu atveju. Gydytojas turėtų individualiai įvertinti kiekvieną atskirą  atvejį. Nepaisant to, gana dažnas procesas yra inseminacija – tai procesas, kuriuo metu vyro sperma yra pagerinama judriais spermatozoidais, kurie suteikia didesnę tikimybę moteriai pastoti. Visgi, mokslinė statistika rodo, kad ne visada toks metodas pasiteisina, nors jis ir nėra pavojingas. Jeigu inseminacija nepasiteisino, gydytojas turėtų surasti kitų būdų, kaip įveikti nevaisingumo problemą.

Kokie tie kiti būdai?

Jeigu nevaisingumas yra sunkios formos, tuomet vienas iš efektyviausių būdų apeiti problemą  yra intracitoplazminė spermatozoidų injekcija. Tokiais atvejais, vykdomas dirbtinis apvaisinimas su specialiu mikroskopu. Spermatozoidas įvedamas į moters kiaušialąstę, tad tai yra tiesioginis ir labai efektyvus būdas pastoti.

Pats sunkiausias nevaisingumo laipsnis –  kai spermoje visai nėra jokių spermatozoidų. Tačiau, ir tuomet yra išeitis – jeigu genetika nenulėmė spermatozoidų spermoje nebuvimo, specialistai gali paimti spermatozoidų tiesiogiai iš audinio, esančio sėklidėje.

Kam pirmiausiai reiktų  tirtis?

Nors mūsų visuomenėje įprasta, kad nevaisingumo gydymas ir tyrimai yra skirti moterims, visgi, neseniai atlikti moksliniai tyrimai parodė, kad dažniau tirtis verta vyrams. Taip yra todėl, kad priežastis dažniausiai slypi vyro spermos netinkamume, tačiau verčiau pirmam tikrintis vyrui verta ir todėl, kad vyrams šie tyrimai yra atliekami kur kas greičiau ir tiksliau. Moterims nevaisingumo tyrimai gali trukti ilgiau ir kainuoti brangiau, todėl pas gydytojus vertėtų eiti tuomet, kai paaiškėja, jog su vyriškąja puse viskas tvarkoje.

Patalpinta rubrikoje(-ose): Medicinos paslaugos
SVEIKA ODA, UAB Visų odos problemų sprendimas vienoje vietoje!
Balsavo: 12
Adresas:
Savanorių pr. 79, Kaunas
Telefonas:
El. paštas:
Tinklalapis:
Klinikos
Medicinos paslaugos
Klinika „Sveika oda’’ – specializuota odos ligų ir estetinės medicinos klinika. Pasitelkus modernius šiuolaikinius diagnostikos ir gydymo(...)
Balsavo: 28
Adresas:
M. Valančiaus g. 7 -51, VILNIUS
Telefonas:
El. paštas:
Tinklalapis:
Interneto parduotuvės
Klinikos
Medicinos paslaugos
ERA ESTHETIC Estetinės ir Lazerinės medicinos klinikos Vilniuje ir Kaune.Klinikose odos ligų diagnostika ir gydymas atliekamas(...)
Balsavo: 8
Adresas:
Savanorių pr. 287 -329, KAUNAS
Telefonas:
El. paštas:
Tinklalapis:
Klinikos
Medicinos paslaugos
Vidaus ligų diagnostika ir gydymas. Skydliaukės mazgų gydymas be operacijos. Šeimos gydytojo paslaugos.
www.gpspartneris.lt
www.linchema.lt
www.gpspartneris.lt
www.linchema.lt