Maisto produktų kainos

Publikavimo data: 2019-04-05 Maisto produktų kainos

Prekių bei paslaugų kainos – viena jautriausių temų kone kiekvienam šalies gyventojui. Ne išimtis ir maisto produktų kainos, kurios, tenka pripažinti, kone kiekvienais metais keičiasi. Vienų kategorijų maisto produktų kainos kyla, kitų – šiek tiek krenta. Todėl šį kartą domimės, kokios maisto produktų kainos šiuo metu vyrauja šalyje - juk dažniausiai būtent maisto prekėms kiekvieną mėnesį yra išleidžiama, ko gero, didžiausia atlyginimo dalis.

Pieno produktų ir jo gaminių kainos

Lietuva – agrarinės kultūros šalis, todėl nieko nestebina faktas, kad lietuviai itin mėgsta pieną bei įvairius iš jo gaminamus produktus, kokius, kaip sūris, varškė, jogurtas ir t.t. Nors Lietuvoje pieno ūkių yra pakankamai nemažai, vis dėlto mažomis pieno gaminių kainomis prekybos centrų lentynose džiaugtis negalime.

Paskutiniu laikotarpiu buvo pastebėtas gana ženklus pieno gaminių brangimas. Skirtingų kategorijų pieno gaminiai brango skirtingai. Pavyzdžiui, tetrapakuose parduodamas pienas, priklausomai nuo jo riebumo, prekybos centruose per paskutinį laikotarpį prabrango apie 1,05 – 2,3%. Panašūs pokyčiai pastebimi ir kitose pieno gaminių kategorijose. Ženkliausiai per paskutinius metus šoktelėjo sviesto kainos.

Mėsos gaminių kainos

Dažnas agrarinės šalies gyventojas savo stalo neįsivaizduoja ir be mėsos bei jos gaminių: dešrelių, kumpių, vyniotinių ir t.t. Tačiau ir šios kategorijos produktų kainos prekybos centruose džiaugsmo nekelia. Pavyzdžiui, paskutiniu laikotarpiu mėsos gaminiai vidutiniškai pabrango iki 3,8%, ryškesnis pabrangimas pastebimas kalbant apie vištieną ir jos gaminius.

Grūdinės kultūros maisto produktų kainos

Retas lietuvis gali įsivaizduoti savo stalą be duonos, įvairių kruopų, kokių, kaip grikiai, ryžiai, avižos ir pan. Todėl šių kainų pokyčiai taip pat tautiečių itin stebimi.

Paskutiniu metu vis ryškiau pastebimas duonos kainos augimas. Šis augimas yra susijęs su padidėjusia grūdų kaina, kam įtaką padarė praėjusios vasaros sausra. Būtent dėl sausros ūkininkai skundėsi žymiai prastesniu derliumi, grūdų kainos rinkoje šoktelėjo – dėl to šiandien prekybos centruose vieno iš pagrindinių daugelio žmonių maisto produktų – duonos – kaina yra pakilusi.

Taip pat kilo ir miltų bei kitų, iš miltų gaminamų maisto produktų kainos. Pastebėtas kai kurių maisto produktų kainų šuolis, palyginus su praėjusiais metais, siekia  net iki 35 procentų. Žinoma, skirtingų gamintojų kainos kilo skirtingai, tad siekiantys sutaupyti – turėtų tiesiog skirti laiko kainų palyginimui.

Prekybos centrų kainos skelbiamos viešai

2019-ųjų metų pavasarį startavo projektas, kurio pagrindinis tikslas – įnešti skaidrumo į ir aiškumo, kalbant apie tų pačių kategorijų maisto produktų kainas skirtinguose prekybos centruose. Specialiame internetiniame tinklalapyje yra skelbiamos visų didžiųjų Lietuvos prekybos centrų kainos ir galima pastebėti, kad net ne tik tos pačios kategorijos, bet ir net to paties gamintojo kainos skirtinuose prekybos centruose gali skirtis. Įdomus pastebėjimas, kad labiausiai skiriasi būtent pieno produktų, tokių, kaip sūris, sviestas ir grietinė, kainos.

Šis projektas leis žmonėms matyti, kokios maisto produktų kainos vyrauja skirtinguose prekybos centruose, pagal tai jie galės rinktis, kur pirkti jiems labiausiai apsimoka. Maisto kainų skelbimo tinklalapis suteikia galimybę ne tik palyginti kainas, bet ir stebėti kainų pokyčius kiekvieną mėnesį.

Verta paminėti, kad norint sutaupyti ir įsigyti net geresnės kokybės maisto produktų – nevenkite apsilankyti artimiausiame turgelyje, kur vietos gamintojai ar smulkūs ūkininkai pardavinėja savo produkcija. Čia apsipirkdami neretai galite sumokėti ženkliai mažiau nei prekybos centruose bei kartu įsigyti kur kas geresnės kokybės, natūralesnių bei šviežesnių maisto produktų. Pasitelkite šiek tiek sumanumo, paieškokite alternatyvių prekybos vietų ir maisto produktų kainos nebebus tokia opi tema.

 

Patalpinta rubrikoje(-ose): Interneto paslaugos