Ligoniai žaidžia gydytojus: chirurgams skirta programėlė patiko pacientams

Publikavimo data: 2014-07-18 Ligoniai žaidžia gydytojus: chirurgams skirta programėlė patiko pacientams Tūkstančiai pacientų visame pasaulyje prieš guldami po skalpeliu įniko patys pažaisti gydytojus. Naujos programėlės dėka ligoniai patys tampa chirurgais ir pasižiūri, kas bus daroma per operaciją.

„Touch Surgery“ programėlė buvo sukurta pradedantiesiems chirurgams, tačiau labai išpopuliarėjo tarp ligonių.

Belaukdami operacijos smalsuoliai suskato bent virtaliai pasižiūrėti, kaip bus atliekamas sąnario endoprotezavimas ar bet kuri kita operacija.

Realistiškai nupiešta programėlė leidžia vartotojams virtualiai atlikti kiekvieną operacijos žingsnį.

Kartu su kompanija „Hollywood CGI“ programėlę kūręs plastikos chirurgas Jeanas Nehme'as teigė buvęs priblokštas žinios, kad daugiau nei penktadalis programėlę asisiuntusių žmonių yra ne medikai, o pacientai. Išvis programėlę yra atsisiuntę 180 tūkst. žmonių.

„Chirurgams labai sunku paaiškinti pacientams, ką jie darys per operaciją, bet žmonės labai nori tai žinoti kuo tiksliau, suprasti rizikas. Todėl pacientai pradėjo naudotis šia programėle, kad išsiaiškintų, kas su jais bus daroma“, – teigė jis.

Kinematografas Barrettas Veldsmanas pripažino pats prieš tulžies pūslės operaciją virtualiai pasižiūrėjęs, kaip ji atliekama. „Supratau, kad operacija labai nesudėtinga ir nusiraminau“, – sakė jis.

 

Šaltinis: technologijos.lt

 

Patalpinta rubrikoje(-ose): Programinė įranga
Balsavo: 20
Adresas:
Laisvės pr. 71B -62, VILNIUS
Telefonas:
El. paštas:
Tinklalapis:
Elektronikos prekės
Įrankiai
Lazeriai
daugiau veiklų >
UAB "GPS partneris" yra oficialus šveicarų kompanijos "GEOMAX" atstovas Lietuvoje. Nuo 2004 metų prekiaujame profesionalia GPS įranga,(...)
Balsavo: 16
Adresas:
V. Gerulaičio g. 10, VILNIUS
Telefonas:
El. paštas:
Tinklalapis:
IT paslaugos
Kompiuteriai
Programinė įranga
Programinės įrangos ir informacinių sistemų kūrimas, sistemų integravimas. Specializuoti sprendimai dokumentams ir turiniui valdyti,(...)
www.kopicentras.lt
www.pasromanopaolo.lt
www.kopicentras.lt
www.pasromanopaolo.lt