Galite pasirinkti kelias veiklas bei miestus
8 - -
Pasirinkti

Ligoniai žaidžia gydytojus: chirurgams skirta programėlė patiko pacientams

Tūkstančiai pacientų visame pasaulyje prieš guldami po skalpeliu įniko patys pažaisti gydytojus. Naujos programėlės dėka ligoniai patys tampa chirurgais ir pasižiūri, kas bus daroma per operaciją.

„Touch Surgery“ programėlė buvo sukurta pradedantiesiems chirurgams, tačiau labai išpopuliarėjo tarp ligonių.

Belaukdami operacijos smalsuoliai suskato bent virtaliai pasižiūrėti, kaip bus atliekamas sąnario endoprotezavimas ar bet kuri kita operacija.

Realistiškai nupiešta programėlė leidžia vartotojams virtualiai atlikti kiekvieną operacijos žingsnį.

Kartu su kompanija „Hollywood CGI“ programėlę kūręs plastikos chirurgas Jeanas Nehme'as teigė buvęs priblokštas žinios, kad daugiau nei penktadalis programėlę asisiuntusių žmonių yra ne medikai, o pacientai. Išvis programėlę yra atsisiuntę 180 tūkst. žmonių.

„Chirurgams labai sunku paaiškinti pacientams, ką jie darys per operaciją, bet žmonės labai nori tai žinoti kuo tiksliau, suprasti rizikas. Todėl pacientai pradėjo naudotis šia programėle, kad išsiaiškintų, kas su jais bus daroma“, – teigė jis.

Kinematografas Barrettas Veldsmanas pripažino pats prieš tulžies pūslės operaciją virtualiai pasižiūrėjęs, kaip ji atliekama. „Supratau, kad operacija labai nesudėtinga ir nusiraminau“, – sakė jis.

 

Šaltinis: technologijos.lt

 

Patalpinta rubrikoje(-ose): Programinė įranga
Dariaus ir Girėno g. 21, KLAIPĖDA
(46) 310610
www.balco.lt
Kompiuterių, nešiojamų kompiuterių, serverių ir kitos kompiuterinės įrangos pardavimas, priežiūra, remontas, kompiuterinės programos ir programavimas, apskaitos programos, kompleksiniai sprendimai, verslo valdymo sprendimai, biuro technika...
Paukščių Tako g. 12 -2, VILNIUS
(644) 88443
apskaitos.asistente.lt
Buhalterinės apskaitos kompiuterių programinės įrangos kūrimas, tobulinimas, platinimo ir priežiūros organizavimas. Platintojų ir atstovų tinklas visuose didžiuosiuose Lietuvos miestuose.
www.vaziuokle.lt
www.hres.lt
www.vaziuokle.lt
www.hres.lt