Kaip rašyti motyvacinį laišką

Publikavimo data: 2019-04-10 Kaip rašyti motyvacinį laišką

Naujo darbo paieškos – tai daug pasirengimo ir kantrybės reikalaujantis procesas. Dar prieš pradedant paieškas, svarbu atlikti parengiamuosius darbus, kitaip žinomus, kaip gyvenimo aprašymo bei motyvacinio laiško pasirengimas. Ką rašyti gyvenimo aprašyme, daugelis jau žino: tai išsilavinimas, darbo patirtis, įgūdžiai bei kita informacija, kuri yra svarbi darbdaviui. Tačiau vis labiau populiarėja praktika, kai kartu su gyvenimo aprašymu, yra prašoma parašyti ir motyvacinį laišką. O čia nemaža dalis žmonių susiduria su tam tikru iššūkiu – ką gi jame rašyti? Kaip atskleisti save iš geriausios pusės, nepersistengiant. Tad keletas patarimų, kaip parengti dėmesio vertą motyvacinį laišką bus naudinga kiekvienam.

Nepersistenkite su motyvacinio laiško ilgiu

Suprantama, kad rašant motyvacinį laišką, norisi apie save parašyti kuo daugiau – kad potencialus darbdavys susidarytų pilną paveikslą apie jus, jūsų įgūdžius bei kitus dalykus, parodančius, kaip jūs tinkate konkrečioms pareigoms. Tačiau atsispirkite pagundai rašyti viską smulkiai  bei detaliai. Pasistenkite motyvaciniame laiške pateikti tik svarbiausią informaciją, atskleidžiančią jūsų motyvaciją bei tinkamumą konkrečioms pareigoms.

Idealus motyvacinio laiško ilgis – tai vienas lapas. Gerbkite savo bei potencialaus darbdavio laiką ir nerašykite kelis lapus užimančių motyvacinių laiškų. išimtis – jei konkretus darbo skelbimas reikalauja itin išsamaus bei smulkmeniško motyvacinio laiško, tačiau tai pasitaiko itin retai. Daug teksto dar neatskleidžia jūsų kompetencijos – svarbiausia yra turinys.

Motyvaciniame laiške venkite šabloniškumo

Jei ieškote naujo darbo – tikėtina, kad savo gyvenimo aprašymus siunčiate į daugybę skirtingų įmonių. Kartu su gyvenimo aprašymu, neretai siunčiamas ir tas pats motyvacinis laiškas, o tai yra didelė klaida. Kas tinka vienai įmonei – visiškai netiks kitai: darbo skelbimai, įmonės, potencialūs darbdaviai yra skirtingi – todėl tas pats, šabloniškas laiškas nepadarys jokios naudos. Greičiau priešingai. Prisiminkite taisyklę, kad kas tinka viskam – dažniausiai netinka niekam.

Prieš siųsdami motyvacinį laišką – įsigilinkite į darbo skelbimą, ko jame yra reikalaujama, ko tikimasi iš būsimo darbuotojo, pasidomėkite pačia įmone ir jos veikla. Ir rengdami motyvacinį laišką, visą surinktą informaciją panaudokite. Tai būsimam darbdaviui parodys, kad jus domina darbas būtent toje įmonėje, o ne tai, kad desperatiškai ieškote bet kokio darbo ir kandidatuojate kone visur.

Taip pat venkite internete randamų motyvacinių laiškų šablonų, nes taip liksite tiesiog nepastebėti. Prisiminkite, kad jei tą šabloną radote jūs – tikėtina, kad ras nemaža dalis ir kitų kandidatų. Tad potencialus darbdavys, gavęs daugybę vienodų, šabloniškų motyvacinių laiškų – jų neskaitys bei, tikėtina, kad net neperžiūrės ir jūsų gyvenimo aprašymo. Tad motyvacinį laišką parašykite patys – tada pati didžiausia tikimybė  būti pastebėtam.

Tinkamas dėmesys gramatikai – privalomas

Net pats geriausias motyvacinis laiškas, puikiai parodantis, kaip jūs tinkate toms pareigoms, neteks savo prasmės ir galios, jei jame paliksite gramatikos klaidų. Gramatikos klaidos parodo asmens nekompetenciją, neatidumą, gali sufleruoti išsilavinimo spragas, nors labai dažnai tos klaidos atsiranda tiesiog dėl skubėjimo. Tad prieš siunčiant motyvacinį laišką – keletą kartų jį perskaitykite, naudokitės internete esančiomis automatinėmis gramatikos taisymo programomis ar duokite tekstą paskaityti kažkam iš artimųjų. Ir tik tada, kai būsite tikri, kad tekste neliko klaidų – siųskite.

Nepamirškite, kad jei darbdavys kartu su gyvenimo aprašymu, prašo atsiųsti motyvacinį laišką – tai padaryti būtina. Kitaip, jūsų CV, greičiausiai, net nebus skaitomas. Taip pat, viską, apie ką reikėtų kalbėti motyvaciniame laiške – rasite darbo skelbime. Kalbėkite, akcentuokite ir motyvuokite, kad sugebate tai, kas yra reikalaujama pačiame darbo skelbime. Darbdavys turi susidaryti nuomonę, kad jūs este tinkamas bei motyvuotas konkrečiai darbo pozicijai, o gerai parengtas motyvacinis laiškas – tai puikus gyvenimo aprašymo papildymas ir sustiprinimas.

Patalpinta rubrikoje(-ose): Interneto paslaugos