Kaip pigiai keliauti?

Publikavimo data: 2014-08-11 Kaip pigiai keliauti? Atostogos – nesibaigiančių įspūdžių ir kelionių metas. O juk keliauti visada smagu – naujos nematytos vietos, neišdildomi įspūdžiai, nauji žmonės ir įdomiausi nuotykiai suteikia neįkainojamos gyvenimiškos patirties. Vis dėlto, geros kelionės yra brangus malonumas. Neretai netgi taupant visus metus šiek tiek pritrūksta iki išsvajotos išvykos. Todėl norime jums pateikti keletą paprastų, bet iš tiesų naudingų patarimų, kaip nesunkiai galima sutaupyti kelionės metu.

Planuokite
Savo kelionę reikia pradėti planuoti bent prieš pusę metų. Jei tokios galimybė neturite, tuomet į savo elektroninio pašto dėžutę užsiprenumeruokite paskutinės minutės pasiūlymus. Jais pasinaudoję už kelionę galite sumokėti bene per pus mažiau. Be abejonės, visada reikia gerai išsiaiškinti papildomas sąlygas, kurių dažniausiai būna ne viena.
Nors kelionės metu visada atsiranda nesuplanuotų išlaidų, tačiau pagrindines galite susiplanuoti iš anksto. Rekomenduojama numatyti vienos dienos biudžetą, ir išleisti ne daugiau pinigų nei suplanuota.  
Nereikėtų vykti atostogauti didžiausio piko metu. Venkite vykti į tam tikrą šalį, kai ten vyksta visi. Reikėtų geriau rinktis pačią sezono pradžią arba pabaigą. O didieji miestai, tokie kaip Paryžius, Londonas ar Roma įspūdingą savo grožį atskleidžia ir žiemą ar rudenį. Ne sezono metu jums žymiai pigiau kainuos lėktuvo bilietai bei viešbučiai. Nereikės sugaišti daug laiko stovint eilėse prie muziejų. Žinoma, reikia atkreipti dėmesį į tai, ar visos vietos, kurias jūs planuojate aplankyti veiks. Po turistų sezono kai kurie muziejai ir kiti lankomi objektai būna uždaromi.
Iš anksto planuodami kelionės biudžetą stenkitės visus bilietus rezervuotis ir pirkti internetu. Tokiu būdu galite įsigyti lėktuvo, autobuso, traukinio bilietus, rezervuotis nakvynę arba užsisakyti automobilį. Savarankiškai užsisakinėdami sutaupysite nemažai pinigų, kadangi jums nereikės papildomai mokėti kelionių agentūrai.

Pigūs lėktuvo bilietai
Lėktuvo bilietus stenkitės užsisakyti kaip galima anksčiau. Tai ypatingai svarbu perkant bilietus iš pigių skrydžių kompanijų, o jas rinktis primygtinai rekomenduojama. Pagrindinis tokių avialinijų privalumas – ypatingai pigūs bilietai. Be abejo, jie pasitaiko ne kiekvieną dieną, todėl skrydžių kainas reikia nuolat stebėti. Be abejo, užsisakant bilietus iš pigių skrydžių bendrovių nesitikėkite labai komfortiško ir prabangaus lėktuvo. Be to, gali tekti papildomai susimokėti už tas paslaugas, kurios naudojantis kitomis avialinijomis būtų nemokamos, pvz., už bagažą, užkandžius ir gėrimus skrydžio metu ir kt.
Neplanuokite savo atostogų ilgųjų savaitgalių ar didžiųjų švenčių metu, pvz., per Velykas, Naujuosius metus ar Kalėdas, kadangi tomis dienomis bilietai pabrangsta. Leiskitės į kelionę savaitę prieš arba po šventės ir už lėktuvo bilietus sumokėsite iki kelių kartų mažiau.

Transportas
Jei mėgstate vairuoti ir ruošiatės vykti į kaimynines šalis ar atostogauti ilgesnį laiką, tuomet galite į kelionę drąsiai leistis nuosavu automobiliu. Keliaudami automobiliu ne tik geriau susipažinsite su šalimi, į kurią vykstate, bet ir pamatysite tas, pro kurias pravažiuosite. Tačiau jeigu jūs planuojate ilsėtis tik savaitę ir gana tolimoje šalyje, pavyzdžiui, Ispanijoje, Italijoje ar Portugalijoje, jums bus patogiau, greičiau ir pigiau nuskristi lėktuvu ir atvykus į vietą išsinuomoti automobilį.
Jeigu nusprendėte keliauti nuosavu automobiliu, tuomet rekomenduojama pasiimti dar pora artimų draugų. Važiuojant keturiese ar daugiau, jei automobilis didesnis, vienam žmogui mažiau kainuos kuras, kelių, tiltų ir tunelių, automobilio statymo mokesčiai.
Puikus, labai patogus ir gana nebrangus pasirinkimas – keliauti ne įprastu automobiliu, o kemperiu. Tai namai ant ratų, į kuriuos galite susidėti visus reikalingus daiktus, o kai apsistosite kempinge, jums nereikės statyti palapinės. Joje miegoti ne visada leidžia oro. Juk jei pliaupia lietus ar naktys labai šaltos, nesinori miegoti palapinėje. Kemperius galima išsinuomoti iš daugybės kompanijų.
Jei vyksite į didelius miestus, tuomet juose patogiausia bus keliauti metro. Jei yra galimybė, įsigykite kelių dienų ar savaitės bilietą. Neretai metro ir kitu miesto viešuoju transportu turistai, įsigiję vadinamąją miesto kortelę, gali važiuoti nemokamai.

Nakvynė
Iš anksto internetu rezervuokitės nakvynės vietas. Taip sutaupysite nemažai pinigų. Rekomenduojama rinktis ne viešbučius, o jaunimo nakvynės ar svečių namus. Čia kainos būna palankesnės, o kokybė gera.
Jeigu savo kelionės metu ruošiatės aplankyti ne tik miestus, tačiau daug laiko praleisti ir gamtoje, tuomet vertėtų pagalvoti apie palapinę ir kempingus. Dauguma jų užsienyje yra gerai įrengti, juose galite nusiprausti, pasigaminti maisto, papramogauti.  
Jeigu keliaujate kemperiu, jums iš viso nereikės sukti galvos, kur apsistoti. Tačiau vertėtų išsiaiškinti kempingų adresus. Kai kuriose šalyse jų gausu šalia pagrindinių turistų pamėgtų kelių, tačiau ten, kur kempingai nėra populiarūs, juos rasti gali būti sudėtinga.
Norėdami itin pigios nakvynės galite įstoti į „svetingumo klubą“. Tai puiki proga sutaupyti, nes būdami šiame klube, jūs nemokamai galėsite apsistoti pas konkrečios šalies gyventojus. Svečiuotis reikėtų ne ilgiau kaip tris dienas, o išvykstant, šeimininkui atsidėkojant už svetingumą, rekomenduojam įteikti simbolinę dovaną.

Miesto kortelės
Jei svečiuositės didžiuosiuose miestuose, būtinai įsigykite to miesto kortelę. Ją turėdami, įvairius muziejus ir kitas lankytinas vietas galėsite aplankyti gerokai pigiau. Be to, turint šią kortelę jums greičiausiai nereikės laukti didžiulėse eilėse prie bilietų kasos, jei norėsite patekti į tam tikrą lankytiną objektą. Šios kortelės turėtojams taip pat dažnai siūloma ir nemokamai naudotis miesto viešuoju transportu, be to, taikomos įvairios nuolaidos kai kuriuose restoranuose bei kavinėse. Žinoma, prieš įsigydami tokią miesto kortelę, pasidomėkite, į kuriuos objektus jūs būsite įleisti nemokamai ir ar jie tikrai atitinka jūsų lūkesčius ir planus.

Patalpinta rubrikoje(-ose): Laisvalaikis