Kaip išsirinkti čiužinį, atitinkantį visus jūsų poreikius?

Publikavimo data: 2014-03-22 Kaip išsirinkti čiužinį, atitinkantį visus jūsų poreikius? Visi esame girdėję, kad mūsų žvalumas, darbingumas ir gera nuotaika tiesiogiai priklauso nuo ramaus ir sveiko miego. Specialistai tikina, kad miegas turi milžinišką įtaką ne tik mūsų nuotaikai, bet ir sveikatai – miegant atkuriamos protinės ir fizinės jėgos, stiprinama atmintis bei imunitetas. Kiekvieno žmogaus miego poreikiai skiriasi, todėl tik kokybiškas ir prie mūsų kūno prisitaikantis čiužinys gali užtikrinti puikią savijautą.

 

Kokybiškas čiužinys – ramaus miego pagrindas

Miegant stuburo padėtis privalo būti taisyklinga, kadangi kitaip nugaros ir pečių raumenys bus įtempti, kankins sąnarių skausmas. Be to, būsite nepailsėję, nuvargę, mieguisti ir prastos nuotaikos. Jei pabudę rytais nesijaučiate laimingi, turėtumėte pagalvoti apie naujo čiužinio įsigijimą. Paprastai čiužiniai yra naudojami 10 metų, tačiau žmonės, turintys antsvorio, čiužinį keičia dažniau. Paprastai ilgai naudojamas čiužinys būna prisigėręs miegančiojo prakaito, turi dulkių erkučių, galinčių sukelti ne tik alergiją, bet ir astmą ar net egzemą.

Čiužinys privalo užtikrinti gerą poilsį ir taisyklingą stuburo padėtį miego metu – tinkama stuburo padėtis yra pagrindinis kūno regeneracijos aspektas. Jei miegant jūsų kūno svoris pasiskirsto netolygiai, tuomet kiekvienai kūno daliai tenka iškęsti skirtingą spaudimą ir krūvį. Kuo geriau paskirstomas žmogaus svoris, tuo labiau atsipalaiduoja raumenys, gerėja kraujotaka ir greičiau atsistato visos organizmo funkcijos. Be to, jūsų kūnui tinkantis čiužinys gali tapti terapine priemone, padedančia spręsti stuburo ir radikulito problemas. šiandien čiužiniai gaminami iš technologiškai pažangių ir kokybiškų medžiagų. Dažniausiai jie yra ne tik elastingi ir patvarūs, bet ir gerai praleidžia orą, turi antialerginių savybių.

Atsižvelkite į tai, kiek sveriate

Paprastai čiužiniai gaminami vidutinio svorio (60–80 kg) žmonėms. Tačiau, jei jūsų svoris šių standartų neatitinka, turėtumėte paieškoti kito čiužinio: žmogus, turintis antsvorio ir gulėdamas ant minkšto čiužinio, įlinks – jo kojos ir galva bus aukščiau už liemenį, tuo tarpu mažai sveriantis žmogus, miegodamas ant jam per kieto čiužinio, taip pat jausis nepatogiai, nes jo stuburas bus netinkamoje padėtyje. Žmogaus kūno svoris yra vienas svarbiausių aspektų, pagal kurį yra renkamas čiužinys – miegoti turėtume nei ant pernelyg kieto, nei ant pernelyg minkšto pagrindo. šiandien klientams siūlomi kelių kietumo grupių čiužiniai. šiuo metu labiausiai perkami yra antrojo (iki 80 kg) ir trečiojo (80–120 kg) kietumo čiužiniai. Sveriantiems daugiau paprastai gaminami specialūs tvirtesnės konstrukcijos gaminiai. Paprasčiau tariant, iki 80 kg sveriantys žmonės turėtų rinktis minkštus čiužinius, 80–120 turėtų įsigyti vidutinio kietumo čiužinius, o sveriantys daugiau – kietesnius. Daug klausimų sukelia ir tinkamo čiužinio pasirinkimas, kai partnerių svoriai yra skirtingi. Siekiant kokybiško poilsio vienas čiužinys neturėtų būti naudojamas žmonių, kurių svorio skirtumas yra daugiau nei 30 kg – tokiai porai reikėtų pagalvoti apie du čiužinius. šiandien galima įsigyti skirtingus čiužinius, sujungtus vienu užvalkalu. Tokie čiužiniai itin gerai apspaudžiami, todėl tarp jų nelieka jokio tarpo.

Tinkamas čiužinys pagal miego pozą

Skirtingos miego pozos veikia skirtingas mūsų kūno dalis, todėl renkantis čiužinį, reikėtų nepamiršti ir šio faktoriaus. Jei dažniausiai miegate ant nugaros, jums reikalinga tvirta atrama, todėl geriausias sprendimas – šiek tiek kietesnis čiužinys. Jei paprastai miegate ant pilvo, reikėtų įsigyti minkštą čiužinį, kadangi jis puikiai prisitaikys prie jūsų kūno formų ir svorio. Be to, gana minkšti čiužiniai reikalingi ir žmonėms, mėgstantiems miegoti ant šono – toks čiužinys suteikia patogią atramą pečiams, klubams ir alkūnėms. Jei miegate neramiai ir nuolatos keičiate pozas, jums reikėtų įsigyti vidutinio kietumo čiužinį. Nepamirškite, kad miegant ant pernelyg kieto pagrindo, gali sutrikti kraujotaka, o ant pernelyg minkšto – varginti nugaros skausmai. Čiužinys turi prisitaikyti prie jūsų kūno linijų ir užtikrinti puikų poilsį.

Skirtingiems poreikiams – skirtingas čiužinių storis

Parduotuvėje galima įsigyti įvairių storių čiužinius. Nemaža dalis klientų vis dar vengia itin storų čiužinių, kadangi jie atrodo ne tik griozdiški, bet ir visai nenaudingi. Vis dėlto turėtumėte nepamiršti, kad itin ploni – 5 cm storio čiužinukai – paprastai yra skirti vaikams (tokio plono čiužinuko neturėtų rinktis žmonės, sveriantys daugiau nei 60 kg). Kartais tokie čiužiniai dedami ant jau turimo kieto, bet geros formos čiužinio. Vis dėlto dažniausiai antčiužinukais tampa bent 7 cm storio čiužiniai, kurie skirti vidutinio svorio žmonėms ir puikiai prisitaiko prie miegančiojo kūno linijų. Toks čiužinys pagerina jau turimo čiužinio kokybę ir padeda išsaugoti visas anatomines gaminio savybes. Pats populiariausias čiužinys yra 15 cm storio. Paprastai tokie čiužiniai nėra labai brangūs, tačiau pasižymi visomis savybėmis, užtikrinančiomis aukščiausią kokybę. 20 ir daugiau cm storio čiužiniai užtikrina visapusišką komfortą ir nuostabų poilsį, tačiau jie yra gana brangūs, be to, dažniausiai jiems reikalingos specialios lovos giliu dugnu.

Skirtingų čiužinių privalumai ir trūkumai

Pardavėjai mus tikina, kad nesvarbu, iš kokios medžiagos čiužinys pagamintas, jis vis tiek atitiks visus mūsų poreikius. Vis dėlto turėtumėte išlikti budrūs – nors kiekvienas čiužinys turi savų privalumų, tačiau gali būti, kad (garsiai nepaminėti) čiužinio trūkumai trukdys jūsų ramiam poilsiui. Lentelėje pateikiami šiuo metu populiariausi čiužinių tipai, jų privalumai ir trūkumai.

 

Kaip nepasiklysti parduotuvėje?

Nors čiužinių pasirinkimas iš tiesų didelis, tačiau turėdami žinių ir nebijodami išbandyti parduotuvėje demonstruojamų čiužinių greitai atrasite labiausiai jūsų poreikius atitinkantį gaminį. Būtinai pasikalbėkite su konsultantu ir pasistenkite gauti jums naudingos informacijos, be to, drąsiai gulkitės ant čiužinio ir jį išbandykite. Dažniausiai žmonės jaučiasi nepatogiai ir čiužinio nedrįsta bandyti arba atsigula tik ant nugaros, nors iš tiesų taip niekada nemiega. Bandant čiužinį būtina atsigulti tiek ant vieno šono, tiek ant kito, tiek ant pilvo ir pabandyti pagulėti būtent tomis pozomis, kokiomis įprastai miegama. Jei pardavėjas neleidžia jums to daryti, turėtumėte pasirinkti kitą parduotuvę, kadangi čiužinį perkate mažiausiai dešimtmečiui, tad būtina įsigyti gaminį, kuris jus džiugins ilgus metus. Žinoma, net ir išbandžius čiužinį, gali būti taip, kad įsigysite jums netinkamą produktą – priežastis visai paprasta, parduotuvėje ant čiužinio pagulite tik kelias minutes, o namuose ant jo miegate visą naktį. Prieš įsigydami čiužinį, turėtumėte sužinoti, ar galėsite jį grąžinti arba pasikeisti į kitą. Paprastai čiužinio tinkamumas (arba jo netinkamumas) pajuntamas per savaitę. Rinkdamiesi čiužinio ilgį, turėtumėte prie savo ūgio pridėti maždaug 20 cm. Idealiausias plotis vienam žmogui (nesvarbu, ar perkate viengulį, ar dvigulį čiužinį) yra 100 x 200 cm.

Naujo čiužinio paieškos gali pareikalauti kantrybės ir laiko, tačiau nepamirškite, kad privalote surasti visus jūsų poreikius atitinkantį čiužinį, jei norite nubusti sveiki, žvalūs ir energingi. Tiesa, nusipirkę naują čiužinį nesitikėkite, kad jau pirmą naktį miegosite lyg ant debesų. Kai kurie žmonės kelias naktis skundžiasi prasta savijauta, nes jaučia, kad jų miegojimo padėtis visiškai pasikeitė, tačiau jau pirmos savaitės pabaigoje supranta, kad naujas čiužinys yra neatskiriama gero poilsio dalis.

 

Galbūt prieš tai turėjote netinkamą čiužinį ir šis Jums pridarė problemų? Tuomet Jums padės ortopedijos prekės: http://www.ortopro.lt

Patalpinta rubrikoje(-ose): Čiužiniai