Turguje dirbantys verslininkai linkę džiaugtis verslo sėkme

Publikavimo data: 2014-03-22 Turguje dirbantys verslininkai linkę džiaugtis verslo sėkme Vieni turguje pavargsta, kiti, pailsi, dar kitiems tai vieta sutikti pažįstamų, pabendrauti. Turgūs netgi lyginami su muziejais. Ne vienas po turgų juk mėgstame pažioplinėti. Tai į skirtingų rūšių daržoves žvalgomės, tai į gėles ar prekybines svarstykles ant kurių puikuojasi įvairiaspalviai egzotiniai vaisiai. Juk turgus, tai puiki prekybos vieta, kurioje galima įsigyti reikiamų prekių, pasitikrinti savo derybų įgūdžius. Dažniausiai turgus būna po atviru dangumi, juos valdo valstybės, savivaldybės arba privačios įmonės. Tiesa, dabartiniai turgūs nebe tokie kaip anksčiau, Visuose pasaulio kampeliuose veikia tipiški ta kraštą reprezentuojantys turgūs. Kelis įdomiausius norėtumėme pristatyti.

 

Egipte, Kaire, esantis Khan Al-Khalili turgaus istorijos pradžia siekia 14 a. Jame galima rasti net 900 įvairiausių parduotuvėlių – stiklo, žalvario gaminių, kvepalų, papuošalų, daugybę įvairių menininkų, vietoje kuriančių ir parduodančių savo kūrinius. Čia taip pat rasite ir turgų turguje. Tai paskutinis išlikęs dengtas viduramžiškas Kairo turgus, kuriame prekybininkų palapines puošia menininkų ornamentai. Lankantis Bankoke būtina užsukti į Chatuchak savaitgalio turgų, kad pamačius jį savo akimis galima būtų įsitikinti jo egzistavimu. Daugiau kaip 14 hektarų plote veikia nuo 9000 iki 15 000 prekystalių ir kasdien ateina apie 200 tūkst. pirkėjų. Čia rekomenduojama lankytis vėsesnę sausą dieną,  nes nuo daugybės žmonių ir spūsčių galima nualpti.  Į ši turgų verta ateiti dėl Thai rankdarbių ir kitų  grožybių.

Temple Street turgus Honkonge garsėja tuo, kad tai naktinė prekybos vieta, kurioje veiksmas tiesiog verda. Čia galima ne tik pirkti ir parduoti, bet taip pat kovoti šachmatų varžybose su vietiniais genijais ar įsigyti amuletų, kurie, pasak kinų išminčių, saugo nuo piktųjų dvasių, prakeiksmų, nužiūrėjimo bei pasiklausyti ateitį pranašaujančių papūgų išminties… Išalkusius kviečia užeiti daugybė restoranų, esančių po atviru dangumi. Temple Street taip pat yra žinomas ir kaip „vyrų gatvė“ , kadangi šiame turguje yra itin didelis vyriškų drabužių ir aksesuarų pasirinkimas, šioje vietoje buvo filmuojama daugybė kino filmų apie gangsterius, be vyrai čia gali gauti ypatingų paslaugų, skirtų tik jiems. Turgus pradeda veikti apie 2 val. popiet ir dirba visą naktį.

Kashgar turgus Kinijoje, kaip ir Chatuchak, kasdien pritraukia apie 200 tūkst. lankytojų. Čia galima pirkti ar parduoti viską: arklius, baldus, dviračius ir galbūt net patį orą. Turgus veikia kiekvieną sekmadienį šiaurės rytinėje miesto dalyje. Nepatvirtintais duomenimis, tai pats didžiausias turgus pasaulyje, esantis po atviru dangumi. Ant Kashgar turgaus prekystalių galima rasti nesibaigiančią pačių įvairiausių vaisių, kilimų, karolių, duonos gaminių įvairovę.

Chiang Mai turgus, esantis Tailande, pradeda veikti po saulėlydžio. Jis ne vieno yra vadinamas „derybų miestu“. Čia rasite visko ko tik širdis geidžia: jei norite Rollex laikrodžio klastotės tikrai rasite čia, piratinių DVD plokštelių čia taip pat iki soties. šiame turguje įsigysite audinių, akinių nuo saulės, brangakmenių – t. y., visko nuo kardų iki vištos šlaunelių. Čia atėjus svarbu visur ir dėl visko derėtis bei puikiai praleisti laiką.

Londono Camden turgus anksčiau būdavo tik savaitgalinis, tačiau dabar įsigaliojo kasdienė jo darbo tradicija. šis turgus garsėja tuo, kad pritraukia ko gero daugiausiai keistuolių į vieną vietą – pankų, gotų, hipių, reperių, taip įžymybių, senukų ir gausybę kitų žmonių. Turgus turi keletą dalių: vienoje rasite įvairių rankdarbių, kitoje galima įsigyti išskirtinių drabužių ir aksesuarų. Norint išvengti didelių spūsčių, rekomenduojama čia lankytis savaitės viduryje, nuo 11 val. dienos iki 18 val. vakaro.

Taigi, turgūs egzistuoja nuo senų senovės ir vertingi jie tuo kad turi savą kultūrą. Gal čia ir neįmanoma nusipirkti originalių firminių daiktų, tačiau derintis ir bendraujant su pardavėjais galima labai smagiai praleisti laiką.

Prekybinės svarstyklės - prekyba šio tipo svarstyklėmis: čia

Patalpinta rubrikoje(-ose): Turgūs