Dantų protezai ir protezavimo procedūra

Publikavimo data: 2017-07-10 Dantų protezai ir protezavimo procedūra

Dantų protezavimas – gana dažna stomatologijos paslauga, kuri reikalinga ne retam klientui.  Ankščiau dantų protezai būdavo reikalingi tik senyvo amžiaus žmonėms, kuriems jie reikalingi, kai dantys išbyra nuo senatvės. Bet dabar pacientų amžius vis jaunėja. Protezavimas padeda išspręsti įvairias odontologines problemas.

Dantų protezavimas – procedūra, kurios metu atkuriami pažeisti arba buvę dantys. Procedūros metu atkuriami natūralūs dantų audiniai, jie išlieka tokios pačios struktūros, spalvos bei formos. Dantys atrodo kaip savi, niekuo nuo jų nesiskiria.

 

Kokių būna protezų?

 

Dažniausiai protezai gaminami iš bemielės keramikos arba metalinės keramikos bei tauriųjų metalų. Šios medžiagos yra ilgaamžės, todėl protezai tarnaus ilgai ir labai maža tikimybė, kad kada nors reikės juos keisti.

Galima rinktis kelių skirtingų rūšių protezus:

  1. Neišimami protezai. Tai yra vieni iš populiariausių ir labiausiai žmonių mėgstamų protezų. Jie tvirtinami specialia įranga. Savo forma tokie protezai primena lankelius. Jie yra puikus pasirinkimas žmonėms, kurie dėl senatvės ar traumos netenka visų dantų. Toks protezavimas – ilgas procesas, tačiau labai efektyvus, nes visiškai nematyti, kad nešiojate protezus. Labai patogu, kad jie nereikalauja jokios specialios priežiūros. Tereikia laikytis įprastų burnos higienos taisyklių, kurių laikėtės turėdami savo dantis.
    1. Išimami protezai. Pirma asociacija kalbant apie šio tipo protezus – nakčiai prie lovos padėta stiklinė su vandeniu, kuriame pamerkti senų žmonių dantų protezai. Tačiau tai – senų laikų atributas. Šiuolaikinėje odontologijoje naudojami daug modernesni, ne tokie primityvūs metodai. Reikia pasakyti, jog išimami dantų protezai yra funkcionalesni, bet šiek tiek brangesni nei neišimami, nes jų gamyba sudėtingesnė. Tačiau didesnė kaina neatbaido žmonių, norinčių džiaugtis gražia šypsena. Be to, tokius protezus lengva prižiūrėti ir lengva naudoti. Jų priežiūrai tereikia specialaus skysčio, o išėmimas yra itin lengvas bei patogus.

Dantų protezavimas naudingas dėl kelių priežasčių:

  1. Turint protezus patogiau kramtyti maistą. Juk valgymo procesas žymiai malonesnis, kai turite kuo kramtyti maistą. Be to, prasiplečia maisto racionas, nes galite atsikąsti sukramtyti įvairaus kietumo maistą. Taigi nereikia apsiriboti tik sriubomis ir košėmis.
  2. Pagerėjus išvaizdai ir galint plačiai šypsotis, padidėja žmogaus pasitikėjimas savimi. Tai sukelia daug teigiamų emocijų. Dantų protezavimas leidžia džiaugtis gyvenimu ir nevaržyti savo noro šypsotis bei juoktis.
  3. Jeigu neturi dantų, žmogui sunkiau rišliai, aiškiai kalbėti, o aplinkiniams sunku su jais bendrauti, suprasti, ką jie nori pasakyti. Negalėjimas laisvai bendrauti – didžiulė psichologinė trauma žmogui. Džiugu, kad dantų protezavimas padeda išspręsti šią problemą. Po šios procedūros žmogus vėl gali sklandžiai kalbėti, todėl suaktyvėja jo socialinis gyvenimas, padidėja gyvenimo džiaugsmas.

Taigi dantų protezai – išsigelbėjimas tiems žmonėms, kurie dėl vienokių ar kitokių priežasčių neteko dantų, bet ir vėl nori juos turėti bei nevaržomai bendrauti su apinkiniais žmonėmis. 

 

dantų protezai

 

Patalpinta rubrikoje(-ose): Medicinos paslaugos
SVEIKA ODA, UAB Visų odos problemų sprendimas vienoje vietoje!
Balsavo: 12
Adresas:
Savanorių pr. 79, Kaunas
Telefonas:
El. paštas:
Tinklalapis:
Klinikos
Medicinos paslaugos
Klinika „Sveika oda’’ – specializuota odos ligų ir estetinės medicinos klinika. Pasitelkus modernius šiuolaikinius diagnostikos ir gydymo(...)
Balsavo: 3
Adresas:
A. Juozapavičiaus pr. 27 -10, KAUNAS
Telefonas:
El. paštas:
Tinklalapis:
Medicinos paslaugos
UAB Endomeda klinikoje Jus konsultuos ir atliks tyrimus aukščiausios kategorijos gydytojai, naudodami naują pažangią įrangą. Klinikoje(...)
Balsavo: 7
Adresas:
Savanorių pr. 287 -329, KAUNAS
Telefonas:
El. paštas:
Tinklalapis:
Klinikos
Medicinos paslaugos
Vidaus ligų diagnostika ir gydymas. Skydliaukės mazgų gydymas be operacijos. Šeimos gydytojo paslaugos.
www.baltijosmarmuras.lt
www.sekluva.lt
www.baltijosmarmuras.lt
www.sekluva.lt