Verslas kaime: už ar prieš

Publikavimo data: 2019-05-26 Verslas kaime: už ar prieš

Daugelis, ieškodami dovanos, kurios paskirtis – toli gražu ne kaupti dulkes lentynoje, žvalgosi į dovanų kuponus. Nedidelis vokelis su dovanų kortele – geriausias pasirinkimas beveik visiems, kuriuos ketinate apdovanoti. Tad įvairūs dovanų kuponai tinka ne tik tolimesniems giminaičiams ar mažiau pažįstamiems žmonėms – tą patvirtina statistika.

Finansų valdymo kompanija Bankrate.com atliko tyrimą ir išsiaiškino, kad 84 proc. amerikiečių dovanų gauna įvairių kuponų, kortelių, o 72 proc. patys mielai jas dovanoja. Dovanų kuponų vertė tik dar labiau išauga žinant, kad įprastomis dovanomis džiaugiasi vos 1–2 iš 4 gavėjų. Apie trečdalis žmonių nepatikusias dovanas perdovanoja, 27 proc. jas ketina paaukoti labdarai, 14 proc. – parduoti. Tuo tarpu dovanų čekių į prekes ar paslaugas neiškeičia vos keli procentai gavėjų, dažniausiai pamiršusių apie turimus čekius.

Dovanų čekių dovanojimas dar didesnę prasmę įgauna žinant, jog statistinis pilietinis, pavyzdžiui, rinkdamas kalėdines dovanas, užtrunka net 14 valandų. Tai beveik 2 darbo dienos – būtent tiek laiko praleidžiama patiriant stresą, blaškantis po parduotuves, ir vardan ko?Yra ir paprastesnių būtų rinkti dovanas – internetu. Dovanos internetu – kone tobulas išradimas, leidžiantis patogiai apsipirkti neišėjus iš namų, taupantis mūsų laiką ir nervus.

Kam tinka dovanoti dovanų čekius?

Dovanų čekis ir lambo

Dovanų čekis – puiki dovana bet kuriam žmogui, jei tik atmesime visas išankstines nuostatas, neva dovanų kuponai dovanojami neturint idėjų, nežinant, ką dovanos gavėjas mėgsta ir kuo domisi. Labiau apčiuopiama daiktinė dovana visiškai neįrodo, kad santykiai artimesni ar žmogų, kuriam dovanojate, geriau pažįstate. Atvirkščiai, dovana, nugulusi į vokelį, įrodo, kad artimo žmogaus nenorite apkrauti nereikalingais daiktais, duodate galimybę rinktis, galvojate apie jo turiningą laisvalaikį ir norite dovanoti nepatirtas emocijas. Dovanų čekiai kone idealiai subalansuoti vaikams nuo 7 m. Ikimokyklinukai dažniausiai tikisi gauti ir labiausiai įvertina apčiuopiamas dovanas – žaislus, transporto priemones ir pan. Jų savaime nesužavi nei pinigai, nei dovanų kuponai, nes jie nesuvokia jų vertės ar paties fakto, kad tai stulbinamos pramogos ar naujo pirkinio ekvivalentas. Įvairių keblumų panaudojant dovanų kuponus gali kiltivyresniems žmonėms, pavyzdžiui, suprastėjus sveikatai.

Dovanų rinkiniai: tikimybę, kad dovana nepatiks, sumažinate iki minimalios

Gera dovana

Lietuvoje teminius dovanų rinkinius vieni pirmųjų pristatė „Gera dovana“. Daugeliui jau gerai pažįstami dovanų rinkiniai „Atitrūk nuo kasdienybės“ ir „Pramogos“. 2018-ųjų pradžioje pristatytas dovanų rinkinys „Ištrūk“ (https://www.geradovana.lt/dovanu-rinkinys-istruk-gera-dovana). Per 1 val. 3–6 žaidėjai turi įminti mįsles ir išeiti iš galvosūkių arba kitaip dar vadinamo pabėgimo kambario. Pabėgimo kambariuose verda emocijos, galvą pasukti priverčia įvairios užuominos, o netikėtos detalės ar net siaubo filmų elementai užtikrina, kad pramogą prisiminsite ilgam. 

Neatrastų pojūčių dovana

Šiek tiek anksčiau pasirodė unikalus dovanų rinkinys „Tamsa“ (https://www.geradovana.lt/dovanu-rinkinys-tamsa-gera-dovana). Visas pramogas patalpose ar lauke lydi tamsa. Kupono gavėjai gali pasirinkti vieną iš 6 pramogų – spektaklį, vakarienę, gintarinį kūno ritualą, ekstremalų veiksmo žaidimą, naktines pramogas lauke: irklenčių turą arba vėžių gaudymą. Kiti dovanų rinkiniai subalansuoti ekstremalių pramogų mėgėjams, norintiems trumpo atokvėpio ar prabangaus SPA poilsio su nakvyne, mėgstantiems neatrastus skonius ir įvairiais kitas naujas patirtis.

Taigi dovanų kortelės išsprendžia daugelį dilemų – dovanos paieškas, svarstymus, patiks ar ne konkretus daiktas gavėjui, padeda sutaupyti laiko ir pinigų. Leiskite pačiam asmeniui rinktis – kelių panašių teminių pramogų rinkinys dar labiau padidina tokio tipo dovanų vertę, o dovanų idėjos geriau realizuojamos.

Nuorodos:

http://time.com/3594482/holiday-shopping-black-friday-thanksgiving-christmas-gifts/

http://time.com/money/3630174/gift-cards-best-gift/

https://www.giftcardgranny.com/statistics/

https://www.laikrodis24.lt/

Patalpinta rubrikoje(-ose): Interneto paslaugos