Įmonės steigimas: nuoseklus ėjimas sėkmės link

Publikavimo data: 2018-12-02 Įmonės steigimas: nuoseklus ėjimas sėkmės link

Vis dažniau tenka išgirsti nusiskundimų, jog vargina darbas biure nuo 8 val. ryto iki 5 vakaro, nuolatinė rutina prie dokumentais užversto stalo. Daugelis iš mūsų pagalvojame apie galimybę dirbti sau, užsiimti mėgstama veikla. Nusprendėte įkurti savo įmonę, tik manote, jog tai tėra mitas ar neįveikiama svajonė? Turintys tokios patirties teigia, jog tokias baimes padeda nugalėti ryžtas ir planavimas. Taigi, nuo ko pradėti?

Šiomis dienomis egzistuoja nemažai kompanijų, pasiruošusių padėti nepasiklysti įmonės  steigimo proceso labirintuose, tačiau galite tuo užsiimti savarankiškai ir pabandyti viską perprasti savo galva. Pastaruoju metu tapo  itin populiarus dar vienas būdas – įmonės steigimas internetu. Nežiūrint to, kokį būdą pasirinksite jūs, dera žinoti, jog egzistuoja 7 pagrindiniai žingsniai, kuriuos teks įveikti, norint sukurti savo įmonę.

Steigimo sandorio sudarymas

Prieš steigdami savo įmonę privalote nuspręsti, koks bus jos statusas. Tai gali būti:

Uždaroji akcinė bendrovė (UAB)

Viešoji įstaiga (VŠĮ)

Mažoji bendrija (MB)

Individuali įmonė (ĮI)

Priklausomai nuo to, kokį įmonės statusą pasirinksite, jums teks užpildyti tam tikrus popierius ir formas ir pasirašyti steigimo sutarties aktą. Šios sutarties pasirašymas suteikia teisę atsidaryti kaupiamąją sąskaitą banke. Ir tuomet galima žengti antro žingsnio link – įmonės pavadinimo rezervavimo.

Įmonės pavadinimo pasirinkimas

Sumaniai sukurtas įmonės pavadinimas gali būti itin sėkmingas raktas į jūsų verslo plėtrą. Formuojant naują pavadinimą, būtina patikrinti Juridinių asmenų (JAR) arba Prekių ženklų registre, ar toks pavadinimas jau neegzistuoja. Svarbu, jog tai būtų nei per ilgas ar pernelyg trumpas pavadinimas. Ilgesnį klientui gali būti sunku įsiminti, o trumpas (sakykim, kokie nors inicialai) gali būti visiškai nesuprantamas. Teisės požiūriu pavadinimas negali prieštarauti teisės aktams, moralės ir humanizmo principams. Taip pat negali įžeisti nei tautinių, nei seksualinių nei kitų visuomenėje egzistuojančių mažumų.

Jeigu ateityje įmonė planuoja turėti internetinį puslapį, prieš rezervuojant pavadinimą JAR, derėtų išpirkti domeną. Tokiu būdu išvengsite nesklandumų, užsitikrindami , jog domeno vardo neišpirko kitas asmuo.

Sužinokite įmonių pavadinimų patentus.

Kaupiamosios sąskaitos atidarymas

Planuojama atidaryti kaupiamoji sąskaita yra naudojama sukaupti pradinį įnašą už pasirašytas akcijas. Sąskaitą atidaryti galima ir nuvykus į artimiausią banko skyrių, ir internetu. Įsteigus įmonę, ji lieka einamąja sąskaita su įmonėje esančiomis lėšomis. Tokia sąskaita yra didelis privalumas įmonei, nes bankas pasiūlys patogius darbo užmokesčio pervedimo sprendimus ir kitokias įvairias sąlygas.

Steigimo dokumentų paruošimas ir pasirašymas

Šiame žingsnyje turėsite pateikti visus reikalaujamus dokumentus. Reikiami dokumentai ir jų kiekis priklauso nuo steigiamos įmonės statuso. Jeigu steigėjas yra vienas asmuo, tuomet pasirašomas specialus steigimo aktas. Jeigu steigėjų yra keletas – reikalinga steigimo sutartis. Užduotį palengvins tai, jog jau turite įmonės pavadinimą. Todėl dokumentus bus galima pildyti įmonės vardu.

Jeigu turite šiek tiek patirties ir nebijote iššūkių, visus veiksmus galite atlikti patys. Tačiau tokias paslaugas teikiančios kompanijos, taupydamos jūsų laiką, padės paruošti konkrečiam įmonės statusui reikalingus dokumentus, suorganizuos vizitą pas notarą ir kitus reikalingus atlikti veiksmus. Kaip minėta, reikiami dokumentai gali skirtis pagal jūsų steigiamos įmonės statusą: UAB, MB, VŠĮ ar ĮI.

Imoniu steigimas

Dokumentų tvirtinimas pas notarą

Įmonės steigėjas steigimo dokumentus pirmiausia turi pateikti notarui, kuris peržvelgia jų tikrumą ir atitikimą įstatymų keliamiems reikalavimams. Pirmo susitikimo metu notaras patikslins kokios klaidos esti dokumentuose ar kokių jų dar trūksta. Kai sutvarkomi šie klausimai, tuomet notaras, išanalizavęs pateiktus dokumentus, parašo prašymą VĮ Registrų centrui. Prašyme patvirtinama, jog dokumentai yra teisingi, atitinka įstatymų reikalavimus ir įmonę galima registruoti.

Įmonės įregistravimas Juridinių asmenų registre

Sėkmingai notarui patvirtinus įmonės steigimo dokumentus, juos jau galite pateikti Registrų centrui. Patartina prieš tai banke ar Registrų centre iš anksto susimokėti įregistravimo mokestį. Tokiu būdu sutaupysite savo laiką. Visi teikiami dokumentai privalo būti originalūs ir patvirtinti notaro. Pati steigimo procedūra, kaip jau minėta, priklauso nuo steigiamos įmonės statuso. Sėkminga registracija Registrų centre jums garantuoja įmonės pažymėjimo gavimą ir įmonė laikoma įsteigta.

Pagaliau lieka paskutinis žingsnis – įmonės banko sąskaitos atidarymas.

Jei įveikėte visus šiuos žingsnius, belieka jus pagirti už kantrybę ir palinkėti sėkmės versle.

 
Patalpinta rubrikoje(-ose): Interneto paslaugos