Statybinė mediena

Publikavimo data: 2016-11-18 Statybinė mediena

Statybinė mediena jau nuo seno naudojama baldų, pastatų bei kitų įrankių gamybai. Pasiilgote natūralumo ir gamtos? Atkreipkite dėmesį į medines interjero detales, baldus bei statinius. Ši medžiaga iš kitų skiriasi tuo, jog ji yra kilusi iš gyvosios gamtos. Todėl net pritaikius ją statybose, nenutolsite nuo gamtos. Estetiškumas, glaudus ryšys su lietuviškomis tradicijomis – visa tai pajusite, jeigu į savo namus įsileisite iš šios medžiagos pagamintus baldus, o galbūt nuspręsite net ir visą namą paversti medine tvirtove. Mediena pasižymi plačiomis pritaikymo galimybėmis. Laivai, pastatai, baldai, skulptūros, papuošalai, virtuvės įrankiai, popierius, kuras – visa tai gali būti pagaminta iš šios unikalios medžiagos. 

statybine mediena

Kuo išsiskiria mediena?

Statybine mediena galite naudotis išskirdami šiuos privalumus:

Unikalumas. Kiekvienas medis turi tik jam būdingus raštus, tekstūrą, kurios nepamatysite niekur kitur. Iš medienos pagamintiems daiktams nereikia daug papildomų detalių – dėl išskirtinių raštų galite džiaugtis unikaliais kūriniais.

Ekologiškumas. Jeigu statybinė medžiaga neapdorota papildomais kenksmingais chemikalais, galima teigti, kad tai – gana švari medžiaga. Šis švarumas bei gaiva tikrai bus juntamas Jūsų namuose.

Harmoningumas. Metalas, stiklas, plastikas – mediena puikiai derės su visomis šiomis medžiagomis. Dėl šios priežasties ją nesunku pritaikyti tiek moderniame, šiuolaikiškame, tiek senoviškame interjere.

Gera izoliacija. Mediena ne tik suteikia būstui daugiau šilumos, bet ir apsaugo jį nuo nereikalingo išorinio triukšmo.

Ilgaamžiškumas. Tinkamai paruošta, apdailinta, išdžiovinta mediena gali tarnauti net kelis dešimtmečius, o kartais ir šimtmečius. Prisiminkite senovės lietuvių namus – juk kai kurie iš jų turėtų baldų puošia ir šiuolaikinį interjerą.

Medienai – išskirtinė priežiūra

Jeigu norite, kad ši medžiaga tarnautų ilgus metus, nevenkite jos tinkamai prižiūrėti:

1.      Padenkite alyva. Alyva gali būti padengiamos grindys, sienų paviršiai, apdaila. Šiuolaikines statybines alyvas galima pažymėti kaip turinčias platų spalvų asortimentą, todėl kiekvienas išsirinks jam tinkančią. Šis apsaugos būdas padeda išlaikyta natūralų medienos vaizdą.

2.      Vaškuokite. Šiais laikais tai gana paprastas procesas, kuris iš dalies primena dažymą. Manote, kad vaškuotas paviršius gali būti tik blizgus? Klystate. Galite pasirinkti tiek matines, tiek pusiau matines vaškavimo priemones.

3.      Atnaujinkite. Jeigu norite sukurti tobulą interjerą – po kurio laiko turėsite atnaujinti medinius paviršius. Žinoma, kai kuriuos gaminius reikia atnaujinti gana retai. Tačiau, pavyzdžiui, grindis ar vaškuotą medieną teks atnaujinti kur kas dažniau.

Permatoma mediena – realybė?

Ar žinojote, kad Stokholmo Karališkojo technologijų instituto mokslininkai sukūrė permatomą medieną? Pašalinus augalus sutvirtinančią lignino medžiagą – mediena tampa balta, o pasitelkus nanodaleles – permatoma. Tokia medžiaga galėtų būti panaudota kuriant pusiau permatomus stiklus, padėti sumažinti energijos suvartojimą. Pusiau permatomi pastatai įsileidžia daugiau saulės šviesos, todėl suvartojama mažiau elektros energijos.

Galima teigti, kad statybinė mediena – nesenstanti bei nenustojanti stebinti medžiaga. Kuo toliau, tuo daugiau pamatysime iš šios medžiagos pagamintų dalykų, nes savo unikalumu, ekologiškumu bei gaivos pojūčiu jos niekas nepralenks. 

Patalpinta rubrikoje(-ose): Mediena
MIŠKINTA, UAB Skambinti šiandien
Balsavo: 17
Adresas:
Aušros g. 7-38, Varėna
Telefonas:
El. paštas:
Tinklalapis:
Automobilių transporto paslaugos
Mediena
Miškininkystė
daugiau veiklų >
Miško ruoša: miško kirtimas, medienos ištraukimas. Miško pirkimas, pardavimas. Prekyba visų tipų mediena. Medienos transportavimas į(...)
Balsavo: 4
Adresas:
Vytauto g. 40, LEIPALINGIS, DRUSKININKŲ SAV.
Telefonas:
El. paštas:
Mediena
Medienos gaminiai
Miškininkystė
Miško ruoša, miško pirkimas, pardavimas, prekyba mediena, rąstais, miško atkūrimas, želdinimas.
Balsavo: 10
Adresas:
DAINAVĖLĖS K., POŠKONIŲ SEN., ŠALČININKŲ R.
Telefonas:
El. paštas:
Tinklalapis:
Mediena
Miškininkystė
UAB „Kumbisa“ yra viena didžiausių apvaliosios medienos tiekėjų Vilniaus regione. Svarbiausios įmonės veiklos sritys yra miškininkystė,(...)
www.linchema.lt
www.gpspartneris.lt
www.linchema.lt
www.gpspartneris.lt