Santechnikos vadovas

Publikavimo data: 2019-03-16 Santechnikos vadovas

Statant namus, biurus ar kitos paskirties pastatus – be santechnikų išsiversti nepavyks. Kuo didesnis bei sudėtingesnis statinys – tuo stipresnės santechnikų komandos prireiks. O, kad santechnikų komanda dirbtų kokybiškai bei našiai – tam reikalingas santechnikos darbų vadovas, kuris stebi atliekamus darbus, užtikrina, kad jie būtų atliekami kokybiškai, laikantis visų planų.

Santechnikos darbų vadovo pareigos

Viena iš pagrindinių santechnikos darbų vadovo užduočių – tai jo komandos narių darbo planavimas bei organizavimas. Jei atliekami mažesnio mąsto santechnikos darbai, tada žinoma, užtenka vos vieno ar kelių santechnikų, kurie su darbu susitvarkys pakankamai nesunkiai. Tačiau didesni projektai reikalauja profesionalų komandos darbo, o kad kiekvienas iš jų dirbtų našiai – jiems reikalingas vadovaujantis asmuo.

Taip pat santechnikos darbų vadovas turi užtikrinti tinkamas darbo sąlygas savo komandos nariams., Jis yra atsakingas už darbų saugą, turi užtikrinti, kad kiekvienas darbuotojas dirba laikydamasis visų privalomų saugos bei higienos reikalavimų, kad nėra pažeidžiami priešgaisrinės apsaugos įstatai.

Kokybiškai atliekamas darbas – kiekvieno santechniko atsakomybė. Jei santechnikos darbai atliekami nekokybiškai – vėliau gali atsirasti daug nemalonumų, kurie skels papildomus nuostolius. Todėl santechnikos darbų vadovas privalo užtikrinti, kad kiekvieną darbą atliktų tam reikiamus  įgūdžius turintis asmuo.

Biudžeto planavimas bei laikymasis, medžiagų parinkimas bei pirkimas – taip pat santechnikos vadovo atsakomybė. Atliekant įvairius santechnikos darbus, įvairi įranga, priemonės bei medžiagos gali kainuoto nemenkus pinigus. Santechnikos darbų vadovas ,laikydamasis nustatyto biudžeto, turi parinkti optimaliausią kainos ir kokybės santykį atitinkančias priemones. Jei parenkamos priemonės per brangios – viršijamas biudžetas, per pigios priemonės, nors ir padės sutaupyti, gali būti nekokybiškos.

Atliktų darbų dokumentacijos ruošimas – taip pat santechnikos darbų vadovui tenkanti atsakomybė. Kiekvienas atliekamas darbas turi būti dokumentuojamas, patikrinant, ar darbai vykdomi laikantis plano. Vėliau, toks darbų dokumentavimas gali būti itin naudingas, pavyzdžiui, jei ateityje bus vykdomas pastato remontas – tinkamai parengta dokumentacija šiuo procesus gali itin palengvinti.

Santechnikos darbų vadovo kvalifikacija

 Asmuo, atliekantis santechnikos darbus, privalo išmanyti daug santechnikos sričių – ne vien paprasčiausius santechnikos darbus. Privaloma išmanyti pastatų konstrukcijas bei inžinerines sistemas. Santechnikos darbų vadovai, kurie nori dirbti su ypatingais pastatais, privalo gauti papildomus sertifikatus, kuriuos, pabaigus specialius paruošiamuosius kursus, išduoda Lietuvos santechnikų asociacija.

Taip pat privaloma išmanyti vandentiekio, kanalizacijos, dujotiekio bei šildymo sistemas. Būti susipažinusiais su braižybos pagrindais bei mokėti brėžinius skaityti. Geras santechnikos specialistas turi turėti bet bazines žinias ir elektrotechnikoje. Santechnikos specialistai ne tik šalina atsiradusius santechnikos gedimus, bet ir įrengia pastatuose vandens tiekimo, nuotekų šalinimo bei šildymo sistemas. Patį darbą atlieka santechnikos specialistai, o štai santechnikos darbų vadovas privalo sukoordinuoti, tikrinti bei būtų atsakingu už jų atliekamą darbą, tad šios žinios jam yra būtinos, net jei jis pats darbų ir neatlieka.

Kaip ir kiekvienos srities vadovas – santechnikos vadovas taip pat susiduria su tam tikrais iššūkiais: jam tenka planuoti ne tik savo, bet ir visos komandos darbo laiką. Dažniausiai kiekvienas projektas turi nustatytus terminus iki kada darbai turi būti pabaigti. Ne išimtis ir santechnikos darbai (nesvarbu, ar tai gedimų šalinimas, ar naujų sistemų įvedimas). Santechnikos darbų vadovas privalo užtikrinti, kad visi darbai būtų atliekami laiku, taip pat būtent jam tenka tiesiogiai bendrauti ir viską derinti su užsakovais, jis yra atsakingas ir už darbų atlikimui reikiamų medžiagų parinkimą bei nupirkimą, visos atliekamų darbų dokumentacijos tvarkymą.

 

Na bet ar tai būtų vadovas, ar tiesiog santechnikos specialistas, visi jie naudoja santechnikos prekes. Šių produktų pardavėjus galite rasti mūsų įmonių kataloge:

Santechnikos prekės Vilniuje

Santechnikos prekės Kaune

Santechnikos prekės Klaipėdoje

Patalpinta rubrikoje(-ose): Santechnikos prekės
Balsavo: 58
Adresas:
Ramučių g. 1, ŠILUTĖ
Telefonas:
Akmens gaminiai
Baldai
Baldų gamyba
daugiau veiklų >
Baltijos marmuro panaudojimo sritį riboja tik žmogaus fantazija! Dirbtinio marmuro technologija sukurta JAV. Ji ne kartą yra pelniusi(...)
www.sekluva.lt
kamelota.lt
www.sekluva.lt
kamelota.lt