Netradiciniai masažai šiuolaikiškam gyvenimo būdui

Publikavimo data: 2017-10-16 Netradiciniai masažai šiuolaikiškam gyvenimo būdui

Turbūt esate girdėję ar patys išbandę atpalaiduojamuosius, klasikinius, gydomuosius masažus – tradicinius ir visiems puikiai žinomus metodus sveikatai puoselėti bei kūno linijoms dailinti. Tačiau netradiciniai, dažniausiai – rytietiški masažai ne ką nenusileidžia mums jau žinomiems ir įprastiems būdams savijautai gerinti. Netradiciniai masažai dažnai išsiskiria tuo, jog jų poveikis pasireiškia ne tik fiziniam kūnui, bet ir dvasiniam. Dažniausiai atliekami šie masažai Vilniuje ar kituose didžiuosiuose miestuose, tačiau prieš pabandant, verta panagrinėti juos išsamiau.

 

Šiatsu masažas

masažas

Šio masažu metu naudojama taškinio masažo technika. Įvairūs kūne esantys akupunktūriniai taškai yra spaudžiami pirštais, delnais, alkūnėmis, taip pat naudojami tempiamieji judesiai. Kaip bebūtų – masažas gana švelnus. Senovėje japonai tikėjo, jog šie taškai – gyvybiškai svarbūs ir atsakingi už tam tikrų organizmo funkcijų veiklą, tad stimuliuojant taškus, stimuliuojami ir organai, jų veikla bei viso organizmo darbas.

Šiatsu masažas ne tik gerina fizinę savijautą – jis orientuotas į kūno energijos tėkmės gerinimą, tad yra veikiamas ir emocinis bei psichologinis lygmuo. Panašia technika yra atliekamas ir vatsu masažas, skirtumas tik tas, jog pastarasis daromas šiltame vandenyje.

 

 Tajų masažas

masažisto paslaugos

Svarbu yra tai, jog tajų masažas nėra atpalaiduojamoji priemonė – tai gydomoji procedūra, skirta raumenų, sąnarių bei sausgyslių veiklos sutrikimams gydyti ar profilaktiškai palaikyti jų sveikatą. Todėl nesistebėkite, jeigu jausite sveiką skausmą masažo metu, nes naudojami spaudžiamieji ir tempiamieji judesiai, o visas masažas atliekamas gulint ir sėdint ant žemės patiesto čiužinio.

Nors tajų masažas pirmiausia veikia sąnarius, raumenis bei sausgysles, jis taip pat daro teigiamą poveikį kraujotakai, virškinimui, medžiagų apykaitai. Negana to, masažas neapsiriboja vien įtaka kūnui – streso, emocinės įtampos bei energijos trūkumo dingimas taip pat yra šio masažo rezultatai.

 

Ajurvedinis masažas

masažas su aliejumi

Ši masažo rūšis labiausiai skiriasi tuo, jog ji paremta visu ajurvedos gyvenimo būdu ir mokslu, apie sveikatą ir sveiką gyvenseną, grožį. Ajurveda ypatingai teikia dėmesį ne tik kūnui, bet ir dvasinei, emocinei ir psichologinei būklei, nes net ir fiziškai sveikas, bet nelaimingas ar nestabilios emocinės būklės žmogus pagal ajurvedą nelaikomas pilnavertiškai sveiku.

Ajurvedinis masažas atliekamas su gausiu kiekiu aliejaus, dažniausiai apie 1,5–2 l, tad masažas ne tik gerina savijautą, bet ir puoselėją odą, balansuoja mintis, emocijas.

 

Chiromasažas

Chiromasažas

Chiromasažas dažniausiai taikomas veidui, kaklui, dekoltė ir pečiams, rečiau – visam kūnui. Pirmiausia šia procedūra siekiama užkirsti kelią senėjimui, naujų raukšlių susidarymui, taip pat svarbus raumenų atpalaidavimo aspektas, odos stangrinimas. Klasikinio masažo metu naudojami tik keli (iki 10) pagrindiniai judesiai, o chiromasažas unikalus tuo, jog jame randama ypač didelė masažinių judesių amplitudė.

Masažas atliekamas su aliejumi, rekomenduojamas apie 20–40 min. trukmės seansas. Tai itin švelni, jokio skausmo ar nemalonių pojūčių nesukelianti procedūra, kurios metu klientai dažnai net užmiega.  Atliekamas masažas Vilniuje bei kituose didesniuose miestuose, tačiau šios technikos, kilusios iš Europos, Rytų bei Amerikos tradicijų, specialistų daugėja ir miesteliuose.