Kas yra buhalterinė programa ir kam ji skirta?

Publikavimo data: 2015-10-05 Kas yra buhalterinė programa ir kam ji skirta?

buhalterinė programaBuhalterinė apskaita yra labai svarbus dalykas šiuolaikiniame verslo pasaulyje. Profesionalus buhalteris yra atsakingas už darbo užmokesčio paskaičiavimą, visų finansinių  srautų stebėjimą, atostoginių, išmokų ir pelno paskaičiavimą. Be abejo, tai tik dalis paslaugų, kurias teikia buhalteris – didelę reikšmę šiais laikais žaidžia ir finansinės ataskaitos, kurių kokybė gali daryti tiesioginę įtaką verslo sėkmei.

Kaip sutaupyti, bet išlikti sėkmingam?

Daugelis verslininkų vengia priimti buhalterius į darbą todėl, kad reikia išlaikyti dar vieną naują darbuotoją – taigi, šie verslininkai mąsto taip „geriau tvarkysiu finansus pats“. Visgi, daugeliu atvejų, tenka prisiminti seną gerą patarlę „šykštus moka dvigubai“. Pačiam įmonės vadovui arba kuriam nors įgaliotam darbuotojui, kuris neturi tokio išsilavinimo atlikti šitą darbą yra tikrai ne pats geriausias sprendimas – ne tik dėl būsimų klaidų jūsų finansinėse ataskaitose, tačiau taip pat ir dėl sugaišto laiko. Juk tuo metu, kai profesionalas tvarkytų jūsų finansus ir visuomet laiku pateiktų jums reikiamas ataskaitas, jūs galėtumėte ramiai dirbti ties tuo, kas jums iš tiesų svarbiausia – savo verslo plėtra ar svarbių idėjų įgyvendinimu. Kitaip tariant, visi turi daryti tai, ką sugeba geriausiai, o vienam asmeniui prisiimti daug darbų, kurių jis iki galo neišmano – nėra gerai.

Taigi, norint sutaupyti, tačiau vis vien sėkmingai valdyti savo įmonės finansus, galima rasti kitokių alternatyvų. Viena iš jų – buhalterinės programos. Dabar yra maždaug dešimt lietuviškų buhalterinių programų, kurios gali būti instaliuotos jūsų ofise. Taip pat vyksta įvairūs apmokymai, padėsiantys jums dirbti su šiomis programomis ir kompiuteriniu būdu, paprastai ir tvarkingai, vesti savo įmonės buhalteriją. Visgi, šitas variantas tinka tik tokiu atveju, jeigu jūs iš tiesų turite daug laiko ir noro mokytis šio amato. Be jokios abejonės, buhalterinės programos gerokai palengvina darbą, tačiau tai tikrai nereiškia, jog buhalterija vyks taip paprastai, kaip vertimai per Google Translate programą – tai yra sudėtingas darbas, reikalaujantis daug žinių bei patirties.

Todėl siūlome dar vieną alternatyvą, kuri, mūsų nuomone, atrodo optimaliausiai – užsisakyti buhalterijos apskaitininkų paslaugas. Tokiu atveju, jūs išlošite dvigubai. Visų pirma, jums nereikės samdytis naujo darbuotojo – buhalterio. Vietoj to, jūs tiesiog turėsite partnerius, kurie užsiims jūsų buhalterine apskaita. Jie taip pat dirbs su buhalterine programa, prie kurios jūs turėsite galimybę prisijungti ir užsisakyti norimą finansinę ataskaitą. Specialiai įmonės vadovui kuriamos ataskaitos yra dar vienas privalumas, dėl kurio verta turėti tokius partnerius – jūs būsite informuoti apie užmokesčio sąnaudos, produktų gaminimo išlaidas, pinigų transakcijas, įsipareigojimus kreditoriams, medžiagos kontrolę. Tokiu būdu, jūs visuomet būsite vienu žingsniu priekyje ir turėsite galimybę nurodyti pelno tikslus bei kelti tikslesnius uždavinius savo įmonės darbuotojams. Buhalteris taip pat galės teikti ataskaitas jūsų įmonės kreditoriams, tiekėjams, akcininkams, savininkams – tam skirtos viešos finansinės ataskaitos, kurios patvirtins gerą jūsų įmonės reputaciją.

Kaip matote, finansinių ataskaitų  valdymas bei buhalterinė apskaita yra labai naudingos paslaugos kiekvienai įmonei. Jeigu turite savo firmą ir norite ją sėkmingai valdyti, profesionali buhalterinė apskaita taps kertiniu akmeniu, reikalingu šiam tikslui įgyvendinti.

Patalpinta rubrikoje(-ose): Buhalterinė apskaita
FINANSŲ APSKAITOS GURU, UAB Skambinti šiandien
Balsavo: 23
Adresas:
Kareivių g. 6-515, NCBC Verslo centras, Vilnius
Telefonas:
El. paštas:
Tinklalapis:
Buhalterinė apskaita
Finansai
Verslo konsultacijos
Buhalterinė apskaita: Pirkimų ir Pardavimų apskaita; Bankų apskaita; Kasos apskaita; Avansinių apyskaitų apskaita; Didžiosios knygos(...)
AD ORDINEM, UAB Skambinti šiandien
Balsavo: 8
Adresas:
Linkmenų g. 50-308, Vilnius
Telefonas:
El. paštas:
Tinklalapis:
Buhalterinė apskaita
AD ORDINEM, UAB teikia buhalterinės apskaitos tvarkymo paslaugos visų rūšių įmonėms bei fiziniams asmenims, konsultuoja apskaitos ir(...)
Balsavo: 6
Adresas:
Fabijoniškių g. 96, VILNIUS
Telefonas:
El. paštas:
Tinklalapis:
Buhalterinė apskaita
UAB "Arcus caelestis" siūlo kvalifikuotas buhalterinės apskaitos tvarkymo paslaugas smulkioms ir vidutinėms įmonėms. BUHALTERINĖ APSKAITA,(...)
www.jung.lt
www.sekluva.lt
www.jung.lt
www.sekluva.lt