Kaip rinktis užuolaidas?

Publikavimo data: 2014-03-22 Kaip rinktis užuolaidas? Tinkamos užuolaidos ne tik atlieka savo funkciją – saugo namus nuo svetimų akių, bet ir puošia būstą ir yra nepakeičiamas interjero akcentas. Norint uždengti langus galima rinktis klasikines užuolaidas, austrijietes, romanetes ar širmas. Audiniai, iš kurių jos bus pagamintos gali būti patys įvairiausi: visiškai natūralūs, sintetiniai, mišrūs ir pan. Norimą spalvą iš nesuskaičiuojamos jų gausybės išsirinks kiekvienas. Renkantis užuolaidas, reikia pagalvoti apie tai, kokią funkciją atliks audinys, kokios joms reikia priežiūros, ar tiks prie namų interjero.

 

Gyvenantiems mažoje patalpoje patariama rinktis neryškias, smulkiu raštų užuolaidas, nes priešingu atveju patalpa dar labiau sumažės. Nedideliam kambariui lengvumo įspūdį suteikia lengvos medžiagos šviesios spalvos užuolaidos. Norint kabinti jas dideliame kambaryje, reikėtų nepersistengti, nes nesaikingai išmargintos ar iš ypatingai sunkaus audinio pasiūtos užuolaidos taps papildomą erdvę užimančiu baldu. Jei erdvė jums per didelė, sunkūs ir minkšti audiniai gali ją vizualiai sumažinti.

Ruošiantis užuolaidomis puošti miegamąjį, siūloma jas rinktis su romantiškomis klostėmis ar ant žemės krentančiomis draperijomis. Svetainėje užuolaidos turi pabrėžti erdvę, bet jos nemažinti, tad čia tinkamiausios lengvos, elegantiškos arba netgi modernios užuolaidos ar romanetės. Jos susilies su bendra erdve, suteikdamos kambariui minkštumo ir jaukumo, bet netaps pagrindiniu akcentu. Vaikų kambaryje užuolaida turi įnešti naujų spalvų, tad rekomenduojama rinktis ryškias, spalvotas, tačiau lengvas medžiagas. Virtuvės langui, esančiam greta darbastalio, tinka trumpos užuolaidėlės arba romanetės, kurios nemažina erdvės.

Renkantis užuolaidų tipą reikėtų apsvarstyti audinio funkciją bei vietą, kurioje kabinsite. Dideliems langams siūlomos romanetės ar širmos. Jei tokiam langui norite užuolaidų, reikės primontuoti specialius karnizus su bėgeliais, nes standartiniai dėl tvirtinimo principo tinka tik iki 3,2 m. Klasikinį interjerą papuoš ir jaukumo aukštai patalpai suteiks – austrijietės, kurios langus palieka atvirus, neįrėmintus.

Audinį užuolaidoms reikia rinktis tada, kai jau esate apsisprendę dėl jų formos. Svarbu atsiminti, kad natūralius audinius reikia labiau prižiūrėti, jie linkę glamžytis, jiems reikalingas sausas valymas. Linas arba medvilnė puikiai saugo nuo saulės bei greitai išblunka, šilkas sukuria prabangų interjerą, tačiau netinka saulėkaitoje, nes saulė šį audinį gadina. Natūralius audinius atspariais padaro sintetiniai priedai. Juos tampa lengviau prižiūrėti, jie gražiau krenta. Sintetiniai pluoštai gerokai atsparesni. Būna net tokių, kurie pritaikyti saulėtai pusei, jų spalvoms suteikiama garantija.

Patalpinta rubrikoje(-ose): Užuolaidos
Balsavo: 9
Adresas:
Loretos Asanavičiūtės g. 13B, VILNIUS
Telefonas:
El. paštas:
Tinklalapis:
Baseinai
Metalinės konstrukcijos, pastatai
Užuolaidos
daugiau veiklų >
Gaminama, parduodame ir montuojame: Apsaugines lauko žaliuzes; Fasadines žaliuzes; Fasado roletus; Lauko markizes; Tinklelius nuo uodų; Metalines(...)
Balsavo: 5
Adresas:
Kosmonautų g. 1 -4, PANEVĖŽYS
Telefonas:
El. paštas:
Tinklalapis:
Interjero idėjos
Užuolaidos
Milžiniškas roletų pasirinkimas. Vertikalios, horizontalios, plisuotos, tekstilinės, plastikinės, medinės, apsauginės žaliuzės bei kitų(...)
miskinta.lt
www.baltijosmarmuras.lt
miskinta.lt
www.baltijosmarmuras.lt