Švarūs namai padeda išlikti sveikiems

Publikavimo data: 2017-09-06 Švarūs namai padeda išlikti sveikiems

Nors namai yra kiekvienos šeimos tvirtovė ir pagrindinė vieta, kurioje leidžiamas laikas, tačiau per darbus ir kitokius rūpesčius dažnai laiko namams praktiškai nelieka. Atėjus savaitgaliui tikrai ne kiekvienas nori plušėti namuose šveičiant spinteles ar plaunant grindis. Nors visi supranta, kad namuose švarą palaikyti yra būtina, tačiau realybė dažnai pasirodo kiek kitokia.

 

Visos šeimininkės svajoja, kad namai visada būtų švarūs, grindys blizgėtų, o indai niekada neišsipurvintų. Nors tokios svajos dažniausiai ir lieka tik svajomis, bet padėtį pataisyti galima laikantis tam tikrų taisyklių, kurios mažais žingsneliais padės nuolat palaikyti tvarką bei apsisaugoti nuo netvarkos. Švaros ekspertai pataria vadovautis keliomis mažomis, tačiau labai veiksmingomis taisyklėmis. Pirmiausia – kažką sujaukę, viską sutvarkykite neatidėliodami. Šio patarimo laikymasis apsaugos namus nuo pridžiuvusių indų, kuriems pastovėjus juos išplauti darosi sunkiau ir užtrunka ilgiau laiko. Tas pats galioja ir drabužiams. Jei įsitaisėte dėmę ar pasiliejote gėrimu, atsiradusią dėmę išvalykite iškart, kad ji neįsisenėtų. Grįžę namo iškart persirenkite, o drabužius tvarkingai pakabinkite jiems priklausančiose vietose, taip išvengsite didelių panaudotų drabužių sankaupų, be to, aiškiau matysite kuriuos drabužius laikas skalbti, o kuriuos galima kabinti į spintą. Taip drabužiai nesimėtys po kambarius, nesikaups vienoje vietoje rinkdami dulkes. O dulkės gali sukelti įvairias alergijas ir kitaip pakenkti sveikatai.

 

Nereikalingi daiktai gali gerokai apkartinti gyvenimą. Dažnai susiduriame su nenugalimu noru nusipirkti kokią mažą smulkmeną, dailią statulėlę ar senovišką mažmožį, kuris papuoš namus. Nereikalingų daiktų kaupimas gailint juos išmesti ar atiduoti – dažna problema, aplankanti šiuolaikinius žmones. Taip įvairūs daiktai kaupiasi lentynose ir spintelėse, ilgainiui jie atsibosta ir yra paslepiami palėpėse ar stalčiuose. O jų vietą užima nauji pirkiniai, naujos statulėlės. Taip daiktų tik daugėja, o vietos mažėja. Nereikalingų daiktų prikrautuose namuose ilgainiui ima trūkti gaivos, erdvės, ima kauptis dulkės, kurių atsikratyti prireikia ilgų švarinimosi valandų. Tad imkite iniciatyvą į savo rankas ir pradėkite nereikalingų daiktų rūšiavimą – gražius ir nenusidėvėjusius daiktus atiduokite ar padovanokite, o jau nenaudojamus ar pasenusius – išmeskite. Jau netrukus galėsite džiaugtis atsiradusia erdve, sumažėjusiu dulkių kiekiu ir nepaprasta gaiva.

 

Dar viena taisyklė – kiekvienas daiktas turi turėti savo vietą. Taigi imkitės daiktų rūšiavimo ir kiekvienam suraskite vietą. Viršutiniai drabužiai turi turėti savo atskirą spintą, batams – atskira lentyna. Raktus ir aksesuarus laikykite matomoje vietoje, na o rankinė bei kiti kasdien reikalingi daiktai turėtų turėti savo spintelę. Tokia pat taisyklė galioja ir virtuvėje bei vonioje. Jei pavalgėte, tačiau neturite noro plauti indų – prisiminkite, kad vėliau indus plauti bus kur kas sunkiau, o jei iškart juos išplausite – nebereiks to daryti pailsėjus, tad galėsite netrukdomai mėgautis poilsiu.

 

Mažos taisyklės padeda palaikyti namų švarą, todėl elkitės išmintingai – neleiskite kauptis daiktams, o kartu su jais – dulkėms. Taip namai spindės švara,  o namiškiai bus sveiki. 

 

VALYMO PASLAUGOS - apsilankykite TopClean svetainėje!