Ar verta rinktis ekologišką kosmetiką?

Publikavimo data: 2015-09-07 Ar verta rinktis ekologišką kosmetiką?

ekologiška kosmetikaKosmetikos pramonė yra labai populiari ir ji niekuomet nedings iš akiračio. Kiekviena moteris ir mergina neįsivaizduoja savo gyvenimo be kosmetikos priemonių, tačiau ne kiekviena žino, kad įvairiose kosmetikos prekėse yra naudojama apie 10 000 skirtingų cheminių bei sintetinių medžiagų, iš kurių tikrai ne visos yra naudingos sveikatai. Neseniai buvo atskleistas faktas, kad apskirtai tik dešimt procentų naudojamų sintetinių medžiagų yra tinkamai ištirtos. Nors daugelis gamintojų teigia, kad tos medžiagos negali turėti jokios neigiamos įtakos, jeigu kosmetinės priemonės yra naudojamos tik kartais, tačiau visi puikiai žinome, kad kosmetinių prekių naudojimas tik auga, o tai reiškia, kad ir tos sintetinės medžiagos turi būti geriau ištirtos. Tik taip galima garantuoti, kad šiuolaikinė kosmetika iš tiesų nekenkia moterims. Tačiau, žvelgiant į šią situaciją, galbūt galima rasti alternatyvų sprendimą?

Ekologiška kosmetika vis labiau paklausi

Viena žinoma plastinės chirurgijos klinika jau ne pirmus metus dirba ties tuo, kad moterims būtų atskleisti faktai apie šiuolaikinę kosmetiką ir jos turėtų galimybę pasirinkti ekologišką kosmetiką, kuri nesukelia jokios grėsmės. Ekologiška kosmetika nėra joks stebuklas, reiškiantis, kad visos medžiagos sudėtyje yra natūralios, tačiau šis terminas garantuoja, jog didesnė dalis medžiagų yra išgautos natūraliu būdu – augimo vietose arba ekologiškame ūkyje. Jeigu tokios kosmetikos sudėtyje ir yra sintetikos arba cheminių medžiagų, tai jų yra gerokai mažiau, nei įprastoje kosmetikoje.

Negana to, daugelį dalykų gali pasigaminti ir pačios moterys, pavyzdžiui: veido kaukę, rankų kremą ar muilą galima pasigaminti iš namuose esančių maisto produktų. Pasigaminti kosmetikos priemonių gali būti ne tik įdomiau ar maloniau, bet ir gerokai saugiau, kadangi žinosite savo produkto sudėtį.

Kokie yra ekologiškos kosmetikos privalumai?

Mūsų kalbinta plastinės chirurgijos klinika taip pat norėtų, jog moterys atkreiptų dėmesį į esamų kosmetinių produktų sudėtis. Pasirodo, jog gamintojai neretai gali manipuliuoti tokiais šūkiais kaip „ši kosmetika tikrai natūrali“, „iš gamtos kilusi kosmetika“ ir t.t. tiesą sakant, neretai tokios etiketės ir reklaminiai šūkiai yra užlipdomi gaminiams, kurių sudėtyje tik vanduo yra natūralus. Nors dabar su natūralumu ir ekologija susijusios frazės yra labai madingos, jums reikėtų žinoti, kad tikra ekologiška kosmetika turi vieną labai svarbų privalumą – ji visuomet turės etiketę su sertifikatu, kuris paliudija, kad tai ekologiškas produktas. O tas sertifikatas yra išduodamas tik tiems gamintojams, kurie iš tiesų į savo produktą įdėjo minimalų kiekį cheminių bei sintetinių medžiagų ir pasirūpino, kad didžioji dalis sudėties būtų natūralios medžiagos.

Kaip atpažinti ekologiškus kosmetikos produktus?

Jeigu matote etiketes su užrašais „ECOcert“,  „Organic“ arba „Soil Association“, tuomet jūs galite būti užtikrintos, jog tai yra vieni iš ekologiškų kosmetikos produktų. Aišku, nepakenktų ir paskaityti sudėtį, kad įsitikintumėte, koks didelis skirtumas tarp ekologiškos produkcijos ir įprastos. Nors kartais ekologiška produkcija yra brangesnė, tačiau verta sumokėti šiek tiek daugiau, kad būtumėte užtikrintos savo sveikata.

Ekologiška kosmetika – tai sveiko ir kokybiško gyvenimo palydovė, todėl tikimės, kad moterys teisingai pasirinks ir savo kūną globos tik su patikimomis kosmetikos priemonėmis.

Patalpinta rubrikoje(-ose): Kosmetikos priemonės