Kaip greitai ir už gerą kainą parduoti butą?

Publikavimo data: 2014-07-02 Kaip greitai ir už gerą kainą parduoti butą? Nuo 2013 metų Lietuvos nekilnojamo turto rinka ėmė sparčiai atsigauti. Pradėti statyti nauji gyvenamųjų namų kvartalai, bankai ėmė siūlyti būsto paskolas itin palankiomis sąlygomis, vis daugiau žmonių nutarė didelį, bet seną butą iškeisti į mažesnį, bet naują ir efektyvesnį būstą, kad atėjus šildymo sezonui netektų mokėti didžiulių sąskaitų.

 Aktyvus laikotarpis ir tiems, kurie turi savo butus ir ruošiasi juos parduoti. Tačiau kaip tai padaryti geriausiai? Aptarkime trumpai svarbiausius aspektus, nuo kurių priklauso greitas ir pelningas nekilnojamojo turto pardavimas.Tvarkingų dokumentų svarba ir kadastriniai matavimai

Nusprendus parduoti butą ir apsiėmus tvarkyti jo pardavimą neretai iškyla įvairių sunkumų dėl netvarkingos dokumentacijos. Būna, kad tvarkant dokumentus paaiškėja, jog buto parduoti iš viso nėra galimybės, kadangi bankas, kuriam jis įkeistas, neduoda leidimo parduoti arba nesate atlikę kadastrinių matavimų, patvirtinančių, kad butas yra visiškai įrengtas, arba turite nepilnamečių vaikų, dėl kurių reikia gauti teismo leidimą parduoti gyvenamąjį plotą.

Taigi, jeigu neturite nekilnojamojo turto pardavimo patirties, prieš imantis pardavimo darbų rekomenduojama pasikonsultuoti su notaru arba nekilnojamojo turto agentu, kuris padės išsiaiškinti, ar nekils sunkumų pasirašant pirkimo-pardavimo sutartį, kokių papildomų dokumentų reikia ir pan. Parduodant butą reikia turėti tvarkingus šiuos dokumentus: nuosavybės pažymėjimą ar registrų centro išrašą, dokumentą, kurio pagrindu buvo įgytas parduodamas turtas, kadastrinių matavimų bylą, energetinio naudingumo sertifikatą, bendrijos leidimą parduoti butą, jei bendrijos nėra – pažymą iš komunalines paslaugas teikiančių įmonių, galiojantį asmens dokumentą, sutuoktinio sutikimą parduoti būstą (jei pardavėjas išsituokęs, reikalingas ištuokos pažymėjimas bei teismo sprendimas dėl turto padalijimo). Jeigu pardavėjas turi nepilnamečių vaikų, tuomet reikalingas teismo leidimas parduoti būstą.

Nustatykite, kokia yra rinkos kaina

Viena iš didžiausių problemų, kuri trukdo  parduoti butą, yra netinkama kaina, kurią pardavėjas nustato, neatsižvelgdamas į rinkoje esančias sąlygas. Jeigu jūs bandysite parduoti butą labai brangiai, tai tikimybė, kad jį kas nors nupirks yra minimali. Juk pirkėjai, kurie išmano rinką, jūsų pasiūlymu tikrai rimtai nesusidomės. Taigi greičiausiai yra parduodami būtent tie butai, kurių kaina racionaliai, atsižvelgiant į esamą rinkos situaciją.

Norėdami sužinoti, kiek kainuoja panašūs kaip ir jūsų butai, atlikite rinkos analizę. Kadangi šiais laikais didžioji dalis skelbimų patalpinta internete, išsiaiškinti pardavėjų lūkesčius nėra sudėtinga. Nuėję į bet kurį populiarų nekilnojamojo turto skelbimų tinklalapį, rasite daugybę reikalingos informacijos. Atlikę konkurentų analizę bei sužinoję panašių jūsų butų pardavimų istoriją, galėsite nesunkiai nustatyti dabartinę savo būsto rinkos vertę. O tai žinodami galėsite jį sėkmingai parduoti.

Prieš parduodant kruopščiai sutvarkykite butą

Norėdami už parduodamą butą gauti geriausią kainą, pasirūpinkite, kad jis būtų tvarkingas. Pirkėjas tikrai daug mieliau įsigis tvarkingus bei jaukius namus už juos sumokėdamas kiek brangiau, nei apverstą netvarkingą būtą. Dažnai pardavėjai būna neteisūs manydami, jog jeigu pirkėjas norės nusipirkti butą, tai pirks tokį, koks yra. Tačiau juk potencialus pirkėjas galutinai apsisprendžia tik pabuvojęs bute netgi ne vieną kartą. Pirmas įspūdis tikrai nulemia labai daug. Jeigu parduodamas butas bus švarus ir tvarkingas, tinkamus pirkėjus rasite daug greičiau.

Prieš ateinant pirkėjams, pasirūpinkite, kad būtų paslėpti visi jūsų asmeniniai bei buities daiktai – tegul pirkėjas netrukdomai įsivaizduoja, kaip galės išsidėlioti savo daiktus naujoje erdvėje. Parduodamas butas privalo būti švarus bei tvarkingas net tada, jeigu laikote namuose gyvūnus ar turite mažų vaikų. Pasirūpinkite gaiviu, šviežiu oru – išvėdinkite patalpas. Jei kambaryje atsilupo tapetai, juos priklijuokite, jei spintai nulūžo rankenėlė – prisukite, jei girgžda durys – sutepkite.

Padarykite tinkamų nuotraukų

Parduodant butą vienas svarbiausių dalykų yra gražios jo nuotraukos, Tai tarsi būsto viršelis, pritraukiantis arba atstumiantis klientus. Kokybiškos ir informatyvios nuotraukas, tikrai pritrauks gausybę potencialių pirkėjų, o kuo daugiau susidomėjusių – tuo didesnė galimybė brangiau parduoti.

Nuotraukose būtinai turi matytis visi kambariai. Pasistenkite, kad į akis nekristų asmeniniai daiktai: nuotraukos, puodeliai, drabužiai. Pasirūpinkite, kad visos spintų ir spintelių durys būtų uždarytos. Nuotraukose turėtų matytis kuo daugiau laisvos erdvės, todėl nereikalingus baldus ir kitus daiktus išneškite į kitą kambarį. Pasirūpinkite tinkamu apšvietimu, panaudokite keletą interjero akcentų, pavyzdžiui, žydinčių gėlių, žvakidžių, vaisių ant stalo. Taip pat nufotografuokite ir savo namo išorę – juk pirkėjas norės žinoti, ir kaip atrodo namas, laiptinė ar kiemas.

Tinkamai paskleiskite informaciją apie pardavimą

Skleisdami informaciją apie parduodamą butą neapsiribokite vienu skelbimu vienoje interneto svetainėje. Juk kuo daugiau žmonių apie tai sužinos, tuo daugiau pritrauksite ir potencialių pirkėjų, tuo labiau išaugs tikimybė sulaukti didesnės kainos pasiūlymo. Kelkite skelbimus į pačius populiariausius tinklalapius, pvz., aruodas.lt, skelbiu.lt, alio.lt ar domoplius.lt.

Jūsų pateiktas skelbimas internete turi būti ypatingai informatyvus. Būtina užpildyti visą informaciją skelbimo įvedimo šablone. Jei nežinote, kaip parašyti papildomą informaciją, paanalizuokite nekilnojamojo turto agentūrų jau paruoštus skelbimus. Nuolat stebėkite savo skelbimo statistiką ir neleiskite jam nuslinkti per žemai, kadangi toli esantys skelbimai nebūna aktyviai peržiūrimi. Taigi, geriau pagailėkite kelių litų ir skelbimus periodiškai iškelkite.

Praneškite visiems savo draugams, kolegoms, giminaičiams, kad parduodate butą. Juk jie jau puikiai žino, koks yra jūsų butas ir galbūt kam nors iš savo aplinkos pasiūlys jį apžiūrėti. Taip pat skleiskite informaciją ir per įvairius socialinius tinklus bei elektroniniu paštu. Galite padalinti skrajučių, jei turite galimybę, netgi pakabinti reklaminį tentą.

Jei nepasitikite savo jėgomis nekilnojamo turto pardavimo srityje, tuomet susisiekite su nekilnojamojo turto agentūromis, informuokite jas, jog parduodate savo butą, pasiūlykite komisinių už surastą pirkėją. Dažniausiai tokios agentūros arba nekilnojamojo turto agentai jau turi savo pirkėjų ir tikrai mielai pasiūlys jiems jūsų butą.

Racionaliai derėkitės

Su potencialiu pirkėju derėtis galite ne tik dėl buto kainos. Gal būt jums nepavyks išlaikyti kuo didesnės kainos, tačiau nesunkiai susitarsite dėl tiek jums, tiek ir pirkėjui patogių atsiskaitymo terminų, jūsų išsikraustymo laiko ir pan. Gal būt pirkėjas sutiks sumokėti papildomą kainą už jūsų paliekamus baldus, buitinę technika, taip pat notaro mokesčius ir pan. Derybų metu tiksliai išsiaiškinkite, kokie yra pirkėjo prioritetai, tuomet žinosite ir kokias alternatyvas galite jam siūlyti. Juk sėkmingiausios derybos yra tada, kai abi šalys lieka patenkintos.

Susitarimus tvirtinkite dokumentais

Kai su pirkėju sutarsite pagrindinius dalykus, kad jaustumėtės ramus, visas sutartas sąlygas patvirtinkite raštu. Tai geriausia padaryti pačiam surašius preliminarią pirkimo-pardavimo sutartį ar nuėjus pas notarą. Pirminio susitarimo metu įprastai pirkėjas sumoka avansą, kuris sudaro ne daugiau kaip 10 procentų visos buto kainos. Preliminarioje sutartyje būtina aptarti, kas bus tuo atveju, jeigu viena iš šalių nuspręs nevykdyti sąlygų.

Galutinę buto pirkimo-pardavimo sutartį turi patvirtinti notaras. Turėkite omenyje, kad jam gali prireikti kelių dienų, kad tinkamai paruoštų visus reikalingu dokumentus sėkmingam jūsų sandoriui.

 

Domina kadastriniai matavimai? Altagis Jums gali padėti:  http://altagis.lt/kadastriniai-matavimai/

Patalpinta rubrikoje(-ose): Naudingosios iškasenos
RĖKYVA, AB Call Today
Balsavo: 15
Adresas:
Lingailių g. 27A, Šiauliai
Telefonas:
El. paštas:
Tinklalapis:
Aplinkos apželdinimas
Aplinkotvarka
Gėlės
daugiau veiklų >
Profesionalių durpių substratų ir aukštos kokybės samaninių durpių žaliavos tiekėja, garantuojanti aukščiausią produktų kokybę.(...)
Balsavo: 15
Adresas:
KURKLIAI, KURKLIŲ SEN., ANYKŠČIŲ R.
Telefonas:
El. paštas:
Tinklalapis:
Aplinkotvarka
Automobilių transporto paslaugos
Kelių tiesimas
daugiau veiklų >
Jums reikia smėlio, žvyro, skaldos, grunto- MES pristatysime Jums iki pat namų.
www.linchema.lt
www.rigemeta.lt
www.linchema.lt
www.rigemeta.lt