Akmens rūšių įvairovė ir pasirinkimo galimybės

Publikavimo data: 2014-03-22 Akmens rūšių įvairovė ir pasirinkimo galimybės Natūralus akmuo – tai neįkainojama gamtos mums dovanota dovana, kuri pasižymi ilgaamžišku tarnavimu, išskirtiniu grožiu, natūralumu bei originalumu. Aplinkoje jis yra naudojamas jau nuo senų senovės – tai viena iš dažniausiai naudojamų apdailos medžiagų pasaulio civilizacijos istorijoje. Akmuo pasirinktas ne šiaip sau – jis yra natūralus gamtos produktas, kuri dažniausiai patenkina net ir paties išrankiausio kliento skonį. Akmens gaminiai neretai būna net ir pačios sudėtingiausios architektūrinės idėjos sprendimas. Marmuras, travertinas, granitas, skalūnas ar oniksas sukuria šiltą, originalią ir natūralią aplinką. Akmens spalva ir paviršius yra svarbiausi akcentai, kurie nulemia jo rūšies pasirinkimą, t. y., nusprendžiant, iš ko bus pagaminta tam tikra apdailos detalė.

 

Akmuo pasižymi ilgaamžiškumu, atsparumu trinčiai, šalčiui ir karščiui, akytumu, trapumu. Be abejo, šios savybės skiriasi nuo rūšies, išgavimo regiono, apdirbimo technologijos. Iš akmens gaminami židiniai ir krosnelės bei ugniakurai,  daroma apdaila židiniams, stalviršiai, laiptai, palangės ir pan. Toliau aptarsime keletą populiariausių akmenų: granitą, marmurą, travertiną, oniksą, skalūną, jų savybes ir panaudojimo sritis.

Universaliausias akmuo yra granitas. Jis priklauso magminių intrūzinių uolienų grupei. Susidaro tose vietose, kur veikia didelis slėgis ir temperatūra. šis akmuo dėl savo tvirtumo ir kietumo naudojamas visur, ypač stalviršiams, be to, granitą sunku ir subraižyti. šio akmens gaminiai pasižymi unikaliais spalvų bei struktūros raštais. Jis naudojamas kaip puiki statybinė medžiaga, tinkanti tiek vidaus, tiek ir lauko apdailai. Kiekvienas granito luitas daugybę metų natūraliai formavosi gamtoje, todėl dviejų identiškų akmenų rasti neįmanoma.

Marmuras yra metamorfinė uoliena, susidariusi iš persikristalizavusios klinties ar dolomito. Jis sudarytas iš mineralo – kalcito. Tai nedegus, ilgai šilumą laikantis akmuo. Jis puikiausiai tinka interjero detalėms: grindims, laiptams, dangai, židinių apdailai. šis akmuo taip pat naudojamas statybose, buities daiktų, suvenyrų gamyboje bei kuriant skulptūras.

Kiek rečiau naudojamas akmuo yra travertinas. Tai nuosėdinė uoliena, kuri vardą gavo nuo Tivolio miesto Italijoje, kuriame yra dideli šios uolienos klodai Jis dažniausiai naudojamas vonios ir miegamojo kambario apdailai. Puikiai tinka sienų ir židinių puošybai.. Kartais travertinas vandens telkiniuose suformuoja užtvankas, sukurdamas nuostabaus grožio ežerus ir krioklius. Juos galima pamatyti Plitvicų ežerų nacionaliniame parke, Chuanglunge.

Oniksas yra vienas oksidų klasės mineralų. Vertingiausi jie yra su baltais ir juodais sluoksniais. Pasitaiko oniksų su rudos, juodos ir baltos spalvų persisluoksniavimais. Jis randamas visame pasaulyje, ypač daug jo yra vulkaninių uolienų tuštumose. šio akmens gaminiai būna persišviečiami, ypač prabangiai tviskantys. Jei oniksas bus derinamas kaip interjero detalė gerai apšviestose patalpose, jis atskleis visą savo grožį. Tai nepakartojama apdailos medžiaga, tinkanti net įnoringiausiam skoniui, norinčiam sukurti jaukią ir ypatingą aplinką.

Skalūnai yra akmens plokštelės, sudarytos iš plonų sluoksnių. Jos nuo seno naudojamos statybų darbuose, ypač stogdengystėje. Kadangi skalūną galima suskaldyti labai plonais sluoksniais, jis plačiai naudojamas stogų dangoms gaminti. šis akmuo atsparus erozijai. Dažniausiai jis naudojamas norint suteikti natūralumo įspūdį, todėl labai retai poliruojamas, o specialios priežiūros nereikalauja.

Taigi, natūralaus akmens apdaila papuoš namų sienas, grindis, fasadą ar židinį. Netašytas akmuo atrodo vienaip,  įvairiais būdais šlifuotas turės kitą tekstūrą, spalvų paletę. Viskas priklauso nuo asmeninio skonio. Be to, natūralus akmuo – bene giliausias tradicijas turinti ir seniausiai žmogaus naudojama statybinė medžiaga. Jau mūsų protėviai akmenį vertino dėl jo tvirtumo, ilgaamžiškumo, grožio. Per visą istoriją akmens gaminiai, išliko vertinami, o akmuo, kaip statybinė medžiaga, išpopuliarėjo dar labiau.

Patalpinta rubrikoje(-ose): Akmens gaminiai
Balsavo: 31
Adresas:
J. Tumo-Vaižganto g. 32, SVĖDASAI, ANYKŠČIŲ R.
Telefonas:
El. paštas:
Akmens gaminiai
Palangės
Tvoros
daugiau veiklų >
Projektuojame bei gaminame paminklus, antkapius, tvoreles, židinių apdailos detales. Taip pat akmenines vazas, laiptus bei palanges. Granito(...)
Balsavo: 8
Adresas:
Žemdirbių g. 35, UTENA
Telefonas:
El. paštas:
Tinklalapis:
Akmens gaminiai
Laiptai
Židiniai
Įmonė užsiima antkapinių paminklų gamyba. Taip pat atlieka projektavimo ir montavimo darbus kapinėse. Darbus atliekame pagal individualius užsakymus.
Balsavo: 17
Adresas:
Baltijos g. 34, TELŠIAI
Telefonas:
El. paštas:
Akmens gaminiai
Laiptai
Menai
daugiau veiklų >
Paminklų projektavimas, gamyba ir montavimas. Gaminame ir montuojame: židinius, laiptų pakopas ir akmeninius stalviršius, interjero detalės,(...)
kamelota.lt
www.sekluva.lt
kamelota.lt
www.sekluva.lt