Sūrininkai veiklos sūkuryje

Publikavimo data: 2015-03-02 Sūrininkai veiklos sūkuryje

sūris

Pats melžiu, pats spaudžiu, pats maitinu - tokiu šūkiu vadovaujasi ketvertas Dzūkijos šeimų susibūrę į neformalų susivienijimą “Sūrininkų Namai”. Kiekviena šeima turi savo gyvulius, kiekvienas pas save daro sūrius, o pardavinėja drauge. Ne tik pardavinėja, bet ir rūpinasi savo gaminamos produkcijos kokybe nuolat besimokantys ne tik iš kolegų sūrininkų, bet ir dalyvaudami kursuose, pasikviesdami užsienio konsultantus. 

Žiemos laikotarpiu Sūrininkų Namai prisistato, kaip sūrio kultūros skleidėjai. Ši įdėja gimė vėlyvą praėjusių metų rudenį, kai ožkos ir avys užtrūko, kai karvės irgi laukiasi pavasarinių veršelių. Pieno mažiau, sūrių darom irgi kukliau, tad kodėl gi nepabandžius.

Sūrio istorija, sūris mene, sūrio kultūros židiniai - tai tik keletas rubrikų tarpe kitų tinklalapyje www.surininkunamai.lt. Sūrininkams vis paraginus sūrių mylėtojų tarpe atsirado norinčių savo entuziazmu ir savanorišku darbu prisidėti prie kaupiant ir skleidžiant įvairialypę informaciją apie sūrį. Įkvėpti įvairialypės sūrio kultūros  Sūrininkų Namuose Dargužiuose kuriame gamintojo ir valgytojo susitikimo vietą, kurioje ne tik ragautume įvairius sūrius, bet ir sužinotume kiek galint daugiau apie gamybą, apie valgymo tradicijas.  

sūrio produktas

Gyvuliai, jų pienas ir ramiai kaime dirbantis sodietis - tai gyvas kaimas. Tačiau kaimas be miesto (kaip, beje, ir miestas be kaimo...) būtų nepilnavertis. Tad kviečiame atrasti vieniems kitus, atrasti uosdami: kur čia tas kvepiantis Dargužių sūris? Sūrininkų Namų sūrius rasite Tymo turguje Vilniuje ketvirtadieniais ir šeštadieniais; Dargužių kaime Varėnos rajone; kai kuriuose Vilniaus restoranuose.

Patalpinta rubrikoje(-ose): Pieno gaminiai