Santechnika voniai: nuo įsigyjimo iki priežiūros

Publikavimo data: 2019-05-04 Santechnika voniai: nuo įsigyjimo iki priežiūros

Statistika teigia, jog pastaruoju metu žmonės vis daugiau laiko  praleidžia vonios kambaryje. Didėjantis dėmesys asmeninei higienai tampa savaime suprantamu reiškiniu. Todėl didėja reikalavimai ir vonios kambario santechnikos kokybei. Santechninė įranga privalo nepriekaištingai funkcionuoti ir tuo pačiu estetiškai derėti prie bendro interjero. Todėl iš karto atsakingai apsvarstykite visus aspektus rinkdamiesi tarp laiko patikrintų gamintojų produkcijos ir gaminio, kuriam tuo metu taikoma didelė nuolaida. Racionaliausia rinktis žinomus ir vartotojų pripažintus gamintojus ir jų prekybos ženklo produkcijos prekeivius,  kurie siūlo ne tik patvarius, ilgaamžius gaminius, bet  ir techninio aptarnavimo paslaugas.

Santechnika voniai yra susijusi su vandens valdymu. Nuo santechnikos gaminių kokybės, sumontavimo ir priežiūros įpatumų didele dalimi priklauso vandens cirkuliavimo namuose efektyvumas: kaip jis atbėga, kaip panaudojamas ir kaip palieka namus. Tad kokius gaminius apima santechnika voniai? Tai įvairios kriauklės, plautuvės, vonios, dušo kabinos netgi baseinai. Visa kita galima priskirti apdailai ir papildomoms detalėms vandeniui valdyti: vamzdžiai, nuleidimo mechanizmai, maišytuvai, termoizoliacinės medžiagos ir kt.

Ką reikia žinoti apie santechnikos montavimą ir priežiūrą

Pirmas ir bene svarbiausias žingsnis – tinkamos santechnikos pasirinkimas ir pirkimas. Santechnika voniai montuojama kur kas ilgesniui terminui nei garantinis laikotarpis, dažniausiai 15-20 metų. Todėl ši investicija turi būti gerai apsvarstyta. Kiek ilgai tarnaus ir džiugins akį puikia estetine išvaizda vonios santechnikos įrenginiai, didesne dalimi priklauso nuo šeimininkų priežiūros. Tuo tarpu montavimo darbus derėtų patikėti profesionalams. Neturint  patirties ir reikiamų žinių montavimo darbuose, galima sulaukti įvairių nesklandumų: užliejimo, kitų įrenginių ar baldų sugadinimo, elektros instaliacijos sutrikimų ir kt. Šalia vandens esant nekokybiškai elektros  instaliacijai, sukuriama nesaugi ir net gyvybei pavojinga aplinka.

Atidavę vonios įrangos montavimą į profesionalų rankas, jos priežiūra galime pasirūpinti ir patys. Klysta tie, kurie mano, jog tam nereikia skirti jokio įpatingo dėmesio. Kaip jau minėta, tolimesnis santechnikos gyvavimo laikas priklauso nuo tinkamos priežiūros.

Vonios priežiūra

Remontuojant senąjį vonios kambarį ar įrengiant naują, dažniausiai iškyla klausimas: pasirinkti vonią ar dušo kabiną? Jeigu apsisprendėte, jog Jums reikalinga vonia, dera žinoti, jog egzistuoja esminės prevencinės priežiūros priemonės, užtikrinančios švarią, dailią ir malonią maudytis vonią ilgus metus. Pirmiausia, žinoma, tinkamas vonios valymas. Nesvarbu kokio tipo vonia esti jūsų namuose, jai valyti naudokite tik tam skirtas valymo priemones ir nenaudokite šiurkščių kempinių. Tokiu būdu išvengsite akrilo ar emalio subraižymo. Ypač tam jautrios yra akrilinės vonios. Jas patartina valyti tik skystomis valymo priemonėmis arba rankomis skalbti skirtais skalbimo milteliais. Kitas gana dažnas klausimas: valyti vonią prieš naudojimąsi ar po? Specialistai vieningai teigia, jog vonią išvalyti reiktų po naudojimosi ja. Puikiausiai tam tinka švelni šluostė ir ūkinis muilas. Jeigu vonią valysite prieš maudymąsi, tuomet po maudynių liks nešvarumų, kurie pridžius ir taps sunkiai nuvalomi. Tokiais atvejais dažnai prireikia stiprių cheminių valymo priemonių, kurios kenksmingos paviršiams.

Dažnai vonioje atsiranda nemalonus svečias – pelėsis. Jeigu vonia įmontuota ir plytelės jungiasi su ja, tuomet jungimų vietose formuojasi pelėsis. Kad to išvengtumėte, kuo dažniau vėdinkite patalpą ir po valymo nepalikite drėgnų paviršių. Tai ypač aktualu nelygiems paviršiams, kur kaupiasi vanduo ir tuo pačiu nešvarumai.

Visgi jeigu Jūsų vonia prarado išvaizdą ir jos priežiūra kelia daug keblumų, jos restauravimas – puiki išeitis. Pasidomėjus tokias paslaugas teikiančių įmonių darbo specifika, sužinojome, jog atvykę restauravimo specialistai užtrunka apie 3-4 valandas. Tai gana trumpas laiko tarpas, palyginus su tuo, jog švaria ir estetiška vonia galėsite džiaugtis ne vienerius metus.

Dušo kabinos tausojimo ypatumai

Jeigu asmens higienos kambaryje pasirinkote dušo kabiną, jai taip pat reikalinga atsakinga priežiūra. Jos valymui, kaip ir voniai, nenaudokite priemonių su kietosiomis dalelėmis ar šveitimo miltelių. Pažeistas sienelių ar durų paviršius tuoj pat ims kaupti nešvarumus ir pradės formuotis pelėsis. Jeigu dušo kabina išklijuota plytelėmis, jų tarpus ištepkite glaistu, kuris atstumia vandenį.Tuomet tose vietose nesikaups drėgmė. Vėl pasikartosime, geriausias ginklas prieš pelėsį – patalpos vėdinimas. Dar vienas svarbus aspektas – dušo kabinos duris patartina laikyti praviras.

Kitas gana dažnas, ypaš esant kietam vandeniui, dušo kabinų priešas – kalkės. Jų taip pat nepatartina valyti šiurkščiomis valymo priemonėmis. Tam yra skirti specialūs kalkėms valyti  skysti valikliai arba baltasis actas. Verta žinoti, jog kalkės mažiau nusės ant stiklo ir plytelių, jeigu juos išpurkšite specialia nanodanga. Ji atstumia riebalus, purvą ir kalkes bei palengvina valymą.

Neatmeskite galimybės ieškoti profesionalios pagalbos

Kaip jau minėjome pradžioje, pirkdami vonios santechnikos įrenginius, rinkitės specialistus, kurie siūlo ir techninio aptarnavimo paslaugas. Tuomet, iškilus priežiūros nesklandumams, Jums neprireiks eikvoti laiko specialistų paieškai. Be to, meistrai prekiaujantys konkretaus prekybos ženklo įrenginiais, puikia išmano ir jos priežiūros įpatumus. Todėl valymo, gedimų šalinimo ar restauravimo paslaugos jums bus suteiktos greitai ir efektyviai. Tuo pačiu sutaupysite savo laiką, bei ženkliai sumažinsite išlaidų sumą.

 

Prieš pradėdami darbus pasirūpinkite santechnikos prekėmis. Šių produktų pardavėjus galite rasti mūsų įmonių kataloge:

Santechnikos prekės Vilniuje

Santechnikos prekės Kaune

Santechnikos prekės Klaipėdoje

Patalpinta rubrikoje(-ose): Santechnikos prekės
Balsavo: 62
Adresas:
Ramučių g. 1, ŠILUTĖ
Telefonas:
El. paštas:
Akmens gaminiai
Baldai
Baldų gamyba
daugiau veiklų >
Baltijos marmuro panaudojimo sritį riboja tik žmogaus fantazija! Dirbtinio marmuro technologija sukurta JAV. Ji ne kartą yra pelniusi(...)
kamelota.lt
www.kopicentras.lt
kamelota.lt
www.kopicentras.lt