Ką pasirinkti: garsių prekinių ženklų ar namų gamybos kosmetiką?

Publikavimo data: 2014-03-22 Ką pasirinkti: garsių prekinių ženklų ar namų gamybos kosmetiką? Apie įvairiausius prabangius ir brangius kremus žinome bene visos. Gausybę jų reklamų matome per televiziją, spaudoje, o ir nuėjus į parduotuvę išgirstam išsamių pasakojimų apie parduodamus kremus, šampūnus, kaukes. Tačiau, kai pradedame analizuoti kosmetikos produktų sudėtį, neretai pamatome, kad didžioji medžiagų dalis yra nežinoma, todėl negalime būti tikri, kad priemonė nesukels alergijos ar odos sudirgimo. Norintiems tiksliai žinoti, kokios medžiagos įeina į naudojamų kosmetikos produktų sudėtį ir bijantiems kenksmingų priedų, reikia nurimti: išeitis yra – tai natūrali kosmetika, todėl kūno priežiūros priemones rekomenduotume gamintis patiems namuose.

 

Toliau pateiksime keletą receptų kaip iš namuose esančių produktų pasidaryti kremą, veido ir plaukų kaukes bei šampūną.

Natūralų, alergijos nesukeliantį kremą, kuris tausotų ir švelniai puoselėtų odą, visai nesunku pasigaminti namuose. Jame nebus nepageidaujamų konservantų, jokių nereikalingų sintetinių priedų, medžiagų gerinančių kremo konsistenciją ar leidžiančių jam galioti kelerius metus, be to,  valomasis, drėkinamasis, jauninamasis, maitinamasis ar kitoks pageidaujamas efektas pasireikš daug greičiau, kadangi bus šviežias ir pagamintas iš natūralių medžiagų. Jei jūsų oda sausa, rekomenduojama pasigaminti drėkinamąjį kremą. Toks rožėmis kvepiantis švelnus kremas prisotins odą maistingosiomis medžiagomis ir drėgme. Gaminant Jums reikės: šaukštelio glicerino, šaukštelio bičių vaško, šaukšto abrikosų arba persikų kauliukų aliejaus, 2 šaukštų rožių vandens, šaukšto virinto vandens. Ištirpinkite vašką ir sumaišykite jį su glicerinu. Supilkite virintą vandenį ir aliejų bei rožių vandenį. Viską gerai išmaišykite (jei tai padaryti sunku - pašildykite). Pagamintą kremą laikykite šaldytuve. Jei turite riebią veido odą, viską darykite taip pat, tik vietoje abrikosų arba persikų kauliukų aliejaus, pilkite bergamočių, greipfrutų, melisų, citrinų ar rozmarinų.

Namuose galima pasigaminti puikių veido kaukių, tačiau nereikia pamiršti, kad jos itin greitai genda, todėl jas gaminkite tik vienam kartui. Prieš dedantis paprastą kaukę ar tą, kurios pagrindas – natūrali kosmetika, pirmiausia kruopščiai nuvalykite veido odą. Būtų gerai, jei pasinaudotumėte ir garų vonelę, net galinant atsiveria poros ir kaukė geriau veikia.

Kaukės likučius nuo veido reikia nuvalyti kosmetine servetėle arba nuplauti kuo vėsesniu vandeniu, kad poros vėl užsivertų. Jei turite sausą veido odą, rekomenduojame užsidėti kiaušinio trynio su medumi kaukę. Jums prireiks: 1 kiaušinio trynio ir 1 arbatinio šaukštelio medaus. Ištrinkite trynį su medumi, gautą košelę užtepkite ant veido ir palaikykite 15–25 minutes, paskui nuplaukite vandeniu ir ant šlapios odos užtepkite aliejaus. švelniai pamasažuokite, kol įsigers. šią kaukę naudinga teptis 2–3 kartus per savaitę. Jei vargstate dėl itin riebios veido odos, taip pat palepinkite ją kauke. Sumaišyti 1 kiaušinio baltymą, 0,5 stiklinės kefyro, 2 šaukštus medaus, 2 šaukštus varškės. Ištepti odą ir palaikyti 15 min., po to nuplauti šiltu vandeniu.  Norėdamos nudžiuginti visą kūna, uždėkite kaukę ir jam. Reikia sumaišyti 200 g medaus su 250 g druskos. Prieš einant į pirtį šia mase išsitepkite nuo galvos iki kojų ir kaitinkitės apie 10 min., nuolat masažuodama odą. Taip greičiau atsivers poros ir oda efektyviai apsivalys.

Natūrali kosmetika puikiai tinka ir plaukams. Juos labai nesudėtingai galima palepinti plaukų kaukėmis ir šampūnais, pasidarytais namuose.

Gaminantis šampūną jums nereikės nei daug laiko, nei ypatingų talentų – viskas iš tiesų labai paprasta, aišku ir lengva. Prireiks 1 puodelio distiliuoto vandens, nedidelio gabaliuko vaikiško muilo, 2 arbatinių šaukštų glicerino, apie 12 g. džiovintų ramunėlių. Vandenį reikia užvirinti. Sudėkite ramunėles, pavirkite apie 20 min. ir nuovirą perkoškite. Į švarų nuovirą galima sudėti sutarkuotą muilą ir maišant  pilti gliceriną. štai ir pagaminote šampūną! Jūsų plaukai bus dėkingi, sveiki, o galvos oda nuraminta.

Visų tipų plaukams rekomenduojama kiaušinių kaukė. Kiaušinis yra vienas geriausių pagalbininkų silpniems, pažeistiems plaukams. Kiaušinio trynio sudėtyje gausu riebalų ir baltymų, kurie natūraliai drėkina galvos odą, o baltymas mažina plaukų polinkį riebaluotis. Normaliems plaukams reikėtų naudoti visą kiaušinį. Jeigu jūsų plaukai riebaluojasi, naudokite tik kiaušinio baltymą. Jeigu jie praradę žvilgesį ir išsausėję, tuomet rekomenduojama naudoti tik kiaušinio trynį. Ant švarių ir sausų plaukų reikėtų tepti maždaug pusė puodelio kiaušinio, jeigu matote, kad reikia, užtepti galite ir daugiau. Palaikykite šią kaukę 20 minučių ir išplaukite galvą vėsiu vandeniu ir šampūnu. šią kaukę galima naudoti tik kartą per mėnesį.

Jei jūsų plaukai nežvilga, naudokite jogurto kaukę. Pieno produktai švelniai valo plaukus, o jame esantys riebalai itin efektyviai drėkina galvos odą. Pusė puodelio jogurto ar grietinės įmasažuokite į galvos odą ir palikite maždaug 20-čiai minučių. Vėliau plaukus išplaukite šampūnu. šią kaukę naudoti galima tik kartą per savaitę.

Nepaisant visų natūralios kosmetikos privalumų, ją namuose gaminančių žmonių ir profesionalių kosmetologų nuomonės nevienodos. Profesionalų teigimu, neteisingai pagaminti produktai gali sukelti pavojų sveikatai, pakenkti odai. Namų gamybos produktuose neretai naudojami eteriniai aliejai, kurie gali sukelti alergines reakcijas, be to, niekada negali žinoti, kaip išgaunami tie eteriniai aliejai. Jų teigimu, kosmetikos kūrėjai yra apmokyti šiam darbui, todėl vertėtų naudoti jau sukurtą, o ne pačių namuose pagamintą produkciją.

Taigi, akivaizdu, jog natūrali kosmetika – tema, sukelianti kontraversiškų diskusijų. Kiekviena moteris bandydama įvairias priemones gali išsirinkti labiausiai tinkančius produktus, o naudoti natūralią kosmetiką ar įprastą – kiekvienos vidinis apsisprendimas.

Patalpinta rubrikoje(-ose): Kosmetikos priemonės