Išmanieji televizoriai
Publikavimo data: 2014-08-22
Pagrindinės funkcijos
Visų pirma reikia akcentuoti, kad „Smart TV“ – tai interneto integravimas į televizorių, kuris turi tris pagrindines funkcijas: programėles (apps), naršymą internete ir DLNA.
Programėlės (apps). Turint jas galima naudotis įvairiomis paslaugomis, veikiančiomis per internetą. Tai gali būti internete esanti vaizdo medžiaga, pvz., „Youtube“, taip pat internetu transliuojama TV, pvz., „IPTV“, bendravimas tiesiogiai, pvz., „Skype“ arba socialiniuose tinkluose, pvz., „Facebook“, radijas, žaidimai internete, ir kitos paslaugos, kurioms norint naudotis reikalinga prieiga prie interneto. Šių paslaugų galimybės labiausiai priklauso nuo programėlių kiekio bei gamintojo parametrų. Vieni programėlių kūrėjai jas puikiai pritaiko ir išmaniesiems televizoriams, kiti jiems gali pasiūlyti vos keletą. Vos įsigiję išmanųjį televizorių, jame jau rasite įdiegtų keletą populiarių programėlių. Dažniausiai tai būna „Facebook“, „Youtube“, „Skype“. Jeigu norėsite jų daugiau, turėsite apsilankyti gamintojo programėlių parduotuvėje.
Naršymas internete. Tai standartinis naršymas internete, tik šiek tiek lėtesnis ir ne toks patogus kaip naudojantis kompiuteriu. Neretai nutinka taip, kad naršant per televizorių internetinės svetainės neatsidaro ar tiesiog užstringa, atsidariusiame lange matoma ne visa svetainės informacija. Be to internete naršyti naudojantis televizoriaus nuotolinio valdymo pulteliu nėra labai patogu. Norint kokybiškai ir greitai naršyti reikėtų įsigyti specialią klaviatūrą.
DLNA. Jeigu jūsų išmaniajame televizoriuje yra „Digital Living Network Alliance“ (DLNA) funkcija, tuomet jūs su juo galėsite sujungti kompiuterį, planšetę, išmanųjį telefono ar kitą DLNA palaikantį įrenginį ir taip turėsite galimybę kilnoti nuotraukas, vaizdo medžiagą, muziką ir kitokią informaciją. Pavyzdžiui, įvairią filmuotą medžiagą bei nuotraukas iš savo išmaniojo telefono iš karto nesunkiai galėsite perkelti į televizorių. Jums nereikės USB rakto arba kitos laikmenos. Ši funkcija naudinga tik tada, jeigu namuose turite belaidį internetą arba kitus įrenginius su DLNA funkcija.
Populiariausi televizoriai
Šiuo metu jau daugybė gamintojų rinkai siūlo išmaniuosius televizorius. Kiekvienas jų šią funkciją vadina vis kitaip. Pateikiame populiariausius ir trumpą jų apžvalgą.
„Samsung Smart Hub“ televizoriuje jau yra optimalus įrašytų programėlių kiekis. Internetinėje „Samsung“ parduotuvėje yra bene didžiausias programėlių pasirinkimas. „Smart TV“ funkcija naudotis yra tikrai patogu, o informacijos išdėstymas aiškus ir paprastas. Ne visuose „Samsung Smart Hub“ modeliuose yra vienodos interneto naudojimo galimybes – tik patys brangiausi gali naršyti internete; pigesni neturi netgi „Skype“ programėlės. Nepaisant to, tai yra puikus pasirinkimas, vertinant kokybės ir kainos santykį.
„LG smart TV“ – ši televizorių platforma, kaip ir „Samsung“ turi labai panašius privalumus. LG interneto parduotuvėje, yra gana didelis programėlių pasirinkimas, be to, informacija ekrane išdėstyta iš tikrųjų labai patogiai, gerai parinktos tos programėlės, kurios į televizorių būna instaliuotos dar gamintojų. Be abejo, būna taip, kad sistema veikia ne itin stabiliai: „LG smart TV“ kartais tiesiog užstringa.
„Philips Smart TV“ turi patogų ir gana greitą valdymą, tačiau šiame televizoriuje yra gana nedidelis programėlių pasirinkimas. Nors interneto naršyklės naudojimas ir labai patogus, tačiau jis turi gana ribotas funkcijas.
„Sony Entertainment Network“ televizoriuose yra gerų ir kokybiškų programėlių, susijusių su vaizdo žiūrėjimu. Tačiau šio televizoriau meniu gana padrikas. Būtų gerokai patogiau, jeigu visos susijusios funkcijos būtų sutelktos į vieną vietą. Interneto naršyklė nėra itin greita, o programėlių pasirinkimas gana nedidelis.
„Panasonic VIERA Connect“ televizoriuje programėlių pateikimas ekrane nėra labai patogus, kadangi viename lange jų norėtųsi matyti kiek daugiau. Naršymas internete ne visada veikia tikrai sklandžiai, neretai užstringa, kai kurios svetainės tiesiog neatidaromos. Internetinėje „Panasonic“ parduotuvėje jaučiama kokybiškų programėlių stoka.
Atsižvelgiant į labai spartų technologijų vystymąsi, šių platformų vertinimai gali labai greitai pasikeisti. Juk kiekvienas gamintojas stengiasi kuo labiau ištobulinti savo išmaniųjų televizorių sistemą, suteikti jai dar daugiau galimybių, palengvinti valdymą Šiandien jau yra net ir tokių įrenginių, kuriuose „Smart TV“ funkciją naudotojas gali valdyti rankų judesiais arba balsu, prie jų pridedamos ir klaviatūros, kurios palengvina naršymą internete, padeda geriau išnaudoti bendravimo galimybes socialiniuose tinkluose.
Ar vertą įsigyti?
Išmanieji televizoriai – tai originali technologinė naujovė, kuria tikrai smagu naudotis. Tačiau, ar tai tikrai reikalingas daiktas namuose, kiekvienas turi spręsti pats. Peržiūrėjus visas funkcija, jas gyvai pamačius viename televizoriuje galima lengviau apsispręsti. Vis dėlto, svarbus prisiminti tai, kad kol kas išmanieji televizoriai nesiūlo nieko ko negalėtų atlikti kompiuteris, prijungtas prie paprasto plačiaekranio televizoriaus. Kita vertus – išmanusis televizorius, tai visų funkcijų darna vienoje vietoje. Juk daug patogiau turėti vieną įrenginį, nei prie kompiuterio prijungtą televizorių, prie to televizoriaus – kamerą, garso sistemą ir t. t., o šalia to dar daugybę susipainiojusių laidų.