Ką verta žinoti pradedančiajam verslininkui?

Publikavimo data: 2015-03-12 Ką verta žinoti pradedančiajam verslininkui?

pradedantysis verslininkasNutarėte imtis savo verslo, o gal jau pradėjote jį kurti? Patariame, į ką būtina atkreipti dėmesį, kad sulauktumėte savo verslo sėkmės.

Daryti tai, kas patinka

Dažniausiai verslo imasi tie žmonės, kurie siekia ženkliai padidinti savo pajamas. Tačiau tai tikrai nereiškia, jog visi verslininkai siekia tik praturtėti ir uždirbti kuo daugiau pinigų. Kartais noras pasiekti didelio pelno lieka antroje vietoje, o pirmoje vietoje būna noras dirbti mėgiamą darbą ir užsiimti patinkančia veikla. Pinigai tikrai nėra blogai, nes jie leidžia užtikrinti gerą šeimos finansinę padėtį, suteikia galimybę jaustis saugiai dėl savo ir šeimos ateities, bet jie tikrai nėra pagrindinis tikslas visiems, kurie kuria savo verslą. Labai dažnai verslo imamasi, nes tai būna susiję su tų žmonių gyvenimo būdu ir pomėgiais. Žinoma, tokie žmonės nesistengia susikrauti sau turtų, tačiau tikrai užsidirba pragyvenimui ir susitaupo. Taigi, imantis verslo svarbu daryti tai, kas yra malonu, ir tikėti tuo, ką darai. Markas Zukcerbergas, Steve‘as Jobsas pirmiausia nesiekė piniginės naudos, o darė būtent tai, kas jiems patinka.

Idėja fix

Kaip daugeliui žinoma, sukurti savo verslą galima iš mėgiamos veiklos arba sugalvotos idėjos. Jeigu pasitvirtins, jog Jūsų idėja turi paklausą, galite uždirbti didelius pinigus patys kurdami verslą arba tą idėją parduodami kitiems. Tačiau, jei norite, kad Jūsų sumanymas būtų paklausus, neturėtumėte kartoti to, kas jau yra, o sukurti kažką unikalaus, savito, ko pasaulis ar Jūsų šalis dar nematė. Tuomet Jūsų verslas tikrai turės labai didelį pasisekimą ir galimybę plėstis.

Kurti kokybišką ir vertingą produktą

Svarbu kurti tai, ko tikrai reikia žmonėms, kad jiems tai būtų naudinga. Taip Jūs skatinsite žmones tobulėti, o jūs jausite didesnę vertę, pasitenkinimą savo verslu ir sulauksite gero įvertinimo. Bene svarbiausia yra kurti kokybišką daiktą, produktą, nes jei kuriama prastai ir atmestinai, tuomet galima pasiekti tik trumpalaikės naudos. O tie, kurie orientuojasi į ilgalaikį rezultatą, turėtų stengtis dėl kokybės ir grįžtamojo ryšio. Minėtieji Markas Zukcerbergas ir Steve'as Jobsas taip pat svarbiausiu tikslu laikė kokybišką produktą.

Visagalis internetas

Dažnai sako, kad geram produktui reklamos nereikia, tačiau su tuo sutikti galima tik iš dalies. Taip, senai rinkoje įsitvirtinęs produktas jau turi savo klientų ratą, tačiau naujam produktui reikia, kad apie jį sužinotų kuo daugiau žmonių. Dabar yra daug lengviau negu anksčiau, nes internetu galima pasiekti begalo didelį kiekį žmonių, todėl atsiveria daugiau galimybių ir leidžia greičiau skleisti savo idėją, plėtoti bei vystyti verslą. Reklamuotis internete ypač aktualu toms įmonėms, kurios nori pasiekti labai didelę auditoriją.

Darbas žmogų puošia!

Jei tikitės, kad verslininkai gauna pinigus tik už tai, kad jie yra verslininkai, labai klystate. Jie dirba begalo daug ir dažnai eikvoja savo laisvalaikį. Nusprendę pradėti savo verslą susidursite su daugybe sunkumų, o ypač pirmaisiais metais. Tačiau, jeigu neišsigąsite ir įdėsite daug pastangų bei laiko, visas darbas tikrai atsipirks ir Jūs pasieksite savo tikslą. Pirmieji metai gali būti patys sunkiausi, bet įveikę visus pečius slėgusius rūpesčius, galėsite savimi didžiuotis ir rinkai pasiūlyti kokybišką, vertingą produktą. Taip pat derėtų nepamiršti, jeigu dirbate ne vienas, jog nuo šiol esate atsakingas ir už savo darbuotojus, ir už įmonės akcininkus. Investuotojai siekia padidinti savo pelną, todėl turite išsiaiškinti, ko siekiate Jūs, ko siekia akcininkai, ir rasti abi puses tenkinančius kompromisus. Prieš imantis verslo turite apsvarstyti dėl galimos rizikos, nes ji visada bus šalia. Jei bijote rizikuoti, tokiu atveju geriau pagalvoti apie galimybę dirbti rinkoje įsitvirtinusioje, stabilioje įmonėje ir tapti jos akcininku.

Kurdami savo verslą, patys galėsite pasiskirti sau pareigas, kurių norite, ko negalėtumėte padaryti kitoje įmonėje. Net ilgą laiką dirbdami ne savo įmonėje, nebūsite užtikrinti, ar kada nors būsite paaukštinti. Galite daug metų dirbti ir tikėtis atsakingesnių pareigų, bet taip jų ir nesulaukti. Taigi, turite nepamiršti, kad Jūsų laukia sunkus darbas, tačiau jeigu į jį įdėsite daug savo jėgų, pastangų ir laiko, Jūs tikrai sukursite tai, kuo tikite.

 

Patalpinta rubrikoje(-ose): Verslo konsultacijos