Veidrodžių įtaka erdvei. Kaip išsirinkti?

Publikavimo data: 2014-08-01 Veidrodžių įtaka erdvei. Kaip išsirinkti? Kiekvienuose namuose ant sienų kabantys veidrodžiai yra ne tik itin funkcionali, tačiau ir interjerą papuošianti ir erdvę pakoreguojanti detalė. Veidrodžiai gali būti visokiausių formų ir spalvų, taip pat rėminimo tipų, raštų ir stiklų. Ieškant naujo veidrodžio savo namams labai svarbu nepasiklysti veidrodžių karalystėje ir rasti geriausią ir labiausiai tinkantį variantą. Ir nors tradiciškai priimta galvoti, kad veidrodžio funkcija namuose yra vien praktiška – užmesti į jį akį išbėgant iš namų ar išsirinkti tinkamiausią drabužių derinį, tačiau jis taip pat ir papuošia erdvę bei gali tapti unikaliu meno kūriniu jūsų namuose.

Koreguojami erdvių dydžiai
Pasinaudodami veidrodžių optinėmis savybėmis galime išspręsti erdvės stoką namuose. Pavyzdžiui, jeigu jūsų svetainė nedidelė ir gana tamsi, veidrodis ar net keli padės jums sukurti dvigubo kambario efektą. Tiesiog tereikia veidrodį pritvirtinti prie vienos iš kambario sienų arba pastatyti jį ant grindų. Tai gerokai padidins erdvę. Kad jūsų namuose besilankantys svečiai neapsigautų ir neatsitrenktų į veidrodį sugalvoję nueiti į neva esantį kambarį, šalia jo pastatykite kokį nors ryškų akcentą, pvz., antikvarinę medinę skrynią, minkštą pufą, didelę raštuotą vazą. Jeigu jūsų kambario siena gana ilga ir tuščia tuomet rekomenduojama sustatyti du vienodus veidrodžius šalia viens kito. Atspindžių žaidimas sukurs praviro lango įspūdį.
Keičiant erdvės pojūtį moderniuose interjeruose geriausiai tiks berėmiai veidrodžiai arba su labai plonais metaliniais rėmais. Jei jis kabės virš indaujos, tuomet šalia sustatykite stiklinius bei metalinius indus, pvz., puošnias taures, įmantrias vazas ir pan. Stikliniai paviršiai ir blizgančios metalinės detalės atsispindėdamos jūsų veidrodyje sukurs smagų šviesos atspindžių žaismą.

Kaip sukurti dagiau šviesos?
Visi tie, kurie mėgsta itin šviesias erdves, tačiau kambaryje turi tik vieną langą, šią problemą gali išspręsti panaudodami didelį veidrodį. Jeigu prie lango stovi komoda, tuomet veidrodį geriausia kabinti virš jos. Tokiu atveju pro jūsų langą sklindanti saulė atsispindės veidrodyje ir taip bus sukurtas antrojo lango efektas.
Ypatingai efektyvu bus, jei koridoriuose, prieškambariuose bei įvairiose tamsiose nišose pastatysite žmogaus ūgio veidrodžių. Tai ne tik išplės ir pašviesins erdves, bet ir bus praktiškai labai naudinga. Nepamirškite, kad norėdami veidrodyje save matyti visu ūgiu, jo viršutinė briauna turėtų būti ne žemiau nei 170 cm aukštyje, o plotis turi būti ne mažesnis kaip 50 cm.
Jei norite veidrodžio miegamajame, drąsiai statykite jį tiesiai ant grindų, tuomet medžių ir debesų atspindžiai kas rytą jus maloniai pažadins. Jeigu jūsų miegamajame nėra užuolaidų, veidrodžio rėmo spalvą derinkite prie langų – tokiu atveju bus sukurta iliuzija, kad tai dar venas langas, kuris teikia nemažai šviesos. Nerekomenduojama veidrodžio statyti tiesiai prieš lovą – juk vos prabudę retai kada atrodome taip, kad iš tikrųjų norėtųsi šypsotis…
Jei norite tonuoto veidrodžio, turėkite omenyje, kad nors jis ir atrodys labai originaliai, tačiau jo praktinė funkcija ir šviesos atspindėjimas bus gerokai mažesni. Renkantis veidrodį itin tamsiose erdvėse, pvz., koridoriuje ar prieškambaryje, rekomenduojame įsigyti skaidraus stiklo veidrodį, kuris bus ne tik gražus, bet ir praktiškas.

Kaip išsirinkti veidrodžio rėmus?
Veidrodis ir jo rėmas turi būti parinkti pagal jūsų namuose sukurtą interjerą bei viso kambario dydį. Skirtingus rėmus reikia pasirinkti ir pagal tam tikro stiliaus kambarius. Tai gali būti klasikinio, ar modernaus, Provanso stiliaus ar eklektikos interjerai.
Klasikinio stiliaus interjerui reikėtų rinktis tokio pat stiliaus veidrodžio rėmą. Jis turėtų išsiskirti aiškiomis ir harmoningomis formomis bei subtiliu dekoru. Moderniam kambario stiliui geriausiai tinka griežtų formų, originalūs, ryškūs, metalinio profilio rėmai. Jei jūsų namuose vyrauja Provanso stilius, įsigykite klasikinius, bet gerokai pasendintus veidrodžio rėmus. Šioje srityje nebijokite drąsiai eksperimentuoti: juk kartais klasikinio stiliaus rėmai puikiai tinka moderniame interjere.
Kai rinksitės veidrodžio rėmą, būtinai atsižvelkite ir į paties veidrodžio dydį. Jei jis itin didelis, tikrai netiks siauri smulkūs rėmeliai, tačiau jei renkate rėmą mažam veidrodžiui, galite derinti tiek siaurą rėmelį, tiek ir platų. Be abejo, nedidelis veidrodis, įrėmintas gana plačiame rėme, tampa mažiau praktiškas ir pagrindinė jo funkcija būna puošti interjerą. Taigi, norint, jog veidrodis puikiai atliktų savo pagrindinę funkciją, reikėtų rėmo dydį rinktis proporcingą veidrodžiui.
Kalbant apie rėmų formas, akcentuotina, kad pastaruoju metu itin išpopuliarėjo stačiakampiai, o apvalių ir ovalių formų veidrodžių ieškoma vis mažiau.

Veidrodis vonios kambaryje
Jei renkatės veidrodį vonios kambariui, visų pirma atsižvelkite į šios patalpos dydį bei visą interjerą. Taip pat vienas svarbiausių kriterijų perkant veidrodį vonioje, yra medžiaga, iš kurios pagamintas jo rėmas. Voniose rekomenduojame kabinti veidrodį su plastikiniu rėmu, kadangi dėl didelio kiekio drėgmės medinis po kurios laiko deformuosis.
Mažam vonios kambariui geriausiai tinka vientisi pailgi veidrodžiai. Jie turėtų būti montuojami virš kriauklių bei visų spintelių. Veidrodžiai vizualiai padvigubins vonios erdvę, o įspūdį dar labiau sustiprins virš jo pritvirtinti šviestuvai, nukreipti žemyn į veidrodį. Jeigu jūsų vonioje yra langas, veidrodį nukreipkite taip, kad visa sklindanti šviesa kristų į jį. Tokiu būdu padvigubinsite natūralų apšvietimą. Labai mažoje vonioje stačiu kampu vienas į kitą pakabinę du veidrodžius taip pat padidinsite erdvę ir išgausite daugiau šviesos.


Dekoracijos šalia veidrodžio
Tie, kurie yra neabejingi meno kūriniams, šalia veidrodžio gali drąsiai kabinti gražiausius įrėmintus paveikslus su stiklu. Tuomet atspindžiai veidrodyje papildomai atsišvies ir bus sukurta ypatinga vandens paviršiaus iliuziją. Rinkitės jūros motyvų ar egzotinių gėlių paveikslus, prie jų gali būti priderinti blizgūs sidabro spalvos rėmai, kurie atsispindėdami taip pat padidins erdvę. Rėminti galite ne tik tapytus piešinius, bet ir grafikos darbus ar gražiausias šeimos nuotraukas, kurias įrėminus ant pasporto po stiklu apsaugosite nuo drėgmės ir blukimo.

Patalpinta rubrikoje(-ose): Interjero idėjos
Balsavo: 28
Adresas:
Senasis Ukmergės kel. 12, UŽUBALIŲ K., VILNIAUS R.
Telefonas:
El. paštas:
Tinklalapis:
Apšvietimo sistemos
Architektai
Elektros darbai
daugiau veiklų >
JUNG Vilnius siūlo platų elektros instaliacinių medžiagų asortimentą - nuo paprasčiausio jungiklio ar kištukinio lizdo iki Protingo Namo(...)
Balsavo: 5
Adresas:
Tarpučių g. 148, MARIJAMPOLĖ
Telefonas:
El. paštas:
Tinklalapis:
Akmens gaminiai
Dovanos
Grindų dangos
daugiau veiklų >
UAB „Rikela“ buvo įkurta 2016 metais. El.parduotuvėse rik-pot.eu ir rik-tapes.eu parduodame lauko ir vidaus vazonus, interjero detales,(...)
Balsavo: 12
Adresas:
Meistrų g. 13, VILNIUS
Telefonas:
El. paštas:
Tinklalapis:
Baldų gamyba
Durys
Interjero idėjos
daugiau veiklų >
Metalo gaminiai, kalvystės darbai. Meninė kalvystė. Dekoratyviniai metalo gaminiai.
www.baltijosmarmuras.lt
miskinta.lt
www.baltijosmarmuras.lt
miskinta.lt