Vaikų dantų priežiūra: kodėl svarbu rūpintis pirmaisiais dantukais ir reguliariai apsilankyti pas odontologą

Publikavimo data: 2016-06-08 Vaikų dantų priežiūra: kodėl svarbu rūpintis pirmaisiais dantukais ir reguliariai apsilankyti pas odontologą

Graži šypsena – žmogaus puošmena, tačiau svarbiausia dantų ir burnos būklė, nuo kurios tiesiogiai priklauso asmens gyvenimo kokybė ir patogumas. Suaugusiųjų dantų būklė labai stipriai siejasi su tuo, kaip jie buvo prižiūrimi vaikystėje. Jei tėvai tam neskyrė daug dėmesio, tikėtina, jog vaikas turės nemažai problemų ateityje. O štai teisingai suformuoti įgūdžiai leis jam džiaugtis sveika ir gražiai atrodančia šypsena ir ateityje. Taigi, kaip pasirūpinti vaikų dantų būkle, jog ateityje mažasis neturėtų rimtų dantų problemų?

Kasdienė dantų priežiūra nuo pirmųjų išdygimo

vaikų dantų priežiūra

Siekiant turėti gražią ir svarbiausia – sveiką – šypseną, būtina dantimis rūpintis nuo ankstyvo amžiaus ir pačių pirmų dantų išdygimo. Kol kas Lietuvoje atliekamų tyrimų rezultatai rodo, jog tik nedidelė dalis tėvų savo atžaloms išugdo tokius gerus įgūdžius, kaip dantų priežiūra. Tačiau, galima pasidžiaugti, jog bėgant laikui vis daugiau žmonių skiria tam dėmesio ir moko mažuosius tinkamai prižiūrėti savo dantis. Būtent tai formuoja vaikų įpročius, padedančius išsaugoti sveikus dantis.

Taigi, tėveliai turėtų pradėti rūpintis jau pirmuoju išdygusiu vaikų dantuku – valant marle ar specialiu šepetėliu, užmaunamu ant piršto. Išdygus daugiau dantukų galima pradėti naudoti vaikams skirtą dantų pastą. Padėti vaikams tinkamai išsivalyti dantis reikia iki 7-8 metų, kadangi mažieji dar tik mokosi tai daryti.

Reguliarūs apsilankymai pas odontologą

Susidūrus su sunkumais nevalia delsti – svarbu laiku apsilankyti pas odontologą, kuris profesionaliai nuvalys susikaupusias medžiagas ir pastebės netaisyklingą sąkandį ar kitas burnos ir dantų problemas. Labai svarbu pasirinkta klinika ir odontologas, kur apsilankysite su mažuoju. Pirma patirtis paliks tam tikrą įspūdį ir teigiamą arba neigiamą patirtį. Geriausia vykti į tokią kliniką, kurioje dirba ir vaikų odontologai. Jie ne tik išmano savo sritį, bet ir vaikų psichologiją, todėl geba rasti bendrą kalbą, sudominti, bauginančius gydymo dalykus paversti mūsų draugais, o ne priešais.

Atvykus į gydymo įstaigą odontologas pirmiausia mažąjį pacientą turėtų supažindinti su odontologijos klinika, kabinetu, įrankiais, paaiškinti jų paskirtį ir kodėl jie naudojami. Jei apsilankant pirmą kartą vaikui nedrąsu, pažintis su klinika gali tuo ir pasibaigti, kitą kartą jau ateinant daug drąsiau į pažįstamą ir saugią vietą.

Kai kurie tėvai vis dar klaidingai mano, jog pieninių dantų prižiūrėti ir gydyti nereikia. Tai ne tik neteisinga, bet ir žalinga nuomonė. Neprižiūrimi dantys greičiau sugenda, sukelia nuolatinį skausmą ar net rimtesnes ligas, gali sukelti miego sutrikimus. Dėl to svarbu laiku sugydyti tokius dantis. Negydant, o anksčiau laiko ištraukiant sugedusį pieninį dantį, jo vietoje gali išdygti kreivas nuolatinis.

Profesionali odontologijos klinika profilaktinio apsilankymo metu patars išdygusius nuolatinius krūminius vaikų dantis padengti silantais, kas užtikrina, jog dantų vagelėse nesikaups ėduonį sukeliantys maisto likučiai ir apnašos. Kadangi silantais gali būti padengiamos tik sveikų dantų vagelės būtina pas odontologą apsilankyti kuo anksčiau ir tai daryti reguliariai, maždaug du kartus per metus, jei gydytojas nerekomenduoja kitaip.

Geriausia sveikos ir gražios šypsenos sąlyga – ligų prevencija ir laiku suteikiamas tinkamas gydymas. Pasirūpinkite tinkamų dantų priežiūros įgūdžių formavimu, reguliariai apsilankykite pas odontologą, jog Jūsų mažylis kuo ilgiau džiaugtųsi sveikais dantukais ir galimos rimtos bėdos juos aplenktų. 

Patalpinta rubrikoje(-ose): Odontologai
Balsavo: 3
Adresas:
Šarkuvos g. 13 -30, KAUNAS
Telefonas:
El. paštas:
Odontologai
Odontologija: įranga, medžiagos
Odontologijos kabinetas. Saugusiųjų ir vaikų gydymas. Plombavimas, estetinis plombavimas, protezavimas, burnos higiena, periodonto gydymas,(...)
Balsavo: 6
Adresas:
Lino g. 1, JURBARKAS
Telefonas:
El. paštas:
Tinklalapis:
Odontologai
Profesionalios odontologijos paslaugos. Implantavimas, protezavimas ant implantų, implantų higiena, panoraminės rentgeno nuotraukos. Dantų ir(...)
Balsavo: 18
Adresas:
Vytauto g. 187, Šiauliai
Telefonas:
El. paštas:
Klinikos
Medicinos paslaugos
Odontologai
Teikiamos paslaugos: burnos higienos, dantų gydymo, dantų rovimo, dantų protezavimo, dantų tiesinimo, dantų balinimo, dantų puošybos. Tel. 655 01616
kamelota.lt
www.gpspartneris.lt
kamelota.lt
www.gpspartneris.lt