Tinkamas bendravimas su verslo partneriais – kelias į sėkmę

Publikavimo data: 2015-04-13 Tinkamas bendravimas su verslo partneriais – kelias į sėkmę

bendravimas su verslo partneriaisDaugelis pastebime, jog bendraujantiems ir daug pažinčių turintiems asmenims, atrodo, viskas kuo puikiausiai sekasi: verslas klesti, namuose po darbo pasitinka laimingi vaikai ir žmona ir dar lieka laiko įdomiam laisvalaikio praleidimui bei kelionėms. Kaip jiems tai pavyksta? – kartais susimąstome. Žinoma, tokie žmonės moka tinkamai planuoti savo laiką, geba atskirti darbą nuo poilsio, tačiau neabejotinai svarbu ir tai, jog jie puikiai žino, kaip susipažinti ir išlaikyti ilgalaikius ryšius.

Sėkmingos pažintys praplečia pažįstamų žmonių ratą, vadinasi, taip galima susipažinti su potencialiais verslo partneriais, klientais. Tai atveria naujas galimybes, skatina kurti naujus projektus, tobulėti. Tačiau, tai pasiekti gali tik žmogus, kuris moka tinkamai bendrauti bei geba ilgam išlaikyti naudingus ryšius. Taigi, kaip reikėtų nesuklysti ir palikti puikų įspūdį bendraujant tiek su esamais, tiek su naujais verslo partneriais, kad tai atvertų naujas galimybes?

Sutinka pagal išvaizdą...

Labai dažnai girdime, jog pirmasis įspūdis yra labai svarbus žingsnis tolesniam bendravimui. Daugiausia dėmesio jo metu skiriama išvaizdai, daugiau negu 50proc, tačiau labai svarbu ir tai kaip kalbate. Balso intonacija, tembras sudaro beveik 40proc. Ir tik nedidelė dalis, kuri nesiekia 10 proc., sudaro tai, ką pasakome, per pirmą susipažinimo minutę. Nors tai, ką pasakome, sudaro tik nedidelę pirmojo įspūdžio dalį, tačiau labai svarbu tai, ką pasakysime. Taigi, jei norite padaryti gerą įspūdį, negalite ignoruoti šių faktų ir į susitikimą ateiti nepasiruošus, tuo labiau, kad psichologai nuolat pabrėžia, jog pirmasis įspūdis žmonių sąmonėje užsifiksuoja labai ilgam, o norint jį pakeisti, gali prireikti net kelerių metų. Labai svarbu, kad išvaizda atrodytų tvarkinga, neiššaukianti. Renkantis drabužius, geriausia pasirinkti klasikinį stilių, su kuriuo niekada neprašausite pro šalį, tačiau svarbu, kad drabužiai nevaržytų judesių ir leistų patogiai jaustis. Būtina atkreipti dėmesį į savo avalynę, ar ji kokybiška, neturi defektų, nes daug žmonių būtent pagal tai ir sprendžia apie žmogaus tvarkingumą. Taigi, jei manote, kad prižiūrėti, puoselėti savo išvaizdą yra tuštybė, turėtumėte pagalvoti, ar sėkmingi žmonės į susitikimus leidžia sau ateiti susivėlusiais plaukais, nešvariais drabužiais, avalyne.

Elgesys

Išvaizda labai svarbu, tačiau elgesys nulems, ar žmogus norės su Jumis bendrauti toliau. Jau ateinant iš tolo matome žmogaus eiseną, kuri atskleidžia, ar žmogus pasitiki savimi. Būtent savimi pasitikinčiam žmogui versle sekasi daug geriau. Bendraujant stebime žmogaus mimikos, rankų gestus, kurie leidžia susidaryti įspūdį apie tam tikras žmogaus charakterio savybes: ar žmogus ekspresyvus, linkęs bendrauti, atviras, įdomus, ar uždaras, pasyvus, nemėgstantis kitų draugijos. Elgesio manieros gali arba priartinti prie siekiamo tikslo, arba nuo jo nutolinti. Todėl bendraujant su žmogumi telefoną reikėtų pamiršti: netikrinti el. pašto, socalinių tinklų ir t.t., nes tai rodo tikrų tikriausią nepagarbą tam, su kuriuo bendraujate. Į susitikimus nedera vėluoti, tačiau, jeigu taip atsitiko, turėtumėte iš karto pranešti Jūsų laukiančiam asmeniui (-ims), kad vėluosite, o atvykus atsiprašyti. Bendravimo elgesys lemia santykių sėkmę, todėl turėtumėte pasistengti lygiavertiškai bendrauti su kolegomis, neturėtumėte iš karto bandyti parduoti savo idėjų, produktų ar paslaugų. Tai kas aktyviai brukama – gali atrodyti nevertu dėmesio, be to, daugelis žmonių nemėgsta, kai jiems kas nors įkyriai siūloma. Jei norima įgyti žmonių pasitikėjimą, visada reikia laikytis duotų pažadų, susitarimų, laiku atlikti numatytus darbus. Labai svarbu nuolat ieškoti kompromisų, atsižvelgti į partnerių nuomonę, iškilusias problemas spręsti, o ne nuo jų bėgti. Taip elgdamiesi parodysite, jog pasitikite savo jėgomis, žinote, ką darote, esate atsakingas, nesipriešinate naujovėms.

Kalbėjimas ir prisistatymas

Verslininkas, kaip ir bet kuris kitas žmogus, privalo mokėti tinkamai prisistatyti, pasakyti savo poziciją. Kalbant reikia akcentuoti, jog turite tikslų, siekiate tobulėti ir judėti pirmyn, esate stiprus. Verta paminėti, kuo esate pranašesnis už kitus, ką galite pasiūlyti savo naujiems ar esamiems verslo partneriams. Nuo to, ką ir kaip kalbėsite, priklausys, ar su pašnekovu bendrausite toliau ir kursite naujus projektus. Kalbant tiek viešai auditorijai, tiek individualiai su partneriu, nedera vartoti žargono, svetimybių, tačiau nereikėtų persistengti ir su sudėtingais terminais, nes gali būti sunku suprasti, ką Jūs norite pasakyti. Nepamirškite, kad tai gyvai perteikiama ir girdima kalba, o ne skaitoma, todėl ji turėtų būti nesunkiai suprantama. Prieš pasisakant viešai, reikia tinkamai pasiruošti: sugalvoti kalbą, parengti vaizdinę medžiagą. Kalba turi būti tiksli, profesionali, norint ją pagyvinti, galima vartoti konkrečius pavyzdžius, o norint pralaužti ledus – pasakyti kažką šmaiktaus. Tačiau, jeigu Jums nesiseka juokauti, tuomet geriau tai atidėti vėlesniam laikui. Juokauti nedera per daug, kad kiti nepamanytų, jog esate naivus, nerūpestingas. Kalbant reikėtų parodyti, jog turite tvirtą nuomonę, tačiau nereikia persistengti – kartais kitų pasiūlytos idėjos gali būti labai vertingos, todėl neturėtumėte jų šalintis. Visada reikia išklausyti partnerių nuomonių, jų nekritikuoti, gerbti.

Vadovaudamiesi nerašytomis etiketo taisyklėmis, sulauksite daugiau dėmesio iš verslo partnerių, būsite teigiamai vertinamas, o tai atvers daug kelių į sėkmę. Nebijokite atsiskleisti, parodyti, kuo esate pranašesnis už kitus, nuolat plėskite savo pažinčių ratą, išsaugokite ilgalaikius santykius, kad pasiektumėte užsibrėžtų tikslų.

 

Patalpinta rubrikoje(-ose): Verslo konsultacijos