Teigiamas mąstymas gali įtakoti verslo sėkmę? Dar ir kaip!

Publikavimo data: 2015-10-06 Teigiamas mąstymas gali įtakoti verslo sėkmę? Dar ir kaip!

sėkmingas verslasDaugelis vis kalba apie minčių galią, nusiteikimo svarbą, yra leidžiamos įvairios knygos, skatinančios motyvuoti, tikėti savimi ir savo jėgomis. Ar tai išties gali turėti įtakos sėkmei versle? Daugelis skeptikų stipriai prieštarautų tokiai nuomonei, teigdami, jog svarbiausia įdėti daug darbo. Tačiau, kodėl kai kuriems verslininkams sekasi viskas, ko tik jie imasi, o kitiems priešingai, nors jie įdeda tiek pat įdirbio?  Be abejo, kad darbas veda link geresnių rezultatų, tačiau labai daug priklauso ir nuo nusiteikimo, mąstymo. Kokie įsitikinimai, įpročiai veda link sėkmės?

Mokykitės drąsiai įveikti nesklandumus ir baimes

Norint būti sėkmingu labai svarbu turėti drąsos ir ryžtingai elgtis net ir tose situacijose, kur nesijaučiama itin tvirtai, jaučiama baimė. Sėkmingi žmonės yra tie, kurie savimi pasitiki ir nebijo drąsiai elgtis nežinomose, nepatogiose situacijose. Pirmus kartus tai gali būti išties sudėtinga, tačiau laikui bėgant tampa paprasčiau. Nereikėtų nusiminti, jei kada nors nepasisektų, kadangi svarbiausia, jog jūs mokysitės, augsite, pasisemsite naujų žinių, patirties. Dažnai būtent iš nesėkmių mes ir išmokstame vertingų dalykų.

Tikėkite savimi

Daugelis žmonių įsivaizduoja, jog sėkmė pasitaiko tik išrinktiesiems ir, tarsi, nukrenta iš dangaus. Deja, taip nėra, o dažniausiai taip kalba tie, kurie tingi dirbti, neturi konkretaus tikslo ar nepasitiki savo jėgomis jo siekiant. Sėkmę žmonės pritraukia didelėmis pastangomis, kruopščiai suplanuota veikla. Taip pat daug kas priklauso nuo individualaus požiūrio: neigiamas sukuria įsivaizduojamus barjerus, taip mažindamas sėkmės tikimybę, o teigiamas – kaip tik padeda jos siekti. Be teigiamo nusiteikimo ir pasitikėjimo savimi, bus sunku keliauti link sėkmės ir tikėtina, jog kelionė nebus sėkminga. Kai tvirtai tikite savimi, jūs galite pasiekti beveik viską: atkaklumas ir ištvermė išmoko būti atspariems, kas padeda nesustoti, kai yra net ir labai sunku.

Pasirinkite gerą kompaniją

Labai daug ne tik verslo sėkmės, bet ir gero darbo rezultato priklauso nuo to, kokie aplinkiniai žmonės Jus supa. Reikia nepamiršti, jog negatyvumas yra užkrečiamas, ypač, jei neigiamai nusiteikęs vadovas, tuomet tai išties gali paveikti ir įtakoti Jūsų darbo rezultatus, sėkmę. Todėl, jei dirbate su nuolat blogai nusiteikusiu ir pesimistiškai į gyvenimą žvelgiančiu vadovu, verta pagalvoti, apie darbo keitimą, ar priešingai, jei esate vadovas ir matote tik blogos nuotaikos darbuotojus, ar paranku toliau dirbti su tokiu kolektyvu?  Net ir vienas toks žmogus gali stipriai paveikti komandos nusiteikimą. O kai esate apsuptas teigiamai nusiteikusių, sėkmingų, į tikslą susikoncentravusių asmenų, galite iš jų kai ko išmokti ir pritaikyti savo praktikoje, siekiant geresnių rezultatų.

Turėkite tikslą ir viziją

Dirbant samdomą darbą visi nurodymai yra pateikiami ir vykdomi, nes taip reikia. O štai, kai patys nusistatome sau tikslus, esame daug labiau motyvuoti jų siekiant, žinome, jog tai bus naudinga mums patiems. Kai tikslus išsikelia pats žmogus, jie įgauna daug gilesnę prasmę ir daro įtaką žmogaus tapatybės fomavimuisi.

Išsikeltus tikslus reikia įsivaizduoti. Regimi vaizdai išties galingas veiksnys, kadangi mūsų veiksmai yra įtakoti plėtojamų minčių ir sukurtų vaizdinių. Kai kurie žmonės net naudoja įvairias piešimo technikas, jog vaizdinį paverstų materialu daiktu. Kaip analogiškai daro tie, kurie savo tikslus aiškiai, punktais užsirašo jiems patogioje užrašų knygelėje, sąsiuvinyje ar įsirėmina nuotraukos rėmelyje, jog tokios mintys lydėtų nuolat.

Priimkite iššūkius

Dažniausiai plėtojant verslą rizika neišvengiama, bet be jos ir nepasiekiama geriausių rezultatų. Dažnai tai, ko norime yra būtent kalno viršūnėje ir tik vienetams pavyksta į ją įkopti, kadangi iki to reikia gerokai pakovoti, juk kelias čia nebus pramintas, tiesus, teks išspręsti daug problemų. Tačiau, priėmus tokius iššūkius įgaunama itin vertingos patirties, kuri praverčia ir ateityje. Be to, kiekvienas iššūkis, kuris sutrukdo įprastus darbus, suteikia dar vieną galimybę kažkur labiau tobulėti. Net jei dabar atrodo labai sunku siekti svajonės, išsprendus problemas, priartėjama prie tikslo, atsiveria naujos galimybės.

Nepamirškite dėkingumo

Negatyvios mintys labai trukdo ne tik siekti savo tikslų, pažangos, karjeros sėkmės, bet ir džiaugtis jau nuveiktais rezultatais. Jeigu Jūs dar nepasiekėte, ko norėjote, ir užstrigote ties kažkuriuo laipteliu, nereikėtų susikoncentruoti tik į tai, ko nespėjate. Labai svarbu atsigręžti ir pasidžiaugti, kokį darbą jau atlikote, kiek daug tam pastangų įdėjote. Svarbu mėgautis ir pačiu procesu, kadangi pasiekus tikslą, sielą ir mintis gali aplankyti tuštuma... Tad, nepamirškite ne tik įprasto kasdienio dėkingumo, bet ir išmokite būti dėkingas sau už tai, kokį darbą jau padarėte.

Tokie paprasti įpročiai ir mintys suteikia pasitikėjimo, ramumo, užtikrintumo siekiant savo asmeninės ir karjeros sėkmės. Nepamirškite, kad sėkmė neatitenka bet kam – ji aplanko tik tuos, kurie stipriai dėl jos stengiasi, geba pozityviai mąstyti ir pasidžiaugti jau nuveiktu darbu.

 

 

Patalpinta rubrikoje(-ose): Verslo konsultacijos
Balsavo: 7
Adresas:
Dariaus ir Girėno g. 21, KLAIPĖDA
Telefonas:
El. paštas:
Tinklalapis:
Biuro technika ir įranga
Buhalterinė apskaita
IT paslaugos
daugiau veiklų >
Kompiuterių, nešiojamų kompiuterių, serverių ir kitos kompiuterinės įrangos pardavimas, priežiūra, remontas, kompiuterinės programos ir(...)
www.kaupaka.com
kamelota.lt
www.kaupaka.com
kamelota.lt