Svajonių namas: žingsnis po žingsnio link svajonės realizavimo

Publikavimo data: 2018-10-02 Svajonių namas: žingsnis po žingsnio link svajonės realizavimo

Nutarėte pastatyti tokius  namus, kuriuose galėtumėte jaustis jaukiai, saugiai ir visuomet su nekantrumu skubėtumėte į  juos sugrįžti? Sveikiname! Tai vienas svarbiausių žingsnių bet kurio žmogaus gyvenime. Todėl atsainumas ir skubotumas šiuo  klausimu yra nedovanotinas. Taigi, nuo ko pradėti? Puiku jeigu turite aiškią savo namo viziją. Tuomet tereikia išsirinkti geriausią  architektą ir kibti į darbą.

Rinkitės jums tinkamiausią architektą

Architektų paiešką galime pradėti remdamiesi draugų, pažįstamų rekomendacijomis. Tai gali būti gana patikimas būdas jei tokių bičiulių turite. Jeigu taip nėra, architektų paieškos procesą derėtų pradėti internete. Kiekviena save ir savo klientą gerbianti architektų komanda turi savo tinklapį, kuriame rasite šiuo metu projektuojamų pastatų vizualizacijas, konkursinius darbus, jų teikiamų paslaugų spektrą. Jeigu turite aiškią savo projektuojamo namo viziją, rinkitės tokių projektų srityje turintį patirties architektą. Labai svarbu, kad  pasirinkto architekto darbo specifika atitiktų jūsų realius lūkesčius. Taigi, renkantis būsimą jūsų namo projektuotoją atkreipkite dėmesį į pagrindinius dalykus: darbo stažą, nuveiktus darbus, atliktų ir būsimų projektų stilistiką.

Galbūt gyvenate ne sostinėje, o nedideliame miestelyje, tačiau norite dirbti su architektais iš Vilniaus? Ieškokite įstaigos, kuri savo paslaugas teikia ne tik sostinėje. Viena tokių - MB “A kubu”. Tai inovatyvi  architektų komanda Vilniuje, kuri priima užsakymus iš visos Lietuvos.

Ruoškitės pirmai konsultacijai pas architektą

Pirmoji konsultacija pas architektą nulems ar toliau sėkmingai bendradabiausite su šiuo specialistu, todėl reikėtų atsakingai jai pasiruošti. Susitarkite, jog pirmasis pristatysite savo viziją. Jeigu planuojate gyventi ne vienas, o su partneriu, labai svarbu jog pirmą kartą dalyvautumėt abu ir bendraujant su architektu neiškiltų skirtumų tarp jūsų ir antrosios pusės vizijų. Susitikimo metu architektas gali pasiūlyti naujų sprendimų. Vertėtų ramiai juos įvertinti ir iš karto nepriimti sprendimų.

Pristatydami savo viziją, atsižvelkite tiek į interjerą, tiek į eksterjerą. Svarbu apmąstyti  vidinių ir išorinių erdvių reikalavimus, kiek žmonių ir kaip naudosis viena ar kita namo ir išorinėmis patalpomis. Turite taip pat būti pasiruošę, jog architektas domėsis jūsų gyvenimo būdu ir pomėgiais, norėdamas susidaryti tikslią nuomonę apie jūsų lūkesčius.

Kitas ne ką mažiau svarbus klausimas: kokias apdailos medžiagas norėsite naudoti namo statybai. Tai priemonės skirtos namo pamatams, stogo formai bei dangai, fasado apdailai ir kt.  Tai jums kartu su architektu leis nustatyti kuo tikslesnį namo statybos projekto biudžetą. Geras architektas patars kaip išvengti neplanuotai didelių išlaidų ir kuriose projektavimo srityse galima sutaupyti. Kitose, galbūt, vertėtų investuoti didesnę pinigų sumą.

Pirmos konsultacijos metu architektas tikriausiai norės tiksliai žinoti kokių paslaugų norėsite. Galbūt jums gana tik būsimo namo projekto? Gali būti, kad  norėsite, jog šios srities specialistai jums padėtų ir tolimesnėje namo statymo eigoje. Jau minėta architektų suburta mažoji bendrija „A kubu“ neapsiriboja vien namų projektavimu. Į jos teikiamas paslaugas įeina ir statybų leidimų gavimas bei derinimas, autorinė tolimesnių darbų priežiūra, įvairūs eksterjero architektūriniai sprendimai, sklypo parinkimas.

 

Galutinis štrichas: rinkitės tinkamą jūsų namui sklypą

Namo viziją jau turite, tačiau nežinote kokiame sklype jį norėtumėte statyti? Ir šiuo klausimu architektai jums atskubės į pagalbą. Renkantis sklypą svarbus apgalvoti šiuos aspektus: sklypo dydis, reljefas, susisiekimo galimybės su jums svarbiais objektais. Svarbu pasidomėti ir kokius kaimynus turėsite. Šalia oro uostų, gamyklų ar kitokių objektų padidėja triukšmo, aplinkos taršos grėsmė.  Architektai paprastai atidžiai stebi rajonų, kuriuose dirba, nekilnojamo turto tendencijas, kainas ir visą kitą reikalingą informaciją, renkantis sklypą.

Jeigu susidomėjote MB „A kubu“ teikiamomis paslaugomis, užeikite į internetinį puslapį www.akubu.lt. Jame rasite reikiamus kontaktus ir jus dominančius įkainius. Tai leis jau  prieš pirmą konsultaciją pas architektą suplanuoti savo svajonių namo konkretesnę viziją, pageidaujamas užsisakyti paslaugas ir tam skirtą biudžetą.

 
Patalpinta rubrikoje(-ose): Projektavimas
Balsavo: 14
Adresas:
Žalgirio g. 88A, VILNIUS
Telefonas:
El. paštas:
Inžineriniai tinklai
Projektavimas
Šildymas
daugiau veiklų >
Šildymo, vėdinimo, oro kondicionavimo, vidaus ir lauko: vandentiekio, nuotekų šalinimo, dujinių, lauko šilumos tiekimo tinklų, kieto kuro(...)
Balsavo: 16
Adresas:
Cintjoniškių g. 9A, ŠILUTĖ
Telefonas:
El. paštas:
Tinklalapis:
Apsaugos sistemos
Elektros darbai
Energetika
daugiau veiklų >
UAB „Įtampa“ specializuojasi elektros darbų srityje. Įmonė teikia elektros instaliacijos, apšvietimo tinklų, gamybinių procesų(...)
TECHNINIS PROJEKTAS, UAB Skambinti šiandien
Balsavo: 11
Adresas:
Paliūniškio g. 1, Panevėžys
Telefonas:
El. paštas:
Tinklalapis:
Automatizavimas
Elektronikos prekės
Elektros darbai
daugiau veiklų >
UAB Techninis projektas - inžinerinė kompanija dirbanti pramoniniu irengimu tiekimo įvairioms pramonės šakoms srityje. Įmonė savo veiklą(...)
www.gpspartneris.lt
www.baltijosmarmuras.lt
www.gpspartneris.lt
www.baltijosmarmuras.lt