Galite pasirinkti kelias veiklas bei miestus
8 - -
Pasirinkti

Smulkusis verslas: nuo idėjos iki augančio pelno

Publikavimo data: 2014-03-22 Smulkusis verslas: nuo idėjos iki augančio pelno Pradėjus vystyti savo verslą dažnai naujokams kyla daugybė klausimų, daug daugiau nei jų būna kuriant verslo planą. Norint rasti tinkamus atsakymus reikia išmanyti atitinkamą sritį ir turėti patirties. Galų gale radę išeitį pajusite dar didesnį pasitenkinimą savo veikla ir įsitikinsite, kad kurti savą verslą yra puikus sprendimas.

 

Dažnas su pavydu nužiūri sėkmingai klestinčius verslininkus. Neretas ir pats nutaria imtis iniciatyvos. Kartais iškyla klausimas, kodėl vis daugiau žmonių nutaria imtis nuosavo verslo. Kiekvienas dirbantis šioje srityje turi konkretų atsakymą. Vieni nori įgyvendinti didžiąją vaikystės svajonę, kiti – išbandyti savo jėgas ir gabumus, dar kiti – tiesiog įrodyti sau, jog sugeba. Dažnai nutinka ir taip, kad žmonės nutaria imtis nuosavo verslo tuomet, kai netenka darbo arba nesulaukia norimų pasiūlymų. Tuomet belieka sugalvoti gerą idėją, kaip pačiam užsidirbti duonos su trupučiu sviesto...


Kaip sukurti unikalią verslo idėją?

Ar niekada neteko išvydus išskirtinę prekę arba verslą pasijausti keistai, ir pagalvoti, kodėl tokia verslo idėja nešovė į galvą jums? Nors greičiausiai dauguma žmonių svajoja apie turtus, vis dėlto tik laimingiausiems pavyksta sukurti iš tiesų aukso vertą idėją. Žinoma, yra tokių verslininkų, kuriems didelius pinigus atnešė tokios įprastos prekės kaip drabužiai bei maistas, tačiau yra ir tokių, kuriems nepristigo drąsos pasinerti į žymiai originalesnių idėjų vandenis. Tokiais atvejais gimė daugybė pasaulį nustebinusių idėjų, pavyzdžiui, akiniai nuo saulės šunims, žadintuvas ant ratukų, kuris pradeda intensyviai judėti vos tik miegalius atideda arba išjungia jo garsą, stalo įrankis – peilis ir šakutė viename, galvos plaukų skustuvas ir daugybė kitų originaliausių prekių uždirbusių jų kūrėjams milijonus.

Taigi, kad verslą lydėtų sėkmė, visų svarbiausia yra sugalvoti jam tinkamą idėją. Dažniausiai ji gimsta netikėtai. Pavyzdžiui ieškant įdomių detalių sodybai ar namų interjerui ir netikėti užtikę užsienietišką parduotuvę, radus tiekėkus galima tokią atidaryti ir Lietuvoje. Be abejo tokiu atveju geriausiai tiktų elektroninė parduotuvė, kadangi tokio tipo verslui reikia žymiai mažesnių pradinių investicijų bei mažiau darbuotojų, be to, priešingai nei stacionariai parduotuvei nereikia nuomoti patalpų.  Jeigu esate natūralios gamtos ir aktyvaus laisvalaikio gerbėjai, puiki verslo idėja jums – žygių laivais, baidarėmis, dviračiais ir pėsčiomis organizavimas. Jeigu dominės istorija – visada galite atidaryti antikvarinių daiktų krautuvėlę.

 
Vadovas pats sau

Nemažai yra tokių žmonių, kurie nutaria imtis savo verslo todėl, kad susigundo mintimi, kad neteks klausyti viršininkų nurodymų, o kilus kokiam puikiam sumanymui nereikės laukti jo palaiminimo. Pats galės nutarti ir imti idėja įgyvendinti.

Dažnai sėkmingų verslininkų polinkis būna pastebimas jau vaikystėje: jie vadovauja draugams, suburia grupes, mainosi žaislais ir pan. Būna tokių žmonių, kurie dirbau ne vienoje darbovietėje, užima gana aukštas pareigas ir net gi gauna didelį atlyginimą, tačiau vis dėlto nėra patenkinti savo gyvenimu ir veikla. Jie dirbdami kietiem nuolat suką galvą, kokį verslą galėtų sukurti patys. Tačiau dažniausiai stengiantis ką nors sugalvoti nieko gero neišeina. Kadangi, kai labai nori žengti savo verslo keliu, idėja bei visi kiti dalykai susidėlioja patys savaime. Be abejo, bet kokio verslo pradžia būna gana sunki, tačiau nuoširdžiai stengiantis ir iš tiesų daug dirbant visada išaušta lengvesnės dienos, kai verslas ima nešti vis didesnį ir didesnį pelną.

Tikrieji verslininkai vieningai teigia, jog pasitenkinimas darbu ateina tik tada, kai dirbi pats sau. Dirbant kitam gali netenkinti darbo sąlygos ir pobūdis, kolektyvas, atlyginimas ir pan. Nusprendus imtis nuosavo verslo, kuris atitiktų jūsų poreikius, į darbą kasdien eisite kaip į šventę. Kita vertu, nors turėti savo verslą ir yra žymiai maloniau nei dirbti kitiems, vis dėlto čia kyla ir daugiau rūpesčių, tenka atsakomybių, reikia rūpintis pinigais, klientais, patalpomis, užsiimti visais biurokratiniais dalykais, o darbo valandos kartais neturi pabaigos.
 

šiemet tikėtinas augimas

Kalbant apie dabartinę smulkiojo verslo situaciją Lietuvoje, norėtųsi akcentuoti SEB banko atliktos mažų ir vidutinių įmonių apklausos „Verslo barometras“ rezultatus. Anot jų, bene trys ketvirtadaliai smulkiųjų bei vidutinių įmonių šiemet tikisi apyvartą padidinti nors 10 proc., o penktadalis jų planuoja augimą net iki 30 proc. Vis dėlto, tokių įmonių lūkesčiai yra gana nuosaikūs. Anot ekonomistų šiemet  planuojamas santūrus apyvartos didėjimas, nuosaiki naujovių pasiūla bei šiek tiek mažėjantis eksportas.

Apklausos duomenimis, didžiausią apyvartą planuojančios įmonės ruošiasi didinti ir jose dirbančių žmonių skaičių. Apie tai užsimena apie bene bendrovių vadovų, kurie planuoja didžiausią apyvartą. Tačiau tik maža dalis nuosaikų apyvartos augimą planuojančių bendrovių vadovų teigia, jog ir jų įmonėse darbuotojų skaičius augs. šiuo metu optimistiškiausiai nusiteikęs smulkusis verslas yra Vilniuje ir jo apskrityje, o pesimistiškiausios nuotaikos smulkių verslininkų gretose vyrauja Klaipėdoje.

Patalpinta rubrikoje(-ose): Verslo konsultacijos