Siekiate geresnių darbo rezultatų - ugdykite pasitikėjimą savimi

Publikavimo data: 2015-06-26 Siekiate geresnių darbo rezultatų - ugdykite pasitikėjimą savimi

Pasitikėjimas savimiNesvarbu, dirbate samdomą ar vadovaujamą darbą, pasitikėjimas savimi yra labai svarbus. Jis padeda siekti užsibrėžtų tikslų, kryptingai planuoti savo veiklą, įgyvendinti net ir didelius planus, svajones. Sėkmingi vadovai geba tinkamai valdyti darbų procesą, uždirba daugiau pinigų, dažniau keliauja, įkvepia kitus. Jeigu dėl kažkokių priežasčių Jūsų pasitikėjimas darbe silpnėja, yra keletas būdų, kaip jį vėl sustiprinti.

Susikoncentruokite į save ir atliekamą veiklą. Mokykitės patikėti savo jėgomis ir džiaugtis mažais laimėjimais. Vietoje „Negaliu, nenoriu“ ir panašių negatyvių žodžių Jūsų žodyne turėtų atsirasti „Aš galiu ir aš tai padarysiu“. Tačiau tai neturėtų būti tik tuščios frazės prieš miegą. Jūs turite tuo tikėti ir atsiradus progai būtinai imtis veiklos. Svarbu nekreipti dėmesio į darbe sklindančias apkalbas, negatyvias replikas, nesivelti į politines rietenas, kurios dažniausiai taip ir nesuartina žmonių, o juos dar labiau atitolina. Sutelkite visą dėmesį į savo veiklą ir jėgas skirkite tik darbui. Taip pamažu išmoksite atsiriboti nuo neigiamos informacijos.

Išsiaiškinkite savo stipriąsias puses ir jomis naudokitės. Dirbant labai svarbu žinoti, kokios savybės Jus išskiria iš kitų kolegų, vadovų, kuo esate pranašesnis. Norint pasiekti geriausių veiklos rezultatų ir imti labiau savimi pasitikėti, reikia jas žinoti ir atrasti būdų, kaip geriausia jomis veikti. Kai matysite, jog kiekvieną dieną Jums puikiai tai sekasi, būsite energingas, kupinas ryžto. Nepamirškite, kiekvieną kartą pasidžiaugti net ir mažais savo atlikto darbo vaisiais. Jei sunku suvokti, kuo esate pranašesnis už kitus, galite paklausti ir paprašyti kolegų, vadovo, draugų, jog jie paminėtų Jūsų stipriąsias puses. Kartais mes patys nesugebame atpažinti savo privalumų, kurie yra akivaizdūs žiūrint kitų akimis.  

Žinokite silpnąsias savo darbo ydas ir dirbkite bandydami jas sumažinti ar visiškai pašalinti. Kiekvienas žmogus negali būti idealus ir gebantis viską atlikti nepriekaištingai. Be abejo, trūkumai stipriai įtakoja žmogaus pasitikėjimą savimi, todėl būtina daug dirbti, jei norime juos pašalinti. Svaru neperžengti ribos ir per daug nepersistengti, nes per didelis susikoncentravimas į trūkumus vėlgi gali būti žalingas.

Planuokite savo dienotvarkę. Kiekvieną rytą, dar neišėjus iš namų, peržiūrėkite šios dienos planus ir apgalvokite numatytus darbus. Tai išties padeda labiau savimi pasitikėti, nes jau ryte žinote, ką šiandien turite nuveikti, kokius tikslus esate išsikėlęs. Taip turėsite pranašumą prieš kitus, kurie tik atvykę į darbą planuoja savo dieną. Jūs tuo metu jau galite pradėti produktyviai, tikslingai dirbti. Savo darbų plane aiškiai pažymėkite, ką jau esate padaręs, kokių gerų žodžių, pastebėjimų dėl to susilaukėte. Vėliau galėsite palyginti ir pasidžiaugti, kokių pasiekimų darbe jau pasiekėte, kokį kelią nuėjote.

Kelkite sau naujus iššūkius. Pasitikėjimo savo profesiniais įgūdžiais ir žiniomis suteikia sunkių užduočių įgyvendinimas, kurių manėme, jog nepajėgsime atlikti. Todėl net ir šiek tiek baiminantis ar abejojant savo jėgomis, svarbu dalyvauti projektuose, kurie suteikia galimybę atskleisti ir parodyti savo gebėjimus. Pamirškite savęs gailėjimą ar smerkimą, nenuvertinkite savo potencialo per anksti, vos tik pradėjus projektą. Sveika konkurencija yra gerai, ji verčia mus judėti į priekį, tačiau nesistenkite savęs lyginti su kolegomis, kurie su tokiu projektu dirba daug daugiau laiko nei Jūs. Taip galima nusivilti, nors ir būsite pasiekę gerus asmeninius pasiekimus.

Darbas – tai puiki vieta įgyti  pasitikėjimo savimi. Tačiau labai svarbu tinkamai reaguoti į rinkoje vykstančius pokyčius, konkurentų, vadovų, kolegų išsakomas pastabas. Nereikėtų jų suasmeninti ir įsižeisti kaip žmogui. Darbe yra vertinamas atliktas rezultatas, o ne Jūsų asmenybė. Todėl vieną kartą nepasisekus, negalvokite, jog esate kažkuo blogesnis, bandykite rasti sprendimus, kaip kitą kartą galėtumėte visa tai atlikti geriau. 

Patalpinta rubrikoje(-ose): Verslo konsultacijos