Galite pasirinkti kelias veiklas bei miestus
8 - -
Pasirinkti

Sėkmės paslaptis: svarbiausia – aiškus ir konkretus tikslas? Tai tik vienas iš galimų aspektų. Kokie kiti?

Publikavimo data: 2015-11-17 Sėkmės paslaptis: svarbiausia – aiškus ir konkretus tikslas? Tai tik vienas iš galimų aspektų. Kokie kiti?

sėkmės paslaptisŽmonės kasdien išsikelia sau naujų tikslų: geriau mokytis, sukurti savo verslą, užimti aukštesnes pareigas darbe ar bent pasistūmėti to link, sutaupyti pinigų dideliam pirkiniui, numesti ar priaugti svorio, pradėti sportuoti, išmokti skaniai ir sveikai gaminti ir t.t.

Kai kurie tikslai būdingi didžiajai daliai visuomenės, kiti – labiau individualizuoti, priklausantys nuo žmonių asmeninių savybių, ir labai skiriasi jų įgyvendinimo galimybės, kurios priklauso nuo tikslo sudėtingumo, kiek pastangų ir laiko reikės į tai įdėti. Tačiau dažnai siekiant svajonių sustojama pusiaukelėje ir pradėtas kruopštus darbas nepabaigiamas. Kas tuomet belieka? Žmonės nusivilia savimi, mažėja motyvacija ir pasitikėjimas savo sugebėjimais, kas įtraukia į užburtą nesėkmių ratą. O štai pasiekus vieną tikslą – priešingai – daug lengviau išsikelti sau naują, kadangi labiau didžiuojamės, tikime pačiu savimi, nesąmoningai mąstome, jog ir šį kartą pasiseks. Kaip elgtis, jog būtume ryžtingesni lr labiau užtikrinti savimi siekiant tikslo?

sėkmės paslaptysAtraskite tai, ką mėgstate

Pirmiausias žingsnis norint kažko pasiekti – žinoti, ko trokštame. Daugelis pasakytų, jog sekasi ir lengva tiems, kurie žino, ko nori, tuomet jiems paprasta viską įgyvendinti ir juos lydi sėkmė. Tačiau, kas trukdo mums geriau pažinti save? Paprasčiausias tingėjimas! Jei bėgant metams vis nerandame sau vietos, reikia susimąstyti. Nebūtina iškart kardinaliai keisti gyvenimo, galima pamažu pradėti labiau domėtis tuo, kas bent truputį traukia.

Patinka šokti ar piešti, o gal domitės individualaus verslo subtilumais? Tuomet pirmyn į tokio pobūdžio užsiėmimus. Svajojate ateityje dirbti užsienio kapitalo įmonėje ar išvykti į kitą šalį gyventi, bet prastai mokate reikalingą kalbą? Užsirašykite į papildomus kalbų kursus, kadangi nors ir yra daug įvairių programų padedančių išmokti kalbą internete, tačiau taip mokytis reikia daug daugiau užsispyrimo ir pastangų. O kai už kursus sumokėsite pinigus, tikriausiai nesinorės tingėti prie televizoriaus ir kartais juos praleisti, tiesa? Be to, bendraujant su tam tikros srities specialistu galite pasisemti įkvėpimo, optimizmo, gauti daug naudingų ir skatinančių patarimų, kas siekiant tikslo yra labai svarbu.

Lankant užsiėmimus galima pastebėti, ar išties ta veikla patinka, o gal norisi visai ko kito. Kaip teigia žymus ir daugeliui puikiai pažįstamas rašytojas, filosofas Johanas Volfgangas Gėtė: „Žmogus per klystkelius suranda tikrą kelią“. Taigi, reikia išdrįsti ir pabandyti, o tik po to teigti, jog niekas nedomina ir jokia veikla nežavi...

Planuokite tolesnius žingsnius ir laiką

Žinant aiškų tikslą, pravartu jį užrašyti ant popieriaus lapo, o šalia paminėti žingsnius, kaip to sieksite. Jei kol kas konkretūs veiksmai neaiškūs, pasižymėkite kilusias idėjas, mintis, kaip nuosekliai judėsite link to, ko norite, kas gali padėti, kas labiausiai motyvuoja, kur ieškoti reikalingos informacijos, bėgant laikui informaciją vis papildykite. Kuo tikslas sudėtingesnis, tuo daugiau įvairiausių punktų bus surašyta. Tuomet bandykite juos išsigryninti ir surašyti viską punktais, prie kurių parašykite pastabas (nurodykite susitikimus su žmonėmis, vertingus praktinius užsiėmimus, knygas, kurias būtina perskaityti, naudingus patarimus). Tokias pastabas, susijusias su konkrečiu tikslu, turėkite su savimi. Taip nuolat galvosite apie tikslą, o mintys juk materializuojasi! Taip! Mažiau pesimizmo, kadangi neigiamos mintys, dvejonės tik tolina mus nuo to, ko labiausiai norime. Be to, tokie mažai punktai leidžia stebėti, jog visgi po truputį judame link savo tikslo, kaip pasistūmėjome į priekį, ko išmokome. Viskas, ko išmoksite, tikrai nenueis perniek – sužinosite daug naujo, įgysite vertingos gyvenimiškos patirties, labiau pasitikėsite savimi.

Dažnai apie sėkmingus žmones galvojama, kaip jie sugeba viską suspėti. Atsakymo ieškoti ilgai nereikia – jie moka tinkamai paskirstyti ir naudingai išnaudoti visą savo laiką. Tikslo siekiantys žmonės puikiai žino, jog laikas yra brangus, todėl iš anksto planuoja savo darbus, susitikimus, poilsio laiką. Jeigu nežinote nuo ko pradėti, pirmiausia bent įsigykite darbo kalendorių. Pasirinkite mėgstamos spalvos, dizaino ir modelio knygutę, kurią galėsite patogiai neštis kartu su savimi ir iškart papildyti. Taip nebesusidursite su problema, jog kažką pamiršote. Jame iškart galite pasižymėti, ką planuojate padaryti, priklausomai nuo savo tikslo pobūdžio (pasižymėti susitikimus, kursus, į kuriuos reikia nueiti, užsirašyti, knygas, kurias būtina perskaityti, užduotis, kurias turite atlikti iki tam tikro laiko) dažniausiai labai svarbu pasižymėti datą, iki kurios sau pasižadate, tuomet turėsite didesnį motyvą aktualiau stengtis.

Savaitgalį patariama peržvelgti ateinančios savaitės darbus, vakare – rytojaus planus, taip mintyse susidėliojant visą dienotvarkę, apgalvojant, gal galima laiką paskirstyti dar racionaliau.

Sėkmės paslaptis: svarbiausia – aiškus ir konkretus tikslas? Tai tik vienas iš galimų aspektų. Kokie kiti?Prisiimkite atsakomybę sau!

Visuomenėje vis dar galima išgirsti tokių pasakymų, jog sėkmingiems ir kažkuo nusipelniusiems žmonėms tiesiog pasisekė. Deja, daugelis iš tiesų net nežino ir nesidomi, nuo ko sėkmingi žmonės viską pradėjo ir kokį sunkų kelią teko iki to nueiti, kol pasiekė, ką turi dabar. Stebėtojai dažnai viską „suverčia“ sėkmei ir pažintims, tačiau užmerkia akis prieš tai, kas akivaizdu – jog daugelis kažko įgyja būtent dėl sunkaus įdėto darbo ir daug savo pastangų. Tai ne kas kita – kaip pasiteisinimas – viską suverčiant ne sau, o sėkmei, kuri aplenkia, kad tik nereikėtų kažko daryti... Taigi, iš anksto nusiteikite, jog siekdami tikslo turėsite įdėti labai daug pastangų, tačiau juk viskas dėl savęs paties! Dėl to labai svarbu, kad darytumėte tai, kas patinka, kadangi būsite labiau motyvuotas ir sunkiomis akimirkomis nepalūšite.

Susikoncentruokite...

ir nepamirškite, jog kelias link savojo tikslo bus paremtas daugybe mažų ir didesnių žingsnių, sustojimų, pertraukų, laimėjimų ir pralaimėjimų, tačiau nepasiduokite. Neigiamomis akimirkomis pasiimkite sudarytą planą, kurį galite koreguoti pagal besikeičiančią situaciją, ir nenusivilkite, o pasidžiaukite tuo, kiek jau padarėte, ir judėkite toliau! 

Patalpinta rubrikoje(-ose): Verslo konsultacijos